Search form

24.02.2016

Drukāt

Latvijas Televīzija pirmo reizi pārraidīs “Supernova” ar surdotulkojumu

Svētdien, 28.februārī plkst. 21 : 25 LTV 7 pirmo reizi ar surdotulkojumu pārraidīs LTV autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2016 “finālu. Šī konkursa finālists pārstāvēs Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas notiks Zviedrijā, Stokholmā 14.maijā. Pārraide ar tulkojumu zīmju valodā LTV 7 notiks vienlaikus ar oriģinālo pārraidi LTV 1.


Lēmumu par “Supernova 2016 fināla sagatavošanu un pārraidīšanu ar surdotulkojumu LTV pieņēma, vairāku sabiedriskam medijam nozīmīgu apsvērumu mudināta. Pirmkārt, šāda vērienīga muzikāla konkursa norisei līdzi sekot var plašāka auditorija – arī cilvēki ar dzirdes traucējumiem. Otrkārt, pārraidot konkursa finālu ar tulkojumu zīmju valodā, LTV veicina sociālo integrāciju un sabiedrības izpratni par cilvēkiem ar invaliditāti. Un visbeidzot, uz šādu soli nenoliedzami pamudināja pērnā gada Eirovīzijas konkursa fināls no Austrijas, ko ar tulkojumu zīmju valodā pārraidīja LTV7, gūstot plašu sabiedrības rezonansi un pozitīvas atsauksmes.

“Supernova 2016 “fināla tulkojumu zīmju valodā nodrošinās Elza Volonte un Ainārs Ostvalds. Tiks tulkotas gan dziesmas, gan visas sarunas un video sižeti, kas būs tiešajā ēterā.

Šis būs pirmreizējs projekts LTV vēsturē, un tā realizācijai izmantos jauniegādāto videomikšera pulti. Surdotulks būs redzams gandrīz pilnā augumā, lai “runātu” arī viņa žesti un ķermeņa valoda, un viņš neaizsegs ekrānā notiekošo dziesmu konkursu.

Par ceļazīmi uz Eirovīziju 28.februārī sacentīsies: grupa “Catalepsia” ar dziesmu "Damnation", duets” MyRadiantU” ar dziesmu "We Will Be Stars", dziedātājs Justs, izpildot dziesmu "Heartbeat", un Marta Ritova ar dziesmu "Not From This World".

Īpašie viesi šajā vakarā būs elektroniskās mūzikas projekts “Bandmaster”, solists Intars Busulis un “Supernova 2015” uzvarētāja Aminata.

 

Sarmīte Plūme
LTV Dokumentālo raidījumu daļas redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas