Search form

17.05.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.188


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Noslēgsies semināru cikls
Aprīlī un maijā LNS reģionālajās biedrībās risinās LNS projekta „Attīstības vektors” aktivitāte – semināru cikls „Līdzdalība darbībā”. Tā mērķis – apspriest vietējās nedzirdīgo kopienas turpmākās attīstības perspektīvas un līdzdalības iespējas savas pašvaldības politikā. Semināros nodarbības vadīja LNS, pašvaldību un radniecīgo nevalstisko organizāciju pārstāvji. Tēmas ļoti aktuālas: NVO loma lēmumu pieņemšanā, Eiropas Savienības fondu un citu finanšu avotu piesaiste, sadarbība ar pašvaldībām, kā arī labās prakses piemēri un pieredzes apmaiņa.
Semināri jau notikuši 8 reģionālajās biedrībās, bet pēdējais būs sestdien 18. maijā Rīgā.
Projektu 92, 04 % apmērā līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.
Foto: Zigmārs Ungurs
 
Kopīga boulinga spēle ar Eiroparlamenta biroja darbiniekiem
Par godu Eiropas dienai pēc Eiroparlamenta Informācijas biroja iniciatīvas  4. maijā, notika šī biroja darbinieku sacensība boulinga spēlē ar sporta kluba „Nedzirdīgo boulings” komandu .
Sacensības notika boulinga centrā Bowlero profesionāļu klasē un amatieru jeb hobija klasē. Piedalījās 4 Eiroparlamenta darbinieki un 37 nedzirdīgie spēlētāji. Profesionāļu klasē uzvarēja Vladimirs Lagunovs un Ilze Jaunzeme. Amatieru klasē pirmās vietas arī ieguva mūsējie:  Reinis Reinholds un Arita Dirnēna.
Eiroparlamenta Informācijas birojs apmaksāja visus turnīra izdevumus un sarūpēja arī balvas. Sīkāka informācija būs Kopsolī!
Foto: Laura Gaile
 
Rītausmā atkal viesosies politiķi
Tradicionālajā trešdienas sanākšanā 22. maijā uz tikšanos ar nedzirdīgo publiku ieradīsies pārstāvji no Latvijas Zaļās partijas(LZP) – partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars un partijas kandidāts pašvaldību vēlēšanās uz Rīgas domi LNS biedrs Edgars Vorslovs. E. Tavars pastāstīs par LZP politikas vispārējām nostādnēm, bet E. Vorslovs – par partijas politiku tieši invalīdu jomā. Pēc tam abi atbildēs uz jautājumiem.
Foto: Laura Gaile
 
Pirmais nedzirdīgais ar buru laivu apbraucis apkārt zemeslodei
Skolotājs no Skotijas Garijs Hjūzs kļuvis par pirmo nedzirdīgo cilvēku, kas vienatnē ar buru jahtu apceļojis pasauli, apbraucot visus piecus pazīstamākos un bīstamākos jūras ragus.
55 gadus vecais skots izbrauca no Glāzgovas ostas pagājušā gada septembrī. Astoņos mēnešos viņš nobrauca vairāk nekā 32 tūkstošus kilometru. Ceļojums nebija viegls – viņš piedzīvoja gan apgāšanos, gan citas nopietnas tehniskas problēmas.
Tomēr Hjūzam izdevās īstenot sava mūža lielāko sapni! Pēc ceļojuma izkāpjot dzimtajā krastā, vīrišķīgo ceļotāju sveica daudzi sagaidītāji un arī Skotijas parlamenta deputāte un sporta ministre Šona Robsone.
Viņa uzsvēra: „Garija apņēmība un drosme, savas dzīves laikā pārvarot invaliditātes radītos šķēršļus, gan dzirdīgajiem, gan nedzirdīgajiem jauniešiem māca, ka arī viņi spēj izdarīt to pašu.”
Daudzajiem sagaidītājiem Garijs pastāstīja, ka jūrā aizvadītie astoņi mēneši bija vieni no grūtākajiem viņa dzīvē, bet, neraugoties uz visiem pārbaudījumiem, tas bija arī visaizraujošākais laiks. 
Brauciena gaitai Hjūza Facebook profilā līdzi sekoja vairāk nekā 3000 interesentu.
Līdz šim aptuveni 300 cilvēku spējuši vienatnē ar buru jahtu veikt braucienu apkārt pasaulei. Tagad tiem pievienojies pirmais nedzirdīgais burātājs.
Foto: www.bbc.co.uk
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Šī gada „Muzeju nakts” devīze:  Zaļā krāsa – mežs
18. maijā jau devīto reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notiks akcija „Muzeju nakts”, kuras devīze ir: „Zaļā krāsa – mežs”. Šogad akcijas tematika īpaši saistīta ar zaļo krāsu, kas simbolizē mežu, atjaunotni un harmoniju.
 „Muzeju nakts” dalībniekiem būs iespēja iepazīt vēstures liecības un mākslas darbus par dabu un apkārtējo vidi.
 Būs atvērti arī teātri, koncertzāles, bibliotēkas, augstskolas un kultūrvēsturiskās ēkas, kas piedāvās savas pasākumu programmas. Ja atceramies, „Muzeju nakts” devīze pagājušajā gadā bija: „Zilā krāsa – jūra”. Savukārt 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, tiks godināts dzintars kā Latvijas kultūras simbols devīzi „Sarkanā krāsa – dzintars”.
„Muzeju nakts” ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas
notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos.  Akcijā piedalīsies muzeji gan Rīgā, gan Latvijas novados, un tā norisināsies no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai vai ilgāk. Ieeja muzejos –  bez maksas.
Latvijā ir 27 valsts muzeji, 79 pašvaldību muzeji, kā arī vairāk nekā 110 autonomo un privāto muzeju. http://www.muzeju-nakts.lv/lv/programma/latvija/karte-28997
Foto: www.muzejs-nakts.lv
 
Maijs - Smadzeņu mēnesis
Šogad Eiropā maijs ir pasludināts par  Smadzeņu mēnesi. Viena no izplatītākām slimībām Latvijā ir smadzeņu insults – katru dienu mūsu valstī ar to mirst septiņi cilvēki un katru gadu Latvijas slimnīcās nonāk vairāk nekā 9000 slimnieku. Šie rādītāji ir augstākie Eiropā.
 Lai veicinātu iedzīvotāju informētību, šogad pirmo reizi Latvijā, 14. maijā tika atzīmēta Eiropas Insulta diena. Liela daļa cilvēku apgalvo, ka zina, kas ir insults, taču nespēj nosaukt nevienu no tā pazīmēm. Zināt tās ir ļoti svarīgi, jo ātra pacienta nogādāšana slimnīcā var glābt ne tikai viņa dzīvību, bet arī saglabāt kustību un runasspēju.
Ja insultu izraisījis nosprostots smadzeņu asinsvads – trombs, tad slimnīcā ar īpašu metodi šis trombs tiek šķīdināts, tā apturot smadzeņu bojājumu vai pat nāvi.
Atcerieties! Insulta galvenās pazīmes ir ķermeņa vājums vai kustību zudums vienā ķermeņa pusē, notirpums vienā pusē, kustību un redzes traucējumi, reibonis, nespēja runāt un saprast teikto.
Foto: www.europarl.europa.eu
 
 
VIDEOLOGS
 
Ieskatīsimies Latgales biedrību konferencēs
11. maijā notika Pļaviņu biedrības konference. Pēc biedrības vadītāja Aināra Osmaņa atskaites ziņojuma jautājumu nevienam nebija. Debatēs izskanēja bažas par tulku pakalpojumu operativitāti, jo Pļaviņās tulka joprojām nav, bet  no Rīgas vai Rēzeknes jāgaida ilgi.
Pļaviņās viss bija mierīgi, ierasti. Par priekšsēdētāju ievēlēja A. Osmani.  Tomēr palūkosimies, kā tur viss norisinājās.
 
Daugavpilī par biedrības vadītāju atkārtoti ievēlēja Elvīru Čaiku.
 Ielūkosimies daugavpiliešu debatēs un diskusijās.
 
Rēzeknē konference bija labi noorganizēta, bija  redzams, ka viss bija rūpīgi un pārdomāti sagatavots. Par biedrības vadītāju atkārtoti ievēlēja Mārīti Truntiku. Par LNS Rēzeknes biedrības goda biedriem apstiprināja Moniku Seņkāni un Antoniju Caicu. Skatīsimies, kas tur notika.
Foto un video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas