Search form

24.05.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.189


Nedzirdīgo ziņas
 
EUD – jauna vadība
No Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) Ģenerālās asamblejas (ĢA) atgriezies LNS pārstāvis Ainārs Osmanis. Tā notika četras dienas Īrijas galvaspilsētā Dublinā. Pirmajā dienā notika Statūtu apspriešana.
Otrajā dienā bija seminārs „Nedzirdīgie pilsoņi ES – kādas ir mūsu tiesības?”. Uzstājās arī ES nedzirdīgais parlamentārietis  Adams Kosa.
Trešajā un ceturtajā dienā apsprieda un  2012. gada darba un finanšu atskaiti, EUD stratēģisko plānu  2014. – 2020. gadam. Notika EUD prezidenta, Statūtu un iekšējās kārtības apstiprināšana, viceprezidenta un valdes vēlēšanas.
 Par EUD prezidentu ievēlēja pārstāvi no Somijas Marku Jokinenu. Par viceprezidentu kļuva Humberto Insolera no Itālijas.
 
Mūsējie Nordea Rīgas maratonā
Ar katru gadu arvien vairāk mūsu biedru piedalās Nordea Rīgas maratonā. Pagājušajā gadā  bija apmēram 10, bet šogad jau divreiz vairāk. Bijusī vieglatlēte Ilona Keiša šogad piedalījās jau trešo gadu pēc kārtas.
Varbūt dalībnieku skaits būtu vēl lielāks, ja būtu mazāka dalības maksa. Der atcerēties: ja piesakās līdz iepriekšējā gada beigām – jāmaksā 5 Ls; ja pēdējos mēnešos, tad 10 Ls, bet sacensību dienā – 12 Ls.
 Lielākā daļa nedzirdīgo skrējēju piedalījās 5 km distancē. Ilona pati noskrēja 5 km 27 minūtēs un 8 sekundēs. Mūsu jaunā vieglatlēte Ilze Āre skrēja 10 km distanci un ar rezultātu 01:22:40,8 savā vecuma grupā ieņēma 71. vietu.
Nākamgad maratons būs 18. maijā.
 
Visi – uz festivālu!
Vēl nedēļa atlikusi līdz ikgadējam tradicionālajam LNS pašdarbības festivālam „Daugavas loki”, kas notiks 1. jūnijā Daugavpils novadā,
Višķu pagastā, kempingā „Virogna”. Šogad piedalīsies rekordliels pašdarbnieku skaits – 168! Brauksim visi uz festivālu, jo tas būs ne
tikai skaists un daudzveidīgs koncerts ar 35 priekšnesumiem, bet arī lieliska vieta, kur atpūsties. Kā turp aizbraukt? Shēma ir atpūtas bāzes
mājaslapā: http://www.virogna.lv/
Braucot no Rēzeknes puses, 300 m pirms vajadzīgā pagrieziena ir kempinga zīme. Skatiet orientieri fotogrāfijā.
Kad ieraugāt pamestu ēku, nogriezieties uz zemes ceļa, tālāk būs dzelzceļa sliedes, aiz kurām redzama norāde uz Virognu (skat.
fotogrāfijā). Jāpārbrauc pāri dzelzceļam un tad jānogriežas pa labi. Tālāk vēl jābrauc apmēram 1 km.
Skatītājiem, kuri gribēs palikt pa nakti, jāņem līdzi sava telts, kurā varēs pārgulēt par brīvu, vai jāpasūta istaba, maksa apmēram 25 – 40 Ls.
Par izmitināšanu kontaktēties ar Danu Kalpiņu – Geidu, mobilais telefons: 27844981; ([email protected]).
Festivālā svinīgais gājiens sāksies pl. 13. 45, pēc tam būs koncerts. Vakarā notiks balle ar dzīvo mūziku.
 
Valmierieši arī grib dienas centru
Projekta „Klusuma pasaule” ietvaros 15. maijā divdesmit cilvēku liela valmieriešu grupa brauca pieredzes apmaiņā uz Rīgas biedrību. Viņi apskatīja Rehabilitācijas centru, iepazinās ar tā darbību un Rīgas biedrības darbu.
 Vislielāko iespaidu uz gados vecākiem grupas dalībniekiem atstāja redzētais pensionāru dienas centrā, kas darbojas projekta „Nepalikt vieniem klusumā” ietvaros. Šis centrs atrodas Elvīras ielas 19 vecajā korpusā. Katru dienu tur 10 – 15 cilvēki saņem dažādus pakalpojumus: lekcijas, nodarbības, aktīvi pavada brīvo laiku. Var mazgāt veļu, paēst un pat pagulēt. Valmieriešiem  viss ļoti iepatikās, cerams, ka arī viņi nākotnē  sagatavos līdzīgu projektu un izveidos savu dienas centru. Valmieras biedrības vadītāja Dace Lāce teica, ka tas būtu ļoti nozīmīgs atbalsts vientuļajiem pensionāriem. Valmieras biedrībā ir ap 30 pensionāru, ieskaitot Limbažu un Cēsu grupu.
 
Latvijas basketbolisti uzvar Zviedrijā
Zviedrijā, Stokholmā no 8. līdz 10. maijam notika basketbola turnīrs par godu Zviedrijas Nedzirdīgo sporta federācijas 100 gadu jubilejai. Piedalījās Latvijas, Igaunijas, Lielbritānijas uz Zviedrijas komandas. Latvija uzvarēja Lielbritāniju ar 86 : 40; Zviedriju ar 63 : 45 un Igauniju ar 87 : 72. Līdz ar to pirmā vieta! Komandā spēlēja Raivis Tīdemanis, Andris Lungēvičs, Kristaps un Sandis Ķikuri, Raitis Zvīdris, Vadims Potašenko, Arvis Vocišs, Maksims Mitkins, Elvijs Nebijs un Sandis Vazdiķis.
 
 
Latvijas ziņas
 
Nākamsestdien, 1. jūnijā pašvaldību vēlēšanas.
Balsot jādodas uz to vēlēšanu iecirkni, kura vēlētāju sarakstā esat reģistrēts! Citā iecirknī balsot nav iespējams. Savu iecirkni vēlētāji var noskaidrot paziņojumā par pašvaldību vēlēšanām vai pa CVK uzziņu tālruni 67049999.
Vēlēšanu iecirkņu darba laiks vēlēšanu dienā būs no pl.7 līdz 22.
Vēlētāji, kuri vēlēšanu dienā nevar nobalsot, var balsot iepriekš:
 trešdien, 29. maijā: pl. 17 – 20;
 ceturtdien, 30. maijā: pl. 9 – 12;
 piektdien, 31. maijā: pl. 10 – 16.
Tie vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, varēs balsot arī savā atrašanās vietā. Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā, no 27. maija līdz 1. jūnijam pl.12 jāiesniedz pieteikums vēlēšanu iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. To var darīt jebkura vēlētāja uzticības persona.
Ierodieties iecirknī, ar pasi vai personas apliecību un pie reģistrācijas galda saņemiet vēlēšanu aploksni ar vēlēšanu zīmju komplektu. Pārbaudiet, vai uz aploksnes ir jūsu iecirkņa zīmogs, jo tikai apzīmogota aploksne ir derīga. Lai nobalsotu, no visām zīmēm izvēlieties vienu – ar to kandidātu sarakstu, par kuru vēlaties balsot.
Vēlēšanu zīmē var ar „+“ atzīmēt kandidātus, kurus īpaši atbalstāt. Var izsvītrot kandidātus, kurus neatbalstāt. Var neizdarīt nekādas atzīmes un ielikt izraudzīto sarakstu tādu pašu aploksnē. Aploksni aizlīmējiet un iemetiet vēlēšanu kastē!
 Atgādinām, ka Rīgā pašvaldību vēlēšanās Latvijas Zaļās partijas sarakstā kandidē LNS biedrs Edgars Vorslovs, bet Nacionālās apvienības „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK/Visu Latvijai!” sarakstā kandidē LNS biedre Baiba Bicēna.

 
Uzmanību – saule!
Pašlaik iestājies silts un saulains laiks, bet jāatceras, ka saules aktivitāte ir ļoti augsta un arī augsts ultravioletā (UV starojuma līmenis. No šī starojuma jāsargā acis un āda.
Saule var radīt un pastiprināt daudzas acu slimības, piemēram, kataraktu. Katarakta ir acs lēcas apduļķošanās, kuras raksturīgākās pazīmes ir redzes miglošanās, var rasties dubultošanās, var pasliktināties redzamība tālumā, tāpat grūtāk lasīt pat ierasto avīžu druku.
Ar  brillēm vien  nav iespējams to novērst palīdzēt,  jāveic acs operācija, kur apduļķoto lēcu nomaina  pret mākslīgo acs lēcu.
 Kuras saulesbrilles aizsargā no UV starojuma? Tām parasti ir uzlīme, piemēram «Protection UV 100%» vai «UV 400 nm». Tomēr garantiju var dot tikai optikas salonos, acu veselības centros, kontaktlēcu centros.
Ādas aizsardzībai pret sauli ir speciāli krēmi. Jāskatās, cik liels ir to aizsardzības faktors, ko apzīmē ar burtiem SPF. Pērciet aizsargkrēmu ne mazāku kā ar SPF 20 vai SPF 30! 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas