Search form

31.05.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.190


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Projekta „Klusuma pasaule” svarīgākie notikumi
Projektā „Klusuma pasaule” turpinās informatīvā bloka „Tavas tiesības un pienākumi” semināri. 25. maijā seminārs – darbnīca notika Rīgas RB Jelgavas grupā, bet 8. jūnijā seminārs būs Ventspilī.
Jelgavnieki 24. maijā aktivitātes „Iekļaujies!” ietvaros devās uz savas pilsētas svētkiem, lai būtu kopā ar dzirdīgo sabiedrību.
 Līdzīgā pasākumā „Iepazīsti savu pilsētu” arī Liepājas RB biedri 23. maijā devās uz vietējās avīzes „Kurzemes Vārds” tipogrāfiju. Tur viņus iepazīstināja ar  tehnisko procesu, no avīzes maketēšanas līdz izdrukāšanai. Izrādās, avīzi vispirms izdrukā uz alumīnija un tikai tad uz papīra. Liepājnieki uzzināja daudz par tipogrāfijas vēsturi.
Savukārt Smiltenes biedrības Alūksnes grupa 25. maijā sanāca uz tematisko vakaru „Mani skaistākie gadi”. Tomēr vislielākais pasākums, kurā var piedalīties itin visi, notiks rīt, 1. jūnijā – pašdarbības festivāls atpūtas bāzē Virogna, Daugavpils pusē.  
Foto: www.lns.lv
 
Tiek gatavota liela konference
29. maijā projekta „Attīstības vektors” ietvaros uz pirmo sapulci sanāca konferences „NVO līdzdalība lēmumu pieņemšanas procesā – labās prakses piemēri un iespējas” organizācijas darba grupa 8 cilvēku sastāvā Sandras Gerenovskas vadībā. Tika pārrunāti konferences organizēšanas jautājumi un sadalīti pienākumi.
 Konference notiks 7. augustā pl. 10 „Rītausmā”, un tajā piedalīsies 100 dalībnieku no visas Latvijas. Nākamajā nedēļā LNS mājaslapā būs ievietota sīkāka informācija un pieteikuma anketas.
Foto: Zigmārs Ungurs
 
Minivolejbols Rīgā
Rīgas nedzirdīgo meistarsacīkstēs minivolejbolā  26. maijā piedalījās 4 komandas. Katrā  spēlēja 2 vīrieši un 1 sieviete. Visas spēles uzvarēja un pirmo vietu ieguva komanda „Brazil”. Tajā spēlēja Dāvis un Artūrs Beitiki un Inta Hartmane.
Foto: Andris Bergmanis
 
Nedzirdīgs dalībnieks uzvar televīzijas šovā ASV (video)
20. maijā Kalifornijā amerikāņu televīzijas šovā „The price is right” („Cena ir pareiza”) piedalījās nedzirdīgais Edvards.
 Dalībnieku uzdevums ir uzminēt konkrētās preces cenu, un uzvar tas, kura nosauktā cena ir vistuvāk patiesajai. Edvards bija viens no četriem dalībniekiem un saziņai ar šova vadītāju izmantoja tulku skatuves priekšā. Viņš bija tērpies t-kreklā ar uzrakstu „Nedzirdīgo Rietumu teātris”, kurā pats ir aktieris.
 Pirmajā šova kārtā bija jāuzmin digitālās fotokameras cena. Edvards nosauca cenu 925 ASV dolāri, un tā bija vistuvāk īstajai cenai.
 Pēc tam Edvards cīnījās 2. kārtā par iespēju iegūt ūdensmotociklu. No 6 ciparu virknes vajadzēja „izņemt” nepareizo ciparu, lai iegūtu pareizo motocikla cenu. Bet viņš izvēlējās nepareizi un saņēma tikai jau vinnēto kameru.
 Spēles turpinājumā Edvards ar diviem citiem dalībniekiem grieza „Lielo ratu”, kurā trāpīja lielāko skaitli un tāpēc tika nākamajā kārtā, kur atkal ieguva balvas – sešu dienu atpūtu kūrortā un sešu dienu ceļojumu uz Romu un vīna dārziem.
Kopā Edvards vinnēja balvas 24 000 ASV dolāru (13 000 latu) vērtībā.
Video skatīt šeit: http://ideafnews.com/2013/05/21/deaf-contestant-on-the-price-is-right-game-show-may-20-2013/
Foto: www.facebook.com
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Nestāvēsim rindās un ietaupīsim naudu!
 Latvijā visvairāk klientu ir Swedbank, arī daudzi nedzirdīgie ir šīs bankas klienti. Daudzi savus komunālos maksājumus maksā šīs bankas filiālēs, bet citi – internetbankā. Filiālēs ir lielas šo maksātāju rindas. Tāpēc Swedbank grib šīs rindas mazināt un veicināt, lai vairāk cilvēku pāriet uz maksāšanu internetbankā. Ir izveidots jaunu pakalpojumu cenrādis, kas sāks darboties no 1. jūlija.  Internetbankā, telefonbankā un bankomātos pakalpojumu cenas saglabājas nemainīgas, bet skaidras naudas iemaksai  un maksājumiem uz vietas bankā  cena un  komisijas maksa palielināta.  Jaunajā cenrādī vairs nav  atlaides senioriem, tātad viņiem būs jāmaksā liela komisijas maksa, ja komunālos maksājumus veiks bankā. Tāpēc noteikti vajadzētu pāriet uz internetbanku. Ja mājās pašam nav dators vai internets, tad norēķinus internetbankā var veikt arī no publiskā datora bankā. Publiskie datori ir  arī bibliotēkās, LNS biedrībās, LNS Informācijas centrā, tos visus var izmantot.
Foto: www.dolceta.eu
 
Bērnu klātbūtnē vairs nedrīkstēs smēķēt
Saeima  30. maijā  pieņēma grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Galvenais punkts tajā ir aizliegums smēķēt bērna klātbūtnē, jo likums to uzskata par vardarbību pret bērnu. Bērnam ir tiesības augt no tabakas dūmiem brīvā vidē.
 Likums tuvāk izskaidro  arī emocionālās vardarbības jēdzienu. Ja bērna klātbūtnē vardarbīgi izturēsies pret viņa tuvinieku, tad tā būs bērna pašcieņas aizskaršana un psiholoģiska ietekmēšana, par ko var sodīt.
Likumā  noteikts pienākums vecākiem vai personām, kuru aprūpē bērns nodots, līdz septiņu gadu vecumam viņam nodrošināt uzraudzību savas prombūtnes laikā.
Šie likuma grozījumi labāk nodrošinās bērnu tiesību ievērošanu atbilstoši ANO Konvencijai par bērna tiesībām.
Foto: www.maminuklubs.lv
 
 
VIDEOLOGS
Rītausmā 18.  maijā notika LNS beidzamā – Rīgas biedrības konference. Informācija par to jau ir publicēta LNS mājaslapas Jaunumos 23. maijā, vēl sīkāk būs jūnija Kopsolī, tāpēc šeit vienkārši piedāvājam paskatīties konferences norisi.
Foto un video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas