Search form

07.06.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.191


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Kas notika pēc festivāla
Mēs jau ziņojām par festivālu mājaslapā Jaunumos, bet tajā pašā vakarā sākās un svētdien turpinājās projekta „Klusuma pasaule” citas aktivitātes – „Saskarsmes un radošās pašizpausmes iemaņu apguves programma” radošā nometne. Tajā notika nometnes dalībnieku saliedēšanas spēles, rotaļas, netradicionālās sporta spēles, kā arī nodarbības deju, teātra, vizuāli plastiskās mākslas un citās jomās.
Uzdevumi bija ar lielu humora piedevu, piemēram, iešana ar peldēšanas pleznām, skatoties uz zemi caur binokli. Tik jautri ir noslēgusies pēdējā lielā radošā nometne projektā „Klusuma pasaule”. Žēl!
Foto: Valdis Krauklis 
 
Mūsējie nostiprina savu datorprasmi
4. jūnijā 11 nedzirdīgo cilvēku grupa saņēma Eiropas līmeņa datorprasmes starptautiski atzītu sertifikātu ECDL. Viņu vidū LNS darbinieki Valdis Krauklis, Laura Gaile, Juris Grundulis, kā arī LNSF prezidents Varis Strazdiņš ar dzīvesbiedri u.c.
Grupai nodarbības notika Ivetas Krazes vadībā Jāņa sētā 5 divus gadus divas reizes nedēļā.
Svinīgajā izlaidumā klāt bija Baltijas Bērnu fonda (BBF) pārstāvis Latvijā Lauris Žubulis. Viņš atzīmēja: „Mēs kā šo kursu finansētāji esam ļoti iepriecināti par lielisko rezultātu – pirmoreiz daudzu iepriekšējo grupu vidū pilnīgi visi kursanti, kas sāka mācīties, apguvuši sarežģīto programmu un sekmīgi nokārtojuši 7 pārbaudījumus Baltijas Datoru akadēmijā. Acīmredzot, tas ir arī pasniedzējas Ivetas Krazes liels nopelns, vadot nodarbības zīmju valodā.”
BBF plāno arī turpmāk, finansēt šādas apmācības jaunai grupai, ja būs interesenti.
Foto: Valdis Krauklis
 
Nedzirdīgs burātājs saņem izcilu balvu
Videoziņās jau stāstījām par skotu Gariju Hjūzu – pirmo nedzirdīgo cilvēku, kas vienatnē ar buru jahtu apbraucis apkārt pasaulei.
Tūlīt pēc atgriešanās dzimtajā krastā 55 gadus vecais skolotājs saņēma daudzu atbalstītāju apsveikumus un uzslavas, kā arī ietekmīgā Okeāna apceļotāju kluba Speciālo atzinības balvu par izciliem sasniegumiem burāšanā.
Burātāju kluba pārstāvji Gariju nosauca par patiesi neparastu un apbrīnojamu cilvēku, izcilu jūrasbraucēju.
Gandrīz astoņu mēnešu laikā Garijs Hjūzs vienatnē nobrauca vairāk nekā 32 tūkst. jūras jūdzes. Tomēr tas nav vienīgais viņa panākums. Hjūzs bija pirmais nedzirdīgais burātājs, kas 1981. gadā vienatnē apbraucis apkārt Britu salām, un 2005. gadā kļuva par pirmo nedzirdīgo, kas ar buru laivu šķērsojis Atlantijas okeānu.
Garijs piedzima pilnībā nedzirdīgs, bet jau 2 gadu vecumā sāka apgūt pirmās iemaņas burāšanā. Viņš pabeidza augstskolu un ieguva matemātikas zinātņu grādu, kļūstot par pirmo nedzirdīgo skolotāju Skotijā kopš 1880. gada.
Jaunībā Garijs aizrāvās ar futbolu un savas komandas sastāvā izcīnīja Skotijas un visas Lielbritānijas čempionu titulus futbolā nedzirdīgajiem. Tāpat viņš sešas reizes pārstāvējis Skotiju Pasaules nedzirdīgo čempionātā golfā.
Foto: www.facebook.com
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Latviju uzņems eirozonā bez sabiedrības atbalsta
5. jūnijā Eiropas Komisija (EK) un Eiropas Centrālā banka (ECB) apstiprinājušas Latvijas gatavību pievienoties Eiropas vienotajai valūtai eiro.
ECB ziņojumā minēts, ka tālākā nākotnē  Latvijai būs sarežģīti saglabāt zemu inflāciju. Tā var pieaugt jau nākamgad, jo kāps elektrības tarifi. ECB uzskata, ka pagaidām vēl nevajag paaugstināt strādājošo algas.
Savukārt EK secina, ka Latvija pārliecinoši izpildījusi visus kritērijus eiro ieviešanai, un iesaka Latvijas latu no 2014. gada 1. janvāra nomainīt pret eiro.
Finanšu ministrs Andris Vilks uzskata, ka Latvijas pievienošanās  eirozonai nodrošinās straujāku ekonomikas izaugsmi un labklājības pieaugumu mūsu valstī, kā arī labākus nosacījumus uzņēmējdarbībai.
Bet EK konstatējusi, ka tikai 36% sabiedrības atbalsta eiro ieviešanu. Biedrība „Par latu, pret eiro” trešdien sākusi parakstu vākšanu Satversmes grozījumiem, lai sarīkotu tautas nobalsošanu par lata saglabāšanu. Pirmajā posmā biedrībai nepieciešams savākt 30 000 notariāli apstiprinātu parakstu, pēc tam centralizētu parakstu vākšanu vajadzētu organizēt Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK). Biedrības mājaslapā "www.parlatupreteiro.lv" ievietota parakstu vākšanas veidlapa.
Galīgo lēmumu par eiro ieviešanu ES dalībvalstu Finanšu ministru padome pieņems 9. jūlijā.
Foto: www.delfi.lv
 
Nepiedodami maza iedzīvotāju dalība vēlēšanās
Pašvaldību vēlēšanas lielu pārsteigumu nesagādāja. Daudzās pašvaldībās lielāko balsu skaitu ieguva pie varas esošā komanda.
Vēlēšanās bija ļoti maza iedzīvotāju dalība, ļoti daudzi negāja uz tām un līdz ar to atstāja izvēli tiem, kas aizgāja.  Tas ir ļoti slikti, jo šie pasīvie pilsoņi nevēlas uzņemties atbildību par savu pašvaldību politiku. Vēlēšanu rezultātus var apskatīt šeit: http://www.pv2013.cvk.lv/
Neviens no abiem LNS biedriem, kas dažādās partijās kandidēja uz Rīgas Domi, nav tajā iekļuvis. Latvijas Zaļā partija, no kuras kandidēja Edgars Vorslovs, nepārvarēja 5% barjeru un Domē neiekļuva. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”– „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK” Rīgā ieguva otro vietu un dabūja 12 deputātu vietas, bet LNS biedres Baibas Bicēnas starp viņiem nav.
Foto: www.puaro.lv
 
Vērojiet dabu tiešraidē
Latvijā uz elektrības stabu galiem daudzi stārķi uzbūvējuši sev ligzdu. Akciju sabiedrība „Latvenergo” sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību uzstādījusi videokameru Bukaišos, Tērvetes novadā baltā stārķa vērošanai. Tiešraidē visu diennakti var vērot balto stārķu ģimenes dzīvi „Latvenergo” mājaslapā:
http://www.latvenergo.lv/portal/page/portal/Latvian/latvenergo/main_page/par_latvenergo/baltais_starkis_live/
Kopš videokameras izvietošanas 21. maijā baltā stārķa vērošanai ik dienu mājaslapā tiešraidē ielūkojas ap 5000 interesenti. Baltā stārķa ģimenē ir izšķīlušies trīs stārķu mazuļi.
Ir arī citas iespējas vērot putnus tiešraidē, piemēram, mazā ērgļa ligzdu var vērot šeit:: http://www.lu.lv/tiesraide/3/
Mūsu kaimiņu igauņu mājaslapā iespējams tiešraidē vērot mežu, kur dzīvo lācis: http://pontu.eenet.ee/player/karu.html Diemžēl lācis diezgan reti ieraugāms.
Foto: www.latvenergo.lv
 
 
VIDEOLOGS
Šoreiz, protams, videologs noteikti ir par lielo un skaisto festivālu Virognas ezera krastā. Foto jau esat redzējuši Jaunumos, bet šeit var paskatīties video, kā viss notika.
Video: Inese Immure

Pievienotie faili

  • (, 4.00 Kb)

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas