Search form

28.06.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.194


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Domes sēde – pēdējā šajā sastāvā
26. jūnijā sanāca pēdējā Domes sēde pašreizējā sastāvā.
Domnieki izskatīja LNS Domes pārskata ziņojumu par savienības darbības programmas izpildi 2009. – 2013. gadā, veicot dažus precizējumus un papildinājumus, un to apstiprināja.
Apstiprināja kongresa divu dienu darba kārtību 17. – 18. augustā. Paredzēti šādi jautājumi: LNS Domes pārskats par 4 gadu darbu; Revīzijas komisijas ziņojums par to; Rīcības programma 2013. – 2017. gadam; Statūtu grozījumi; LNS prezidenta/es un LNS Domes vēlēšanas. 
Domnieki izskatīja vairākus priekšlikumus, ko rosinās kongresa delegātiem, piemēram, uzstāties debatēs katram līdz 2 reizēm un līdz 10 minūtēm, prezidenta amata kandidātiem jāsniedz uzruna/prezentācija un debates šajā jautājumā var būt līdz 5 min. un citus. 
Domnieki nolēma: piešķirt LNS Goda biedra nosaukumu liepājniecei Gundegai Paņko un rīdziniecēm Regīnai Rizikai un Feodosei Lepešai. Apsveicam jaunās LNS Goda biedres! Debates gan izraisījās par vairāku citu biedru kandidatūru noraidīšanu šī goda nosaukuma piešķiršanai.
Atvadu novēlējumu domnieki saņēma no eksviceprezidentes domnieces Marutas Piternieces. Pamatdoma viņas uzrunā – cienīt citam citu, kopīgo LNS darbu darot.
Foto: Valdis Krauklis
 
Mūsējie gatavojas skaistumkonkursam Čehijā
No 6. līdz 16. jūlijam Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiks pasaules nedzirdīgo skaistuma konkurss Miss Deaf World 2013 ar pārstāvēm no 43 valstīm un Mister Deaf World 2013 – no 21 valsts.
Reizē risināsies arī Miss &Mister Deaf Europe 2013 konkurss. Latviju pārstāvēs mūsu šāgada Mis LNS 2013 Daina Rusule un Misters LNS 2013 Intis Zvirbulis. Kā pavadone līdzi brauks Laura Klāsupa, kura šajā konkursā piedalījās pagājušajā gadā.
Foto: www.missdeafword2011-2020.com
 
Kas brauks uz Nedzirdīgo Olimpiskajām spēlēm?
Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā no 25. jūlija līdz 5. augustam risināsies Nedzirdīgo 22. Olimpiskās spēles. Mūsu delegācija šoreiz būs diezgan kupla – 15 sportisti un 6 apkalpojošā personāla pārstāvji.
Mūsu sportisti piedalīsies šādos sporta veidos: teikvando, peldēšana, boulings,  MTB – kalnu riteņbraukšana, orientēšanās sports un vieglatlētika.
Delegācijas vadītājs Varis Strazdiņš un Kaspars Unte  ir delegāti uz Starptautiskās Nedzirdīgo sporta organizācijas  (ICSD) kongresu, kas notiks dažas dienas pirms Olimpiskajām spēlēm.
Pirms izbraukšanas uz Olimpiādi LNSF 10. jūlijā pl. 11 rīko preses konferenci Elvīras ielā 19. Tur demonstrēs arī mūsu izlases tērpus.
Latvijas delegācija uz Bulgāriju izbrauks pakāpeniski, vairākās grupās. Vispirms 22. jūlijā uz Sofiju brauks ICSD kongresa delegāti, pēc tam pārējie saskaņā ar sacensību kalendāru.
Foto: www.lnsf.lv
 
Sākas Nedzirdīgo olimpiskās lāpas stafete
26. jūlijā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā tiks atklātas 22. Nedzirdīgo olimpiskās spēles, bet 30. jūnijā sāksies pirmā olimpiskās lāpas stafete spēļu vēsturē. Lāpas stafete simbolizēs to pozitīvo ieguldījumu, ko nedzirdīgo sacensības devušas nedzirdīgo sabiedrībai
 Kalnraču stila lāpas no Parīzes, kur 1924. gadā notika pirmās Nedzirdīgo olimpiskās spēles, līdz atklāšanas ceremonijas vietai aizgādās velosipēdisti.
Velosipēds izvēlēts gan praktisku, gan filozofisku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas ļauj sportistiem veikt lielus attālumus. Otrkārt, drošu velojoslu trūkums daudzās pilsētās ir nopietns šķērslis tam, lai nedzirdīgie piedalītos velosatiksmē. Lāpas stafetes mērķis ir pievērst uzmanību arī šai problēmai.
Jāpiebilst, ka spēļu dibinātājs Eižens Rubenss– Alsē aktīvi nodarbojies ar riteņbraukšanas sportu. Šis sporta veids bija pārstāvēts katrās spēlēs.
Foto: www.deaflympics.com
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
30. jūnijā sākas Dziesmu un Deju svētki
XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Šie svētki ir lielākais un plašāk pārstāvētais tradicionālās kultūras pasākums Latvijā, un tiem ir liela valstiska nozīme.  
 Dziesmu un deju svētki ir visu pasaules latviešu kopā sanākšanas svētki ik pēc pieciem gadiem. Piedalīsies četrdesmit tūkstoši dejotāju, dziedātāju, pūtēju, folkloras kopu un citu tautas mākslas žanru pārstāvju.
Latvijas Dziesmu un deju svētku tradīcija iekļauta UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.
Saeima nesen nolēma, ka svētku dalībniekiem būs brīva pēcsvētku pirmdiena, 8. jūlijs.
Foto: www.diena.lv
 
Sociālās rehabilitācijas pakalpojumus  saņems arī strādājošie invalīdi pensijas vecumā
Valdība apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta Noteikumos par kārtību, kādā personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sociālās rehabilitācijas institūcijās, un prasībām sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem.
Līdz šim Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) šos pakalpojumus sniedza invalīdiem tikai darbspējas vecumā.
 Turpmāk tos varēs saņemt arī strādājoši cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem pensijas vecumā.
Sociālās rehabilitācijas pakalpojumi palīdz cilvēkiem sadzīvot ar savu invaliditāti un apgūt jaunas prasmes.
Foto: www.lvportals.lv
 
Izmaiņas Būvniecības likumā
Saeima 13. jūnijā pieņēma grozījumus Būvniecības likumā, svītrojot normu, ka būvniecības darbus faktiski var sākt tikai mēnesi pēc būvatļaujas izsniegšanas. Grozījumi ļaus sākt būvniecības darbus uzreiz pēc būvatļaujas saņemšanas.
Līdz ar to šajā aktīvākajā būvniecības sezonā būvniecības darbi var sākties un notikt bez kavēšanās. Varēs īstenot  arī Eiropas Savienības fondu līdzfinansētos celtniecības projektus.
Foto: www.apollo.lv
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas