Search form

02.08.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.195


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Smieklu terapija Alūksnē
 Projekta „Klusuma pasaule” ietvaros LNS Smiltenes biedrības Alūksnes grupā 24. jūlijā norisinājās pasākums „Smieklu diena”. Nē, tie nebija tādi jociņi kā 1. aprīlī – šoreiz alūksnieši gribēja izpētīt, kas ir tāds ārstniecības veids, ko sauc par smieklu terapiju. Pasākumā piedalījās 11 projekta klienti un arī citi biedri, kurus interesēja šī tēma.
To izskaidroja aktivitātes vadītāja Anita Ceple. Izrādās,  smieklu terapija zināmā mērā ir līdzīga krāsu, smaržu, smilšu un citām terapijām, kas cita no citas atšķiras  ar izmantojamo pamatmateriālu. Šajā gadījumā tie ir smiekli.
Pēc skaidrojuma katrs dalībnieks noslēgumā pastāstīja kādu anekdoti vai smieklīgu piedzīvojumu, kas visos raisīja smaidus un smieklus, un tā  smieklu terapijas seanss notika tūlīt uz vietas.
Foto: www.likeateam.com
 
Rēzeknieši dodas uz vēstniecību
Nē, ne jau tāpēc, lai aizbrauktu no Latvijas – viņi 30. jūlijā devās izziņas gājienā uz savu pašu Latgales vēstniecību GORS (latgaļu val. – gars). Tā nosaukta nesen uzceltā unikālā koncertzāle Rēzeknē.
16 izziņas gājiena  dalībnieki divās stundās tajā apskatīja daudzas neparasta dizaina telpas, praktiski pat pavingrinājās  horeogrāfijas (deju, baleta) zālē. Atrodoties uz ēkas terases, dalībnieki vēroja pārsteidzošu skatu – tās forma atgādina kuģi „Titāniks”.
 Izziņas gājienā dalībnieki guva vērtīgu informāciju par kultūras un mākslas iepazīšanas iespējām savā pilsētā. Tas visos vairoja lepnumu par savu pilsētu.
 Noslēgumā tika apspriesti priekšlikumi arī turpmāk kopīgi apmeklēt tādus līdzīgus pasākumus, kas paver plašāku ieskatu dzirdīgo pasaulē.
 Pasākums notika projekta „Klusuma pasaule” ietvaros, un to organizēja Inese Geduša.
Foto: Ilona Fomina
 
Uzzini par savām tiesībām!
10. augustā projekta „Klusuma pasaule” ietvaros notiks izbraukuma seminārs „Tavas tiesības un pienākumi”: Rēzeknes biedrībā pl. 10, pēc tam Daugavpils biedrībā pl. 15. Laipni lūgti visi interesenti!
Foto: Guntars Jurševskis
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Rīgas centrā pieejama bezmaksas veļas mazgātava
Krišjāņa Barona ielā 33 iekārtota bezmaksas veļas mazgātava. Šajā mazgātavā ir pilnveidota mazgāšanas metode, kurā izmanto tikai 80 gramus īpaši efektīvu pulveri, un tā sāk darboties, ūdenim sasniedzot vien 20 grādu temperatūru.
Jaunajā mazgātavā var ne tikai veļu izmazgāt, bet arī izžāvēt bez maksas. Kamēr veļa mazgājas un žāvējas, klienti var izmantot arī bezmaksas internetu WiFi.
Jauno mazgātavu jau iecienījuši ne vien paši idejas autori, bet arī daudzi apkārtnes iedzīvotāji un ārzemju studenti. Tas ir izdevīgi arī vecākiem cilvēkiem un studentiem, kuri dzīvo kopmītnēs vai īrē mitekļus Rīgas apkārtnē.
Jaunajā mazgātavā ir uzstādīts "Zaļā punkta" konteiners, kurā ikviens var ievietot izlietotos plastikāta  iepakojumus.
Foto: www.cosmo.lv
 
Bērnus bez maksas vakcinēs pret rotavīrusu
Sākot no nākamā gada 1. janvāra, valsts apmaksās bērnu vakcināciju pret rotavīrusu.
To veiks jaundzimušajiem, kā arī septiņus gadus vecos bērnus otro reizi vakcinēs pret vējbakām.
Rotavīrusu infekcija uzskatāma ir bērnu zarnu infekcija. Tā ir ļoti lipīga, tāpēc tās izplatību ir grūti kontrolēt. Vakcināciju uzskata par vienīgo efektīvo līdzekli.
Visvairāk no šīs infekcijas cieš bērni vecumā no sešām nedēļām līdz diviem gadiem. Līdz 5 gadu vecumam katrs bērns vismaz reizi ir to izslimojis.
Foto: www.delfi.lv
 
Valdība palīdzēs aizbraukušajiem atgriezties Latvijā
Reemigrācijas  jeb atgriešanās plāna galvenais mērķis ir sniegt praktisku palīdzību no mūsu valsts  emigrējušiem iedzīvotājiem ar ģimenēm, ja tie vēlas atgriezties, lai strādātu Latvijā, dibinātu uzņēmumu vai attīstītu biznesa saiknes ar Latviju.
Plānā ir iekļauti  pasākumi astoņos atbalsta  pasākumu virzienos. Paredzēts izveidot iestādi, kas sniegs  konsultācijas šajos  jautājumos.
Tiks radīta informācijas sistēma, kā darba devēji informēs ārvalstīs dzīvojošos Latvijas piederīgos par nepieciešamiem speciālistiem un vakancēm, prakses iespējām, bet ārvalstīs dzīvojošie un studējošie varēs kontaktēties ar potenciālajiem darba devējiem.
Plānots arī atbalsts skolēniem, kas atgriežas un iekļaujas Latvijas izglītības sistēmā, kā arī šo skolēnu vecākiem.
 Paredzēts, ka repatrianta statusu varēs saņemt arī personas, kas no Latvijas aizbraukušas pēc 1990. gada 4. maija un ārvalstīs nodzīvojušas vismaz 10 gadus.
Foto: www.diena.lv
 
SIVA joprojām bez vadītāja
Ilggadīgā Sabiedrības integrācijas valsts aģentūras (SIVA) direktore Regīna Simsone tika atbrīvota no amata šā gada 12. februārī. Noslēdzies jau otrais konkurss uz vadītāja amatu, taču bez rezultātiem. Vakantajai amata vietai tajā bija pieteikušies 12 cilvēki. Taču kandidāts, kuru konkursa komisija atzina par vispiemērotāko direktora amatam, jau noslēgumā atsauca savu kandidatūru.
Jaunu konkursu LM pagaidām nesludinās. Ministrija nolēmusi līdz 1. oktobrim izstrādāt priekšlikumus SIVA darbībai, veidojot jaunu pārvaldes modeli , un iesniegt tos
 izskatīšanai valdībā.
Foto: www.siva.gov.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Realizējot Eiropas Sociālā fonda projektu,  Nodarbinātības valsts aģentūrā nedzirdīgajiem klientiem bezdarbniekiem tagad ir pieejams surdotulka tiešsaistes – on line pakalpojums. Varat pavērot, kā tas notiek uz vietas, kad klients ierodas šajā iestādē un sazinās ar tās speciālisti!
Foto: www.nva.gov.lv
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas