Search form

30.08.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.199


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Pēdējā radošā nometne
No 23. līdz 25. augustam Apšuciemā notika pēdējā radošā nometne projekta „Klusuma pasaule” ietvaros.
 Nometnes dalībnieki darbojās vairāk deju un kustību, kā arī teātra nodarbībās. Varēja izmēģināt spējas, izgatavojot stikla dekorus, izšujot cepurītes visai grupai. Bija arī nodarbība par pasākumu rīkošanu.
Nometnē darbs sākās no agra rīta ar rīta vingrošanu, tad turpinājās līdz vēlam vakaram, mainoties dažādiem uzdevumiem. Nodarbību vadītājiem bija liels prieks  par atsaucīgajiem un aktīvajiem klientiem. Pašlaik tiek organizētas pēdējās radošās darbnīcas izstāžu iekārtošanai KC „Rītausma”.
Foto: Santa Kesenfelde
 
Rēzekniešiem divas nometnes īsā laikā
Rēzeknieši vienmēr pārsteidz ar savu darbošanās prieku. Īsā laikā projekta „Klusuma pasaule” ietvaros viņi sarīkoja divus pārgājienus – nometnes: vispirms 16. augustā devās uz atpūtas bāzi „Untumi” Rēzeknes upes senlejā. 
Pēc nedēļas notika 20 dalībnieku pārgājiens uz „Rāznas Ezerkrastiem”. Nometnē bija daudz fizisko aktivitāšu, notika nodarbības saskarsmes attīstīšanai un emociju spēles.
Dalībnieki psiholoģiskās spēlēs mācījās izrādīt visdažādākās emocijas: bēdas, prieku, pārsteigumu un tamlīdzīgi. Notika arī dažādas jautras atrakcijas komandām. Dalībnieki spēlēja arī mauriņa boulingu jeb petangu un daudz ko citu. Interesantas lietas, brauciet mācīties pie rēzekniešiem!
Foto: Ilona Fomina

Valmierā viesojas maizes cepēji
Projekta „Klusuma pasaule“ ietvaros Valmieras RB biedri atzīmēja Maizes dienu. Šie svētki nāk no senatnes – Māras dienu tautā dēvē arī par Lielās Māras jeb Mātes dienu. Mūsu senči to atzīmēja 6.,7. vai 15.augustā.
Valmierieši uzaicināja pie sevis pārstāvjus no izslavētās maiznīcas “Liepkalni”. Tās darba pamatā ir Mendziņu dzimtas iekoptās maizes cepšanas tradīcijas, kuras aizsākušās pirms vairāk nekā 80 gadiem.
 Mazdēli 90. gadu sākumā atguva “Liepkalnu” zemi, paši audzēja labību un no saviem graudiem atsāka cept maizi ne tikai savai ģimenei, bet arī apkārtējiem pagastiem. Amata gudrības viņi smēlās no vecāsmātes atstātajiem pierakstiem un apkārtnes saimniecēm, kas visu mūžu pašas cepa maizi. Vēlāk receptes pilnveidoja.
Vispazīstamākā Liepkalnu maizes tirdzniecības vieta ir SIA "Liepkalni"    kafejnīca Klintaines "Liepsalās " Rīgas – Daugavpils šosejas 117. kilometrā. Brauksiet garām, pieturiet un nogaršojiet!
Foto: Igors Kurzenkovs
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
No 1. septembra visas pensijas palielinās
Visas valsts pensijas, kuras piešķirtas vai pārrēķinātas līdz šā gada 31. augustam un ir mazākas par 200 latiem, no 1. septembra indeksēs.
Indeksēs visas pensijas (vecuma, invaliditātes, izdienas  un apgādnieka zaudējuma pensijas),  arī apdrošināšanas atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apdrošināšanas atlīdzību par apgādnieka zaudējumu sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību. Indeksācija attiecas arī uz priekšlaicīgo pensiju, ja tā nepārsniedz 200 latus. Politiski represētajām personām valsts pensijas indeksēs neatkarīgi no to apmēra.
Indeksācija nozīmē, ka pensijas apmēru reizina ar koeficientu – 1,04.
Daudziem pašreizējiem pensionāriem pensijai ir piemaksa par apdrošināšanas stāža gadiem līdz 1996. gadam. Šādām pensijām indeksāciju piemēros  pensijai bez piemaksas.
 Jauno ikmēneša summu sāks maksāt septembrī.
Foto: www.delfi.lv
 
GE Money Bank klientiem jāmaina banka
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) brīdina pensiju un pabalstu saņēmējus, ka GE Money Bank 20. septembrī izbeigs klientu apkalpošanu.
Vienu daļu bankas saistību pārņems ārzemju investors, otru – Latvijas valstij piederošā banka Citadele. Tā pārņems privātpersonu un uzņēmumu norēķinu kontu apkalpošanu, depozītus, krājkontus un kredītus, kā arī pensiju 2. un 3. līmeņa plānu pārvaldīšanu.
Bankas klienti aicināti līdz 20. septembrim slēgt kontu šajā bankā un atvērt citā pašu izvēlētā bankā vai pieteikties pastā pensijas saņemšanai pa pastu. Tiem klientiem,  kuri būs nokavējuši, konti 23. septembrī automātiski tiks atvērti Citadelē. Ievērībai! Nokavējušies klienti vairākas dienas netiks pie naudas savos kontos, kamēr viņi Citadelē saņems un pēc tam paziņos VSAA savu kontu jaunos rekvizītus.
Foto: www.delfi.lv
 
Iespēja nomaksāt parādu
SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) saviem klientiem, kuriem izveidojies parāds par apsaimniekošanu un saņemtajiem pakalpojumiem, vienu mēnesi – no šā gada 2. septembra līdz 30. septembrim piedāvās iespēju noslēgt izlīgumu par pakāpenisku parāda atmaksu, nepiemērojot soda procentus.
Noslēdzot izlīgumu par pakāpenisku parāda atmaksu, sastādīs individuālu parāda atmaksas grafiku ar maksimālo termiņu – divi gadi. Aprēķinot maksājumu, tajā neiekļaus kavējuma naudu, tas ir, līgumsodu, kas izveidojies līdz izlīguma noslēgšanas brīdim.
Izlīgumu varēs noslēgt visos RNP klientu apkalpošanas centros. Pret tiem iedzīvotājiem, kas septembrī neizmantos šo mierizlīguma iespēju noslēgt, RNP varēs vērsties tiesā.
Foto: www.db.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas