Search form

06.09.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.200


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Arī tukumnieki dodas uz nometni
No 29. līdz 31. augustam projekta „Klusuma pasaule” ietvaros Tukuma grupas biedri rīkoja pārgājienu un nometni ar nosaukumu „Dzīvojam klusumā” Gulbenes novada Rankas pagastā. Šajā nometnē piedalījās ne tikai tukumnieki, bet arī daži jelgavnieki un rīdzinieki.
Nometnē katru rītu notika rīta rosme. Otrajā dienā risinājās dažādas netradicionālas sporta spēles, volejbols, bumbu mešana vārtos.
Trešajā dienā notika pārgājiens uz Sveču muzeju, tur   iepazīstināja ar 1177 dažādām svecēm un notika mācību nodarbība sveču izgatavošanā no bišu vaska.
Noslēgumā katrai komandai bija jāveido kolāža no avīzēm un žurnāliem par tēmu 
 „Nometne Lācītēs” . Šī nometne dalībniekiem palīdzēja iegūt jaunus draugus, deva iespēju izpaust sevi un savu attieksmi. Viņi mācījās sadarboties komandā un nostiprināja savstarpējās komunikācijas prasmes. Dalībnieki izteica lielu vēlēšanos arī turpmāk piedalīties šādās nometnēs.
Foto: Māra Lasmane
 
Nodarbības un gatavošanās izstādei
No 9. septembra katru pirmdienu  Rītausmā notiks foto nodarbības no pl. 16. 30 līdz 19. 30.
No 3. septembra katru otrdienu no  pl. 14. 30 līdz17. 30 notiek mākslas nodarbības Santas Kesenfeldes vadībā. Bet pie Gunas Priedes mākslas nodarbības notiek  no 4. septembra katru trešdienu no pl. 13 līdz 16.
Visās tajās  tiks gatavota izstāde uz Nedzirdīgo dienu. Lūgums projekta klientiem atnest uz Rītausmu arī tos darbus, kas tika izgatavoti agrāk, visā projekta laikā: izšuvumus, brošas, krekliņus, lādītes, stikla priekšmetus un citus.
Var atvest arī no reģioniem, bet, ja nesanāk, tad nekas vēl nav zaudēts, būs vēl viena liela izstāde gada beigās.
Šīs radošās nodarbības  notiek projekta „Klusuma pasaule” ietvaros.
Foto: www.lns.lv
 
Klāt mūsu Klusuma pasaules klusuma diena!
28. septembrī, sestdien, šo dienu atzīmēsim Rītausmā. Varbūt tas notiks pat mazliet sērīgā noskaņā, jo šogad beidzas mūsu lielais megaprojekts „Klusuma pasaule”, kura ietvaros šis pasākums notiks, bet tā devīze šogad ir : „Viss ir labs, kas labi beidzas.” 
Svētkus atklās pl. 11, pēc tam būs reģionālais nedzirdīgo šefpavāru konkurss.„Garšu fabrika”. Viesos ieradīsies arī lietuvieši, kuri piedalīsies šajā konkursā. Būs arī iespēja izkustēties sporta aktivitātēs, par ko rūpēsies LNSF. Pasākumu greznos un atdzīvinās nedzirdīgo bērnu manifestācija.
 Pēcpusdienā sāksies nedzirdīgo pašdarbnieku koncerts, un arī tajā piedalīsies lietuvieši Tātad visi, visi – uz mūsu kopības dienu!
Foto: www.lns.lv
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Sargiet savus personas datus
Dažādu veikalu un firmu klientu kartes ir gandrīz ikvienam no mums.  Klientam, kuram ir klienta karte, piedāvā dažādas atlaides vai priekšrocības. Tomēr klientu kartēm ir arī savi riski, par kuriem cilvēki bieži nav informēti. Viens no riskiem ir tas, ka mums prasa sniegt personisku informāciju par sevi.
Likums nosaka, ka aizsargājami ir arī personas dati, kā vārds un uzvārds, personas kods, pastāvīgās dzīves vietas adrese, e-pasta adrese, telefona numurs u.c.
Noformējot klientu karti, gadās, ka, aizpildot pakalpojuma sniedzēja, lielveikala vai ēdināšanas uzņēmuma izsniegtu  anketu, cilvēks bieži vien nepadomā, kāpēc šim uzņēmumam  vajadzīgi visi šie dati. Profesionālas datu vākšanas un apstrādes rezultātā pakalpojuma sniedzējs par savu klientu var uzzināt ļoti daudz, un neviens nevar būt pilnīgi drošs, vai  šāda informācija kādu dienu neparādīsies internetā.  
Lai aizsargātu savus personas datus, padomājiet, vai visa prasītā informācija tiešām ir nepieciešama. Piemēram, anketās, lai saņemtu klienta karti, daži jautājumi atzīmēti ar sarkanu zvaigznīti vai kā citādi, tie ir obligātie jautājumi. Taču uz visiem citiem jautājumiem, kuri nav obligāti, varat neatbildēt un informāciju nesniegt. Klienta karti saņemsiet tik un tā.
Ja jūs esat klienta kartes īpašnieks, jums ir tiesības pieprasīt informāciju, kas tieši ar jūsu datiem tiek darīts, kādas personas var piekļūt šiem datiem un kāpēc.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Kā laikus konstatēt glaukomu?
 Glaukoma ir viena no smagākajām acu slimībām, kad ir bojāts redzes nervs. Tas it kā nemanāmi, pamazām rada izmaiņas redzes laukā: attēls no malām sāk migloties un sašaurinās redzes lauks. Ja glaukomu laikus neatklāj un neārstē, tā rada pilnīgu aklumu.
Kāds ir biežākais glaukomas  iemesls?
Joprojām nav noskaidrots, kādēļ tā rodas. Visplašāk atzīta teorija, ka to rada paaugstināts acs iekšējais spiediens.
Kādas ir pazīmes, ka acs spiediens paaugstinās? Acs sāk migloties, ap gaismas ķermeņiem parādās varavīksnes loki, acs palaikam asaro, brīžam liekas, ka acī kaut kas iekritis; liekas, ka brilles palikušas par vāju.
Tomēr ir daudz piemēru, kad cilvēkiem ar augstu acs iekšējo spiedienu ir lieliska redze un otrādi – cilvēki ar zemu acs spiedienu zaudē redzi glaukomas dēļ.
Tāpēc glaukomas diagnostikai nepieciešama kompleksa izmeklēšana, kas ietver acs iekšējā spiediena mērīšanu, acs dibena apskati, detalizētu redzes nerva un tīklenes izmeklēšanu.
Lai atklātu glaukomu sākuma stadijā, nepieciešams apmeklēt acu ārstu pēc 40 gadu vecuma obligāti reizi gadā vai divos, bet pēc 60 gadu vecuma reizi gadā. Īpaša uzmanība jāpievērš tiem, kam ir paaugstināts asinsspiediens vai holesterīna līmenis, kas slimo ar cukura diabētu, tuvredzību, un ja ir glaukoma kādam ģimenes loceklim.
Foto: www.spoki.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Pienākusi Zinību diena – 1. septembris. Ļoti daudziem no mums šī diena palikusi atmiņā uz visu mūžu: pirmais skolas zvans, pirmā skolotāja, pirmie klasesbiedri un pirmās puķes skolotājām.
Šogad pirmā skolas diena bija pirmdienā, 2. septembrī. Paskatīsimies, kā tā  notika Rīgas internātvidusskolā bērniem ar dzirdes traucējumiem, cik daudz tur bija pirmās klases skolēnu un ko par jaunumiem stāsta skolas direktore Kristiāna Pauniņa.
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas