Search form

04.11.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.13


Nedzirdīgo ziņas
 
Pabeigts pētījums „Nedzirdīgajiem pieejamie sociālās rehabilitācijas pakalpojumi un reālās vajadzības”.  600 nedzirdīgo aptauja notika augustā un septembrī. Daži interesantākie pētījuma atklājumi.
Visvairāk –  73 % nedzirdīgo no visiem projekta „Klusuma pasaule” piedāvātajiem pakalpojumiem grib izmantot informācijas nodrošinājuma pakalpojumus.
Daudzi izteikuši vajadzību pēc psihologa konsultācijām, taču vairākums – 50 % nedzirdīgo vēlas dzirdīgu psihologu, kurš prot zīmju valodu, bet tikai 26 % gribētu apmeklēt nedzirdīgu psihologu.
No visiem informācijas avotiem vispopulārākais ir KOPSOLĪ – to grib lasīt 54 % aptaujāto.
Foto: www.lns.lv
 
Latvijas Nedzirdīgo savienība kļuva par vienu no 5 laureātiem konkursā „Mēs esam stipri”. Konkursa mērķis bija apzināt un popularizēt labās prakses piemērus invalīdu integrācijai izglītībā un nodarbinātībā. Konkursā piedalījās 64 organizācijas. Latvijas Nedzirdīgo savienība iekļuva 5 labāko konkursa finālistu vidū par projektu „Mēs – sabiedrības daļa 1” un „Mēs – sabiedrības daļa 2” veiksmīgu realizāciju. Žūrijas priekšsēdētājs Ivars Balodis atzina, ka visi 5 finālisti bija vienlīdz spēcīgi, tāpēc ļoti grūti bija pieņemt lēmumu par galvenās balvas piešķiršanu. To ieguva Liepājas Neredzīgo biedrība par projekta „Dzīves skola” realizāciju.
Foto: Ilze Kopmane
 
Sākot ar novembri, tie vecuma pensionāri, kuriem noteikta invaliditāte, vecuma pensiju saņems pilnā apmērā. Izmaksās arī ieturēto pensijas daļu par iepriekšējiem 4 mēnešiem.
Valsts Sociālās Apdrošināšanas aģentūra (VSAA) brīdina, ka iespējami gadījumi, kad pensionārs invalīds novembrī nesaņem pilnu pensiju, jo ziņas var būt nepilnīgas vai novecojušas. Tāpēc pensionārus invalīdus, kuri novembrī nav saņēmuši pilnas pensijas, aicina vērsties jebkurā VSAA nodaļā, līdzi ņemot dokumentus, kas apliecina invaliditāti.
Foto: www.vsaa.lv
 
No 2. novembra Rīgas 8. vakara (maiņu) vidusskola mācības sāk jaunajā mītnē – Kr. Barona ielā 71, kur kādreiz atradās Ļ. Tolstoja krievu vidusskola.
Tas saistīts ar skolu reformu Rīgā. Pārcelšanās ietaupīs Rīgas Domei naudu, jo Ģertrūdes ielas 32 ēka ir privātīpašums, kura noma Raiņa skolas vajadzībām izmaksāja vairāk nekā 100 000 latu gadā.
Foto: Inese Immure
 
Oktobrī Grandstay viesnīcu ķēde atklāja viesnīcu, kas kļuvusi par pirmo ASV, kur visās istabās ierīkotas mirgojošas gaismas nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem apmeklētājiem.
Šādi ierīkota viesnīca atklāta Feriboltas pilsētā tāpēc, ka šeit atrodas Minesotas štata nedzirdīgo akadēmija.
Visās 59 istabās  ierīkotas mirgojošās gaismas, kuras   paredzētas kā vizuāls ugunsgrēka trauksmes signāls cilvēkiem, kuri dzird slikti vai nedzird nemaz.
Par spīti neattīstītajam viesnīcu biznesam Minesotā, viesnīcu ķēde Grandstay uzskata, ka viņi atraduši savu vietu tajā piedāvājot nedzirdīgajiem draudzīgu viesnīcu. 
Foto: www.grandstaystcloud.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Saeima pieņēma grozījumus valsts karoga likumā, kas regulē karoga izvietošanu pie ēkām un telpās, uz valsts amatpersonu dienesta automašīnām, kā arī karoga lietošanu svētku, atceres, atzīmējamās dienās un vēlēšanu dienā.
Likumā paredzēti gadījumi, kad valsts karogu lietot aizliegts, piemēram, pie ēkām, kas atrodas avārijas stāvoklī vai kurām tiek veikts fasādes remonts. Aizliegts lietot arī bojātu, izbalējušu, netīru vai citādi nepiemērotu Latvijas valsts karogu.
Tāpat kā līdz šim, karogs pie dzīvojamajām ēkām būs jāizkar 1.maijā, 4.maijā, 11.novembrī un 18.novembrī.
Savukārt karogs sēru noformējumā jālieto 25.martā, 14.jūnijā, 17.jūnijā, 4.jūlijā un decembra pirmajā svētdienā, kad tiek atzīmēta pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas diena.
Foto: www.partijas.info  
 
Bezdarba līmenis Latvijā septembrī pirmo reizi sasniedzis augstāko līmeni Eiropas Savienībā – 19,7%. Latvijā ir visstraujākais bezdarba kāpums pēdējā gada laikā.
Līdz šim pirmajā vietā bezdarba ziņā bija Spānija, bet tagad tā ir otrajā vietā aiz Latvijas ar bezdarba līmeni 19,3%. Ļoti augsts bezdarba līmenis ir arī Īrijā – 13 %  un Slovākijā - 12%.
Par pārējām Baltijas valstīm – Lietuvu un Igauniju – jaunākie dati nav zināmi. Jūnijā tur bezdarba līmenis bija nedaudz zemāks nekā Latvijā tajā laikā.
Vismazākais bezdarba līmenis ir Nīderlandē – 3,6% un Austrijā – 4,8%.
Foto: www.vilani.id.lv
 
Bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga  piekritusi premjera Valda Dombrovska  oficiālajam uzaicinājumam kandidēt Eiropas Savienības (ES) prezidenta amatam, ja Latvija šim amatam viņu oficiāli virzīs.
Uz Eiropas prezidenta amatu Vīķe – Freiberga nav vienīgā kandidāte, uz to vēl pretendē  bijušais Lielbritānijas premjers Blērs, pašreizējais Luksemburgas valdības vadītājs Junkers, bijušais Somijas premjers Liponens un Nīderlandes valdības vadītājs  Balkenende.
Eiropas prezidenta amats ir jauns postenis un neviens agrāk šādu posteni nav ieņēmis. Tomēr šādu posteni paredz Lisabonas līgums. Paredzams, ka prezidenta postenī viens termiņš ilgs 2,5 gadus.
Foto: www.kasjauns.lv  
 
 
Ārzemju ziņas

Iestājoties aukstam laikam, pasaulē ļoti strauji pieaug saslimstība ar cūku gripu. Ukrainā sākusies šīs gripas epidēmija, no kuras pēdējās dienās miruši jau 30 cilvēki, tāpēc 9 valsts apgabalos tur noteikta karantīna. Uz trim nedēļām atceltas mācības visās izglītības iestādēs valstī.
Lai nepieļautu tālāku vīrusa izplatību, varas iestādes izdevušas lēmumu uz trim nedēļām slēgt izglītības iestādes, atcelt visus paredzētos masu pasākumus, slēgt kinoteātrus un pat ierobežota transporta satiksmi. Ukrainā apturēta arī jauniešu iesaukšana armijā.
Mūsu kaimiņvalsts Igaunija aicinājusi savus iedzīvotājus izvairīties no Ukrainas apmeklējuma.
Latvijas Katastrofu medicīnas centra direktors Šics uzskata, ka arī Latvijas iedzīvotājiem nevajadzētu pašlaik apmeklēt Ukrainu.
Lai gan vairākas valstis sākušas masveidā vakcinēt iedzīvotājus pret cūku gripu, tomēr izrādās, ka vakcīna var būt tikpat bīstama kā cūku gripa.
Izpētot vakcīnu saturu, ne vien atsevišķi ārsti, bet pat veselas ārstu biedrības secinājušas: pēc vakcinēšanās varētu rasties nopietni veselības traucējumi. Izrādās – daļā vakcīnu esot speciālas vielas, kas varētu izraisīt centrālās nervu sistēmas bojājumus, imūnsistēmas piesārņošanu un veicināt neauglību.
Foto: www.delfi.lv


04.11.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas