Search form

11.11.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.14


Nedzirdīgo ziņas

Pagājušajās nedēļas nogalē Valmieras Nedzirdīgo sporta  kluba „Tālava” basketbola komanda piedalījās I Eiropas nedzirdīgo basketbola klubu kausa turnīrā Londonā. Šajā turnīrā piedalījās 8 klubi no dažādām valstīm: 2 no Anglijas un Vācijas, pa vienam no Itālijas, Horvātijas, Francijas un Latvijas. „Tālavas” komandā spēlēja arī 3 nedzirdīgie basketbolisti no Lietuvas. Mūsu komanda pārspēja horvātus, vāciešus un angļus un nonāca līdz finālam. Bet finālā ar Horvātiju mūsējie zaudēja un ieguva otro vietu. Mūsu basketbolisti par iegūto 2. vietu īpaši nepriecājās, jo bija ļoti cerējuši uz 1. vietu.
Aprīļa vidū viņi piedalījās arī Eiropas klubu kausa turnīrā Turcijā. Arī tur viņi sešu komandu konkurencē ieguva 2. vietu. Šie puiši abās sacensībās piedalījās par saviem līdzekļiem, paši noorganizēja braucienu un bija bez trenera.
„Tālavas” NS kluba vadītāja N. Jefremova lepojas ar puišu panākumiem – pateicoties viņiem Latvijas un Tālavas vārds izskanējis Eiropā.
Foto: Monta Bluķe

Uzmanību, meitenes! Nākamā gada jūlijā  Gruzijā, Tbilisi notiks Pasaules Nedzirdīgo meiteņu  skaistumkonkurss MISS DEAF WORLD 2010.
Ja kāda no jums vēlas piedalīties, tad nepieciešams sazināties ar LNS viceprezidenti S.Gerenovsku ([email protected]).
Lai iegūtu bezmaksas braucienu uz Tbilisi un atpakaļ, iesniegums ar apstiprinājumu jāaizpilda un jānosūta līdz 2009. gada  31. decembrim.
Ja iesniegums tiks nosūtīts pēc šī termiņa, tad ceļa izdevumi būs jāsedz pašām konkursantēm.
Konkursā var piedalīties nedzirdīgas un vājdzirdīgas meitenes vecumā no 16 līdz 26 gadiem. Lai piedalītos atlasē, iesniegumā par sevi jāsniedz detalizētas ziņas un divi labas kvalitātes fotoattēli (portrets un foto visā augumā).
Konkursantei  uz Tbilisi var  braukt līdzi viens pavadonis, kuram apmaksās ceļa izdevumus.
Plašāka informācija par šo pasākumu būs avīzes „Kopsolī” 13. numurā.
Foto: www.mlive.com  
 
Aicinām jūs aktīvi piedalīties Latvijas Nedzirdīgo savienības aptaujā „Labākie – 2009” . LNS vēlas noskaidrot jūsu domas par labākajiem kandidātiem uz šādiem nosaukumiem:
    · Gada Nedzirdīgais cilvēks
    · Gada Notikums vai pasākums
    · Gada Sabiedriskais darbinieks (cilvēks, kas aktīvi strādāja bez atlīdzības)
    · Gada Algotais darbinieks
    · Gada Nedzirdīgais pašdarbnieks
Anketu var aizpildīt LNS mājaslapā, biedrībās uz vietas vai Rīgā, Jāņa sētā 5, trešajā stāvā. Lūdzam obligāti atzīmēt, kurā biedrībā esat biedrs.
Ja anketā uzrakstīsiet arī savu vārdu, varēsiet piedalīties loterijā. Gaidīsim atbildes līdz 1. decembrim.
Anketu varat atrast šajā videoziņu tekstā, uzklikšķinot uz vārda:anketa.Aizpildītu veidlapu sūtiet Ivaram Kalniņam [email protected]
Foto: www.lns.lv  
 
Latvijas ziņas

Šogad aprit 90 gadi kopš nozīmīgās Latvijas valsts armijas uzvaras pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.
Latvijas valsts armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9. novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas.
Par godu Latvijas valsts armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku 11. novembrī atzīmē Lāčplēša dienu — šī diena simbolizē Andreja Pumpura eposā „ Lāčplēsis” pareģoto latviešu tautas varoņa Lāčplēša uzvaru pār melno bruņinieku.
Lāčplēša diena ir arī Latvijas armijas svētku diena un Lāčplēša Kara ordeņa svētki.
Lāčplēša dienā Latvijā ir tradīcija ēku logos ielikt svecītes, tā godinot kritušo brīvības cīnītāju piemiņu.
Rīgā cilvēki svecītes aizdedz Daugavmalā pie Rīgas pils mūra. Arī jūs tiekat aicināti šovakar, 11.novembrī, savas mājas logā iededzināt piemiņas svecītes.
Foto: www.la90.lv un www.incukalns.lv

No 14. līdz 18. novembrim Rīgā notiks 2. gaismas festivāls "Staro Rīga". Visi gaismas festivāla objekti  - apmēram 50 - būs apskatāmi katru vakaru laika posmā no pl. 18 līdz 23.
Festivāla piecās dienās gaismas objekti būs apskatāmi ielās, parkos, pilsētas laukumos, tos papildinās īpaši izgaismotas namu fasādes.  Tie atradīsies Vecrīgā un pilsētas centrālajā daļā, tālākie punkti būs Andrejsala, Spīķeru kvartāls un "Arēna Rīga".
14. novembrī arī piecpadsmit Rīgas muzeji iesaistīsies festivāla norisē ar akciju "Muzeju gaismā", piedāvājot īpašas programmas un ieeju ar atlaidi.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs draud par parādiem atslēgt komerctelevīziju LNT un TV5 raidītājus, tāpēc LNT un arī TV 3 varētu atteikties no analogās apraides jau no 2010. gada 1. janvāra.
Tas nozīmē, ka Rīgā un tās rajonā, varbūt visā Latvijā, TV3 un LNT pārraides bez dekoderiem ar parasto antenu nebūs uztveramas.
«Lattelecom»  jau pašlaik Rīgā un 70 kilometru attālumā no Rīgas nodrošina ciparu apraidi, tātad, nopērkot dekoderu, skatītāji bez maksas varēs redzēt visus pašreizējos TV kanālus, kā arī papildus abonēt maksas kanālus.
Dekoderu var arī īrēt par 1,98 latiem mēnesī. Pilnīga informācija interneta mājas lapā: http://www.lattelecom.lv/majai/virszemes_tv_new/
Pasaules ziņas
 
Pagājušās nedēļas laikā pasaulē no cūku gripas mirušo skaits ir pieaudzis par 370 cilvēkiem, pārsniedzot 6000. Cūku gripa izplatījusies 199 valstīs.
Arī Latvijā ir pirmais no cūku gripas mirušais – kāda 50 gadus veca sieviete, kura bija ceļojumā uz Krievijas Kaļiņingradas apgabalu. Pēc saslimšanas viņa nedēļu ārstējusies mājās un tikai pēc tam ievietota slimnīcā jau smagā stāvoklī. Cūku gripa strauji izplatās Ukrainā, Baltkrievijā, Krievijā, Mongolijā, Afganistānā un Japānā. Vēlams iedzīvotājiem atturēties no šo valstu apmeklēšanas.
Latvijas Veselības ministrija uzskata, ka vakcinēt vajadzētu bērnus no sešu mēnešu vecuma ar hroniskām slimībām un cilvēkus vecumā virs 65 gadiem. Vakcinēt vajadzētu arī ārstus, kas strādā ar saslimušajiem. Taču nekāda konkrēta plāna Veselības ministrijai nav, nav zināms, vai iepirks vakcīnas un cik daudz.
Gripa izplatās gaisa pilienu ceļā, ieelpojot vīrusus, ko slims cilvēks izplata runājot, klepojot vai šķaudot.
Inficēties iespējams arī no priekšmetiem, kurus pirms tam lietojis inficētais cilvēks.
Cūku gripas simptomi parasti ir tādi paši kā parastai gripai:
·                     pēkšņa ķermeņa temperatūras paaugstināšanās (virs 38°C);
·                     klepus un/vai iesnas;
·                     sāpes kaklā.
Iespējami arī citi simptomi:
·                     sāpes muskuļos (kaulu „laušanas” sajūta);
·                     galvassāpes;
·                     drebuļi;
·                     nogurums.
Dažos gadījumos:
· vemšana (organisma saindēšanās);
· caureja (bērniem).
Ja kāds jūt gripas simptomus, tad jāpaliek mājās un jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu pa tālruni.
Lai izsargātos no saslimšanas ar gripu, svarīgākais ir personīgās higiēnas ievērošana, roku mazgāšana un bieži jāvēdina telpas.  Profilaksei (lai novērstu vai aizkavētu saslimšanu) var lietot pretvīrusu medikamentu „Tamiflu” (cena ap 22 Ls), ko var iegādāties tikai pret ārsta recepti. Sejas maska (aptiekā maksā aptuveni 5 santīmi) maz pasargā no inficēšanās, jo vīrusa daļiņas ir ļoti sīkas un izkļūst tai cauri.
Foto: www.straitstimes.com

11.11.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas