Search form

02.12.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.17


Nedzirdīgo ziņas

Polijas pilsētā Poznaņā no 21. – 22. novembrim norisinājās 13. starptautiskās sacensības peldēšanā starp nedzirdīgo skolu komandām. Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas komanda, ko trenē Jevgēņijs Puhovs, 8 komandu konkurencē kopvērtējumā izcīnīja 1. vietu, iegūstot 11 zelta, 14 sudraba un 5 bronzas medaļas.
Sacensībās piedalījās 5 komandas no Polijas, divas no Baltkrievijas un viena komanda no Latvijas, bet cūku gripas dēļ neieradās Ukrainas un Zviedrijas komandas.
Pavisam šajās sacensības tika izcīnītas 78 medaļas: 36 zēniem, 36 meitenēm un 6 stafetes medaļas.
Latvijas komandas sastāvs: Līva Vaivade, Zane Embrekte, Evija Veidemane, Džemma Kalna, Aleksejs Smirnovs,  Kristaps Polis,  Guntis Vicinskis, Edgars Ķuzis, Gatis Dirnēns, Sergejs Soklakovs, Reinis Fausts, Ivans Korziņins un Aleksandrs Jegorčonoks. Malači!
Otrajā vietā aiz Latvijas palika Poznaņas, bet trešajā – Minskas komanda.
Foto: Inese Immure

Interneta portāls You Tube sadarbībā ar savu mātes firmu Google izstrādājis un ieviesis programmu, kas nodrošina verbālās runas automātisku pārveidošanu subtitros. Šīs programmas radītājs Kens Harensteins ir nedzirdīgs. Arī Google viceprezidents Vints Kerfs ir vājdzirdīgs un lieto dzirdes aparātu no 13 gadu vecuma. Viņš paziņoja, ka ar titrēšanas iespēju jau tagad sāk nodrošināt You Tube un Google video un televīzijas kanālus un tie būs saprotami arī nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem. Diemžēl pagaidām titrēšanas iespēja ir tikai angļu valodā.
Foto: 360.jackmorton.com

Lielbritānijā firma Geermac sākusi ražot pasaulē visskaļāko telefonu, kas paredzēts vājdzirdīgiem cilvēkiem. Vidējais zvana skaļums šajā telefonā ir 3 reizes skaļāks nekā parastajiem un sasniedz 81 decibelu. Maksimālais skaļums pārspēj par reaktīvās lidmašīnas dzinēja troksni un var sasniegt 149 decibelus. Telefona ražotāji brīdina, ka to nedrīkst lietot cilvēki, kuri nav brīdināti par ārkārtīgi spēcīgo skaļuma līmeni. Iespējams, ka jaunajam telefonam būs liels pieprasījums, jo Lielbritānijā ir vairāk nekā 8 miljoni vājdzirdīgo.
Foto: www.shinyshiny.tv  

Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācija aicina uz Ziemassvētku balli 12. decembrī Rīgā, Lāčplēša ielā 5, 1. stāvā, lielajā zālē pl. 15. Obligāti jāierodas svētku tērpos. Ieejas cena Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas biedriem līdz 11. decembrim – 4 Ls, uz vietas 5 Ls. Tiem, kuri nav biedri, līdz 11. decembrim 5 Ls, bet uz vietas – 6 Ls.
Pieteikties pie Andas Tīdemanes Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas birojā Elvīras ielā 19 vai pie Irinas Kristoforovas Jāņa sētā 5 – 5a. Tuvākas ziņas var iegūt pa e pastu: [email protected] .
Foto: www.lnjo.lv
 
Uzmanību interneta lietotājiem! Daudzi no jums, iespējams, savā e pastā ir saņēmuši vēstules, parasti angļu valodā, ar paziņojumu, ka esat laimējuši loterijā lielu naudas summu. Vidēji sola 400 000 dolārus. Šādi paziņojumi var būt arī savādāki, piemēram, ka esat saņēmuši mantojumu, bet tiem visiem ir viens mērķis: apmulsināt jūs ar milzīgo naudas summu. Tālāk seko vilinoši solījumi, ka varat šo summu saņemt, ja izpildīsiet dažus norādījumus. Šie norādījumi var būt dažādi, piemēram, prasa jūsu adresi vai personas datus, varbūt bankas konta numuru, bet varbūt uzreiz prasa iemaksāt kādu naudas summu, lai varētu saņemt apsolīto laimestu vai mantojumu.
Neticiet! Tā ir krāpšana! Vislabāk uzreiz izdzēsiet šādas vēstules.
Diemžēl Nedzirdīgo savienībā jau ir vērsušies daži cilvēki, kuri noticējuši šādām vēstulēm un gribēja aizņemties no LNS vairākus tūkstošus, lai samaksātu šādiem krāpniekiem, cerot uz lielo laimestu.
Nevajag cerēt. Nebūs ne aizdevuma, ne laimesta.

 
Latvijas ziņas

Ir palielināta iedzīvotāju ienākumu nodokļa likme no 23% uz 26% . Iedzīvotāju ienākuma nodokli atvelk no darba algas.
No nākamā gada paaugstinās nodevu vieglajām automašīnām un motocikliem. Atkarībā no svara nodoklis būs no 24 līdz 150 latiem, bet motocikliem - 24 lati.
Automobiļiem ar pilnu masu līdz 1,5 tonnām nodeva būs 24 lati, bet par transportlīdzekļiem ar masu no 1,5 līdz 1,8 tonnām būs jāmaksā 48 lati.
Transportlīdzekļiem ar pilnu masu no 1,8 līdz 2,1 tonnai būs jāmaksā 75 latus, ar pilnu masu no 2,1 līdz 2,6 tonnām  būs jāmaksā 95 latus, ar pilnu masu no 2,6 līdz 3,5 tonnām – līdzšinējo 72 latu vietā nodeva būs 115 lati, bet vieglajiem auto ar pilnu masu virs 3,5 tonnām - 78 latu vietā būs jāmaksā 150 lati.
Foto: www.valtersunrapa.lv un www.carhome.ie

Produktu ziņas.
No nākamā gada 1. janvāra veikalos vairs nepārdos pārtikas etiķa esenci, to noteicis Ministru kabinets, lai novērstu nelaimes gadījumus. Nejauši iedzerot etiķa esenci, rodas smagi, neizārstējami iekšējo orgānu bojājumi un cilvēks kļūs par invalīdu. Ministru kabinets šos noteikumus pieņēma pēc bērnu ārstu ierosinājuma, lai pasargātu bērnus.
Mēs visi redzam, ka pārtikas produktu cenas krīt, bet ir viens izņēmums -  ķiploki. Meklējot efektīvas zāles pret cūku gripu un citām kaitēm, cilvēki atgriezušies pie vecā, pārbaudītā dabas dziednieka ķiploka. Veikalos pieprasījums pēc ķiplokiem ir pieaudzis par 39 % un pēdējā mēneša laikā to cena ir pieaugusi par 38 %. Pašlaik Maxima veikalos 1 kilograms ķiploku maksā 2,19 lati.
Ķiploki uzlabo vielmaiņu, attīra elpošanas ceļus un iznīcina vīrusus.
Ārzemju ziņas

Sensāciju izraisījuši kāda Dānijas laikraksta žurnālisti, paziņojot, ka cūku gripas pandēmija varbūt ir viena no lielākajām korupcijas afērām pasaulē. Šie žurnālisti izpētījuši Pasaules Veselības organizācijas amatpersonu sakarus ar pasaules vadošajām farmācijas firmām, kuras no pasaulē saceltās panikas ir labi nopelnījušas.
Noskaidrojies, ka daudzi zinātnieki, kas darbojas Pasaules Veselības organizācijā, saņem naudu no pasaules lielākajām farmācijas firmām. Šīs organizācijas eksperti, kas aicinājuši pasludināt cūku gripas izplatību par pandēmiju, strādā algotu darbu farmācijas kompānijās, kas ražo vakcīnas pret šo gripu.
Iespējams, pasaules mērogā panika par cūku gripas bīstamību tika sacelta speciāli, un to darījušas farmācijas firmu uzpirktas amatpersonas.
Foto: www.tvnet.lv

02.12.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas