Search form

19.05.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.42


Nedzirdīgo ziņas

Valmierā 15. maijā norisinājās Vidzemes nedzirdīgo konference, kurā piedalījās 50 dalībnieki. Diemžēl neieradās Valmieras un Smiltenes pašvaldību pārstāvji. Valmieras biedrības vadītāja D. Lāce nolasīja monitoringa ziņojumu. Viena no lielākajām problēmām – bezdarbs. Lielu vilšanos rada tas, ka Nodarbinātības valsts aģentūras dažādas filiāles dažādi izprot vienus un tos pašus noteikumus. Debatēs tika izteikti priekšlikumi organizēt plašāka apjoma datorkursus, kā arī uzsvērta telpu problēma Cēsu un Jaunpiebalgas grupām.
Foto: Zigmārs Ungurs

 
Baldones apkārtnē 15. maijā notika Latvijas Nedzirdīgo čempionāts orientēšanās sportā garajā distancē. Sieviešu konkurencē piedalījās 6 dalībnieces, kuras skrēja 5,9 km distanci ar 11 kontrolpunktiem. Ātrākā bija Gunita Šīrante, viņai sekoja Agita Intsone, bet trešo vietu ieguva Māra Plaude.
Vīriešu konkurencē 9,5 km distancē ar 17 kontrolpunktiem piedalījās 5 dalībnieki. Pirmo vietu izcīnīja vienmēr stiprais kā krams Andis Krams. Otrais finišēja Pēteris Kursītis, bet trešais – Raitis Ozols.
Foto: Iveta Kraze

 
16. maijā Kuldīgā notika Kurzemes nedzirdīgo basketbola ceļojošā kausa izcīņas turnīrs. Par kausu cīnījās komandas no Kuldīgas, Ventspils un Liepājas. Veiklāki un precīzāki šoreiz bija kuldīdznieki, kuru komandā spēlēja G. Jurševskis, M. Jansons, A. Vicinskis, G. Vicinskis, G. Rītiņš, M. Vēzis, V. Gārnis, A. Hildebrante un Ž. Škapare. Otro vietu izcīnīja Ventspils komanda. Liepājnieki palika trešajā vietā. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju vīriešu konkurencē tika apbalvots Guntis Vicinskis (Kuldīga), sieviešu – Ieva Valdmane (Liepāja).
Foto: Mudīte Hildebrante

 
Vidusāzijas valstī Kirgizstānā zīmju valoda, iespējams, būs valsts valoda.
Kirgīzu neredzīgo un nedzirdīgo kopiena ierosinājusi jaunajā valsts Konstitūcijā iekļaut normu, lai zīmju valoda tajā būtu oficiāli atzīta kā vēl viena valsts valoda. Neredzīgo un nedzirdīgo kopiena pauž cerību, ka šis solis būs ļoti nozīmīgs un nostiprinās cilvēku ar īpašām vajadzībām tiesības. Kirgīzija tad pievienotos vairākām Eiropas valstīm, piemēram, Somijai, kur zīmju valoda jau ir valsts valoda. Saskaņā ar spēkā esošo Konstitūciju pašlaik Kirgizstānā ir divas valsts valodas – kirgīzu un krievu.
Foto:  www.theinterpretersfriend.org

Ziemas Olimpiāde Slovākijā nenotiks
Starptautiskās nedzirdīgo sporta komitejas (SNSK) valde ar lielu nožēlu paziņo, ka tiek atceltas 17. Nedzirdīgo ziemas sporta spēles Slovākijā.
 Bija plānots, ka spēles notiks 2011. gada februārī. Diemžēl Slovākijas sporta spēļu Organizācijas komiteja nespēja droši garantēt, ka tiks savākti nepieciešamie naudas līdzekļi, un nodrošināt, lai tās notiktu atbilstoši augstākajiem standartiem.
Tas ir liels trieciens visai nedzirdīgo ziemas sporta veidu kustībai. SNSK plāno nākamgad sasaukt kongresu, kurā apspriedīs turpmāko Vispasaules sporta pasākumu rīkošanas, naudas piesaistes, efektīvas plānošanas un citus svarīgus jautājumus.
Foto: www.ableconsulting-uk.com  


 
Latvijas ziņas

Valdība noraidīja kredītņēmēju aizsardzības programmu. Bija paredzēts, ka šī programma palīdzēs tiem iedzīvotājiem, kuri ņēma kredītus sava vienīgā mājokļa iegādei.
Programmu noraidīja tāpēc, ka bankas pret to protestēja un atteicās piedalīties. Taču šī programma bez banku atsaucības un līdzdalības nav iespējama
Programma paredzēja, ka valsts piešķirtu 82 miljonus latu, ko sadalīt bankām atbilstoši to izsniegto kredītu apjomam.
Bankām vajadzētu parādniekiem norakstīt 20% no kredīta summas. Tieši šis programmas punkts bankas neapmierināja.
Valdības vadītājs Dombrovskis informēja, ka valdība tagad gaida no Finanšu ministrijas citus priekšlikumus, kā izmantot kredītņēmēju palīdzības programmai rezervētos 82 miljonus latu.
Foto: www.tvnet.lv

 
Pēc diviem sagatavošanās gadiem maija beigās sāks strādāt jaunā kokogļu ražotne Līvānos. Tās tehnoloģija atšķiras no Latvijā līdz šim izmantotajām un ir arī efektīvāka.
Jaunajā ražotnē ieguldīti vairāk nekā pieci miljoni eiro (aptuveni 3,5 miljoni latu). Pateicoties jaunajai tehnoloģijai, ražošana sasniegs 6000 tonnas gadā.
Šādas ražošanas iekārtas uzstādītas tikai Polijā, Beļģijā, Francijā, Čehijā un tagad arī Latvijā.
Ražotne tika izveidota Līvānos tāpēc, ka Latgale ir atpalikušākais reģions Latvijā, bet tai ir lielas iespējas attīstīties.
Foto: www.arheogroup.lv
 
Policija otrdien Valsts Ieņēmumu dienesta datu noplūdes lietā aizturēja Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas fakultātes pētnieku Ilmāru Poikānu. Viņš pats atzina, ka ir Neo un ieguvis datus no Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas, izmantojot šīs sistēmas nepilnības, tātad neko nesabojājot un neuzlaužot sistēmu. Daļu no iegūtajiem datiem viņš publicēja internetā, un tādā veidā tauta uzzināja, cik lielas algas saņem valsts iestāžu un uzņēmumu darbinieki.
Par savu rīcību viņš teica: "Es gribu, lai mani bērni un mazbērni dzīvo normālā valstī. Tā kā es prom braukt netaisos, jāmainās ir Latvijai."
Policija Poikānu jau ir atbrīvojusi. Viņa aizturēšana radīja lielu sašutumu sabiedrībā, un radās protesta akcijas. Par Neo aizturēšanu raksta arī visas lielās pasaules ziņu aģentūras un informācijas tehnoloģiju portāli, kur viņš tiek dēvēts par "tautas varoni", "latviešu Robinu Hudu" un "latviešu kibervaroni”. Savukārt britu laikraksta "Financial Times" korespondents Endrū Vards teica, ka Neo aizturēšana ir viena no visnepopulārākajām Latvijas policijas operācijām.
Foto: www.apollo.lv

 
Ārzemju ziņas
 
Par pasaules čempionātu hokejā
Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionātā Vācijā priekšsacīkstēs uzvarēja Itāliju ar 5:2, bet zaudēja Šveicei ar 1:3 un Kanādai ar 1:6 un iekļuva nākamajā kārtā, kur cīnījās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Vispirms tika zaudēts Zviedrijai ar 2:4, tad uzvarēta Norvēģija ar 5:0. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijai vajadzēja uzvarēt kārtas pēdējā spēlē pret Čehiju. Diemžēl šī spēle neizdevās, jo divus vārtus Latvija zaudēja, kad komanda bija vairākumā.
Spēle beidzās ar rezultātu 1:3, līdz ar to Latvija izstājās no turnīra un brauks mājās. Latvija atkarībā no citu komandu spēļu rezultātiem šajā čempionātā iegūs 11. Vai 12. vietu.
Foto: www.parsportu.lv

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas