Search form

09.06.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.46


Nedzirdīgo ziņas

Mūsu basketbolisti uzvarēja 12. Starptautiskajā nedzirdīgo basketbolistu turnīrā veterāniem, kas no 3. līdz 5. jūnijam norisinājās Rīgā. Turnīrs bija veltīts Rīgas sporta kluba „Nedzirdīgo sports” 75 gadu jubilejai.
Tajā piedalījās 10 komandas: 2 no Lietuvas, 2 no Igaunijas, pa vienai no Grieķijas, Slovēnijas, Ukrainas, Krievijas un Latvijas. Ārpus konkurences piedalījās Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas komanda.
Finālspēlē tikās „Nedzirdīgo sports” un Grieķijas komandas. Interesanti, ka Grieķijas komandā spēlēja arī EUD viceprezidents Yannis Yallouros. Ar 49:42 uzvarēja mūsējie. Otrajā vietā – Grieķijas, bet trešajā Lietuvas komanda „Gestas” no Viļņas.
Foto: Zigmārs Ungurs

Sestdien, 12. jūnijā, visi, visi tiek gaidīti nedzirdīgo pašdarbības festivālā „Roku rokā”, kas notiks Pļaviņās, kultūras namā Daugavas ielā 49.
Pulksten 12.30 sāksies pašdarbnieku gājiens no Pļaviņu ģimnāzijas pagalma Daugavas ielā 101  uz  kultūras namu. Festivālā visas mūsu biedrības centīsies parādīt savus labākos priekšnesumus, piedalīsies  Alsviķu skolas nedzirdīgie pašdarbnieki. Šoreiz piedalīsies arī Lietuvas un Igaunijas nedzirdīgie pašdarbnieki.
Foto: www.plavinunovads.lv

Svētdien Liepājas biedrības 13 dalībnieki devās pārgājienā „Sveika, vasara!”. Galamērķis bija Pūsēnu kāpas, kuras atrodas skaistā vietā, 18 kilometrus no Liepājas. Tā ir Latvijā augstākā kāpa, tās augstums ir 37 metri virs jūras līmeņa. Grupa apskatīja kāpu un tālāk gāja pa jūrmalu līdz Bernātiem. Pavisam kopā ar mugursomām plecos tika nosoļoti apmēram 20 kilometri.
Foto: Ieva Vilciņa

Somijā, Kuopio katedrālē iesvētīja pirmo nedzirdīgo mācītāju šajā valstī. Teoloģijas maģistrs Janne Risanens sāks strādāt Somijas luterāņu misijā. Augustā viņu sūtīs uz Jeruzalemi, kur viņš strādās ar nedzirdīgajiem.
Jaunais mācītājs plāno vadīt dievkalpojumus zīmju valodā un apmeklēt nedzirdīgo skolas.
Ziemeļvalstīs Risanens ir otrais nedzirdīgais mācītājs. Pirmais bija Zviedrijā 2006. gadā.
Foto:
www.blogspot.com
 
 
Latvijas ziņas

Latvijas valdība sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem ir vienojusies veikt nākamā gada budžeta samazināšanu par 395 līdz 440 miljonu latu. Nolemts nākamgad palielināt finansējumu Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzfinansētiem projektiem. Nākamgad budžeta deficītam jābūt ne vairāk kā 6% no iekšzemes kopprodukta (IKP).
Nav zināms, uz kā rēķina notiks budžeta samazināšana. Par to būs skaidrība, kad būs zināmi pirmā pusgada budžeta izpildes rezultāti. Arī Starptautiskā valūtas fonda pārstāvji pateica, ka šis lēmums ir jāpieņem Latvijas pusei pašai.
Foto: www.tvnet.lv
 
Vasarā cilvēki aktīvāk izmanto velosipēdu. Lielākā daļa velobraucēju uzskata, ka ar divriteni drīkst braukt arī pēc grādīgo dzērienu lietošanas.
 Bet patiesībā Latvijā par divriteņa vadīšanu, ja alkohols organismā ir no 0,5 līdz 1 promilei, jāmaksā 20 latu naudas sods , no 1 līdz 1,5 promilēm  40 latu, bet no 1,5 un vairāk - 60 latu. Pie tam tie velosipēdisti, kuriem ir autovadītāja apliecība, saņem astoņus soda punktus.
Foto: www.apollo.lv

Kad Lattelecom aicināja visus pirkt dekoderus un pieslēgt Lattelecom virszemes televīziju, viņi solīja 5 bezmaksas kanālus. Bet tagad ir palikuši tikai 4 bezmaksas kanāli, jo TV5 kanāls tiek kodēts un ir pieejams tikai tiem, kuri abonē kādu no virszemes TV maksas pakām.
Lattelecom paskaidro, ka tikai par LTV1 un LTV7, ko uztur valsts un kam likumā paredzēta bezmaksas pieeja, var garantēt, ka tie būs par brīvu.
 Komerckanāliem (LNT, TV 3 u.c.) pašiem ir tiesības izvēlēties, būt vai nebūt maksas kanāliem. Arī TV5  nolēma, ka būs tikai par maksu. Atcerēsimies, TV3 tikai pēdējā brīdī panāca vienošanos, ka no 1.jūnija tas ir skatāms bezmaksas pakā.
Foto: www.kasjauns.lv


Ārzemju ziņas

Korejas pussalā pašlaik situācija ir tik saspringta, ka karš var sākties jebkurā brīdī. Nesen Dzeltenajā jūrā tika nogremdēts Dienvidkorejas kara kuģis. Uz tā bija 104 cilvēki, no kuriem izglābās tikai 58. Dienvidkoreja uzskata, ka kuģi tīšām nogremdēja Ziemeļkoreja.
Abu valstu problēmas turpmāk tiks risinātas atbilstoši kara laika likumiem.
Ziemeļkoreja oficiāli jau pārtrauca jebkādu sadarbību ar Dienvidkoreju, tika lauzta arī vienošanās par militāru neuzbrukšanu kaimiņvalstij.
Abu valstu pierobežā pulcējas armijas vienības, turklāt Dienvidkoreja jau paziņojusi, ka gatavojas atvairīt negaidītu uzbrukumu.
Ziemeļkoreja slēgusi savu gaisa telpu kaimiņvalsts lidmašīnām, arī kuģi nedrīkst šķērsot tai piederošo teritoriju.
Foto: www.tvnet.lv

Īrijā kādas kafejnīcas īpašnieks bija ļoti pārsteigts, kad gandrīz 400 cilvēku pieteicās uz trauku mazgātāja darbu.
Viņš saņēmis pieteikumus ne tikai no dažādām Īrijas pilsētām, bet arī no Polijas un Čehijas. Lielākajai daļai pretendentu bija labāka kvalifikācija nekā nepieciešams trauku mazgātāja amatam. Kafejnīcas īpašnieks stāsta, ka agrāk uz šādiem darba sludinājumiem pieteikušies tikai kādi 20 cilvēki, bet tagad viņš ir šokā, ka pieteikušies 400. Acīmredzot arī Īrijā trūkst darbavietu.
 
Pasaules sporta arēnā nozīmīgs notikums ir 11. jūnijs, kad sākas Pasaules kausa izcīņa futbolā. Šajā turnīrā, kas notiks Dienvidāfrikā (DĀR), piedalās 32 spēcīgākās pasaules komandas un spēles rada lielu interesi visā pasaulē. Pasaules kauss futbolā patiesībā ir Pasaules čempionāts. Pirmo reizi tas notika 1930. gadā Urugvajā un tajā piedalījās 13 komandas. Toreiz uzvarēja paši urugvajieši. Kas uzvarēs šoreiz?
UZMANĪBU!
Paziņojam, ka visa mūsu informācijas grupa ir mazliet nogurusi, jūs nepārtraukti apgādājot ar informāciju, tāpēc tagad dodamies pilnīgi likumīgā atvaļinājumā. Nākamās videoziņas varēsiet ieraudzīt tikai 7. jūlijā. Novēlam jums no sirds nolīgot Jāņus un nesēsties reibumā pie stūres! Cerēsim, ka gan mēs, gan jūs kaut kā pārdzīvosim īslaicīgo šķiršanos. Uz tikšanos!    

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas