Search form

10.11.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.64


Nedzirdīgo ziņas
 
Šogad Rīgas biedrības jubilāru godināšanas pasākums „Zelta briedumā” notika 6. Novembrī. Kultūras centrā „Rītausmā” apsveikumus saņēma 23 jubilāri: 5 astoņdesmitgadnieki, 2 septiņdesmit piecu gadu jubilāri, 3 septiņdesmitgadnieki, 4 sešdesmitpiecgadnieki, 2 sešdesmitgadnieki, 3 piecdesmit piecu gadu un 4 piecdesmit gadu jubilāri. Ar katru gadu šajā pasākumā piedalās arvien vairāk dalībnieku. Šogad to bija 151. Viņus izklaidēja pašdarbnieki – bija melodeklamācijas,  dejas un pantomīma. Vakaru vadīja M. Lasmane, klāt bija arī „Rītausmas” direktore B. Aldersone.
Foto: Valdis Krauklis
 
5., 6. un 7. novembrī Arēnā Rīga notika kristīgais pasākums Cerības festivāls. Tajā uzstājās Latvijā un visā pasaulē plaši pazīstami kristīgie mūziķi un mācītājs Frenklins Grehems no ASV. Katru vakaru festivālu apmeklēja arī ap 80 nedzirdīgo, kuri bija ieradušies no Pļaviņām, Liepājas, Kuldīgas, Rēzeknes, Salaspils, Rīgas.
 Festivālu kopīgi organizēja dažādas kristīgās baznīcas Latvijā, un par Dieva dāvināto Cerību kopīgi priecājās nedzirdīgie luterāņi, katoļi, adventisti, baptisti, Jaunās Paaudzes  u. c. draudžu locekļi. Nedzirdīgajiem festivāla programma tika tulkota gan latviešu, gan krievu zīmju valodā.
Foto: Inese Immure
 
 
Latvijas ziņas
 
Saeima ar 63 balsīm PAR un 35 balsīm PRET nobalsoja par Dombrovska vadītās jaunās valdības apstiprināšanu. Par balsoja arī opozīcijā atstātā Visu Latvijai /TB/LNNK, bet "Par labu Latviju" un "Saskaņas centrs” balsoja pret.
Jaunajā valdībā par septiņām ministrijām atbildēs "Vienotība", bet sešas  vadīs ZZS pārstāvji. Veselības ministrs būs SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" valdes priekšsēdētājs J. Bārdziņš, bet labklājības ministre – I. Jurševska.
Foto: www.delfi.lv
 
Jaunā labklājības ministre I. Jurševska apsolīja, ka nākamgad pensionēšanās vecumu nepalielinās  un arī pensijas nesamazinās. Vidējā pensija Latvijā augustā bija 182 lati, un šādu summu saņem 41% Latvijas pensionāru. Pensionēšanās vecumu varētu palielināt no 2016. gada.
 Jurševska atzina: turpmāk bērnu pabalstam būtu jābūt vismaz tikpat lielam cik pašlaik –  par pirmā bērna piedzimšanu 290 lati. No nākamā gada vidus mainīs simtlatnieku programmas uz līdzīgu programmu un dalībnieki saņemšot par 20 latiem mazāk.
Foto: www.ir.lv
 
Sestdiena, 13. novembris būs darba diena, jo tā pārcelta no 19. novembra. Tad valsts svētkos būs brīvas četras dienas – no 18. līdz 21. novembrim.
Foto: www.apollo.lv
 
Visā Latvijā notiks Lāčplēša dienas pasākumi. Rīgā Lāčplēša dienu 11. novembrī atzīmēs ar tradicionāliem atceres pasākumiem un koncertiem. Pl.13 notiks militārā parāde pie Brīvības pieminekļa, pl. 14 svinīgā godasardzes maiņa pie Rīgas pils.
Pusčetros pēcpusdienā Sudrabkalniņā notiks piemiņas brīdis Rīgas aizstāvjiem pret Bermonta armiju. Vakarā pussešos sāksies pasākums "Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem", kuru atklās ar lāpu gājienu no Rīgas Brāļu kapiem uz 11.novembra krastmalu, kur Strēlnieku laukumā iedegsies ugunskurs.
Foto: www.b1v.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Lietuvā pēc ilgām diskusijām pieņēmusi izmaiņas Pilsonības likumā. Paredzēts piešķirt dubultpilsonību lietuviešiem, kuri dzīvo citās Eiropas Savienības un NATO valstīs. Ja prezidente likumu apstiprinās, tad, iespējams, Konstitucionālā tiesa  pārbaudīs, vai tas nav pretrunā ar valsts Pamatlikumu. Lietuvas inteliģence atklātā vēstulē aicināja grozījumus nepieņemt, jo tie var sašķelt sabiedrību.
Foto: www.lv.lv
 
Īrijas valdība paziņoja par rekordlielu budžeta apcirpšanu, lai samazinātu tā deficītu.  
Nākamā gada budžets tiks samazināts par sešiem miljardiem eiro (četriem miljardiem latu). Līdz 2014. gadam Īrija cer samazināt izdevumus par 15 miljardiem eiro (10,5 miljardiem latu). Novembrī paziņos, kā tieši izdevumus samazinās un vai cietīs sociālie pabalsti.
Foto: www.delfi.lv
 
Kā izrādās, internets ir ne tikai labs palīgs, bet arī bīstams padomdevējs, ja tam pārāk uzticas. Nikaragvas armijas daļa iebrukusi Kostarikas teritorijā nepareizi sastādītas
Google Maps” kartes dēļ.
Armijas daļas komandieris paskaidroja, ka šīs pēc  kartes redzams, ka Kalero sala pieder Nikaragvai. Taču patiesībā tā pieder Kostarikai. Google pārstāvji nespēj izskaidrot kļūdas iemeslus.
Foto: www.pok.lv

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas