Search form

29.12.2010

Drukāt

Videoziņas Nr.72


Nedzirdīgo ziņas

Kultūras centrā “Rītausma” 26. decembrī sapulcējās apmēram 120 Ziemassvētku svinētāju no Rīgas biedrības, gan veci, gan jauni.
Pasākuma programma plaša: bija sagatavots muzikāls uzvedums par godu nākamajam – Kaķa gadam, aktieri un dziedātāji  ietērpušies kaķu kostīmos. Lielu pārsteigumu publikai sagādāja trīs krievvalodīgo puišu –  Aleksandra Altuhova, Sergeja Soklokova un Mārtiņa Langes izpildītā melodeklamācija latviešu valodā “Es skrienu”. Viņi arī nodejoja deju “Hei- ho”. Notika zīlēšana, nākotnes pareģošana, dažādas rotaļas un spēles. Atzinību iemantoja “brīvais mikrofons” – katrs, kas vēlējās, varēja iet uz skatuves un uzstāties. Visvairāk to izmantoja paši mazākie svinētāji, tos nemaz nevarēja apturēt.
 
2011. gada Latvijas Nedzirdīgo čempionāts galda tenisā notiks jau 15.janvārī, pl. 11, RTU Datorzinības un informācijas tehnoloģijas fakultātes sporta zālē, Rīgā, Meža ielā 1.
 Sporta klubu dalībnieku pieteikumi uz veidlapas (kuras atrodamas www.lnsf.lv ) un kopā dalības maksu iesniedzami līdz 2011.gada 6.janvārim pl. 15 LNSF birojā.
Ar sporta kluba pieteikumu maksa 2 Ls. Ja nav kluba biedrs vai bez kluba pieteikuma, tad –  4 Ls.
Čempionātā var piedalīties visi Latvijas dzīvojošie nedzirdīgie vai vājdzirdīgie cilvēki, kuriem dzirdes līmenis ir zem 55 dB.
Foto: www.osports.lv

 
Latvijas ziņas
 
Latvijas policija paziņojusi, ka vairs nav iespējams atjaunot izmeklēšanu par gadījumu Balvos, kad 2005. gadā pēc ievietošanas atskurbtuvē mira nedzirdīgais Valdis Jasinskis, jo vainīgie policisti vairs nestrādā policijā. Par šo gadījumu Eiropas Cilvēktiesību tiesa nolēma, ka Latvijai jāmaksā 35 tūkstoši latu Aleksandram Jasinskim par viņa nedzirdīgā dēla Valda nāvi. Tātad, ja vainīgos policistus vairs nevar saukt pie atbildības un no viņiem iekasēt šo soda maksu, tas nozīmē, ka jāmaksā būs nevis vainīgajiem, bet gan visiem godīgajiem nodokļu maksātājiem no saviem nodokļiem. Vai tas ir taisnīgi?
Foto: www.ir.lv

Par 2010. gada labāko Latvijas sportistu atzīts Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs, Pasaules kausa ieguvējs Martins Dukurs.
Par 2010. gada labāko Latvijas sportisti  atzīta vieglatlēte Ineta Radēviča, Eiropas čempione tāllēkšanā.
"Gada sporta notikums Latvijā" –  Rīgas "Dinamo" uzvara pret Sanktpēterburgas SKA KHL Gagarina kausa izcīņas izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.
Šogad "Latvijas Gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā" saņēma leģendārais radio un televīzijas žurnālists ar 50 gadu pieredzi Gunārs Jākobsons.
Par 2010. gada Latvijas labāko sporta spēļu komandu atzina Latvijas sieviešu U-20 izlasi basketbolā, kas šogad izcīnīja bronzas godalgas Eiropas čempionātā.
Foto: www.diena.lv

Ārzemju ziņas
 
20.decembrī Eiropas Komisija aizliedza Eiropas zušu importu ES, kā arī eksportu no ES līdz 2011.gada beigām. Tad šo lēmumu vēlreiz pārskatīs.
Eiropas zutim kopš 2009. gada vajadzīgas īpašas atļaujas tirdzniecībai, jo tiem draud izmiršana. Šīs sugas pastāvēšanu apdraud gan piesārņojums, gan pārāk lielā nozveja, līdz ar to tās tirdzniecība ES ietvaros tiek ierobežota.
Foto: www.copeslietas.lv
 
Sabiedriskās organizācijas Wikileaks dibinātājs Asanžs paziņojis, ka viņa rīcībā  ir arī dokumenti par cietumā ieslodzītā Mihaila Hodorkovska tiesu un noslepkavoto žurnālisti Annu Poļitkovsku,  kritizēja Putina politiku Čečenijā un tika nošauta savas mājas kāpņu telpā Maskavā 2006.gada 7.oktobrī. Neviens nav atzīts par vainīgu viņas nogalināšanā vai slepkavības pasūtīšanā.
Foto: www.meranting.com
 
Eiropā aizvien populārāka kļūst ideja par obligātajām tūristu nodevām.
Daudzas pilsētas dažādās valstīs jau ieviesušas vai  gatavojas ieviest tā dēvēto tūristu nodokli. Pagājušajā nedēļā par to paziņoja Itālijas premjerministrs Berluskoni. Viņš uzskata, ka vajag iekasēt nodokli viena eiro apmērā par nakti no katra tūrista, kurš ierodas Venēcijā un Florencē, bet Romā –  divus eiro.
Arī  Spānijā Barselonas tūrisma pārvaldes vadītājs aprēķinājis, ka pat viens eiro par nakti dos 15 miljonus eiro ienākumu gadā.
Pašlaik jau papildu nodeva tūristiem jāmaksā vairākās Vācijas pilsētās un par līdzīga nodokļa ieviešanu domā arī Berlīne.
Foto: www.financenet.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas