Search form

18.05.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.92


Nedzirdīgo ziņas

Turpinās reģionālo biedrību konferences.
7.maijā tā notika Pļaviņās, kur par biedrības vadītāju ievēlēja Aināru Osmani.
Arī Rēzeknē konference notika 7. Maijā. Tagad  biedrībai ir jauna priekšsēdētāja – Mārīte Truntika.
Daugavpils konferencē  8. maijā par priekšsēdētāju atkal ievēlēta Elvīra Čaika.
Smiltenē konference norisinājās 14. maijā, priekšsēdētājas gods atkārtoti uzticēts Lidai Šilinskai.
Valmierā arī viss pa vecam, priekšsēdētāja –  Dace Lāce.
Atlikusi vēl viena – Rīgas biedrība, kur konference notiks  21. maijā.
Foto: www.lns.lv

14. maijā Latvijas Nedzirdīgo čempionātā orientēšanās sportā garajā distancē deviņu sieviešu konkurencē visātrāk 6,3 km distanci ar 12 kontrolpunktiem pieveica Māra Kursīte. Otrajā vietā Iveta Kraze, bet trešajā Gunita Šīrante no Valmieras.
Vīriešu konkurencē piedalījās tikai pieci dalībnieki, kuriem bija jāskrien 9,9 km ar 12 kontrolpunktiem. Uzvarēja Emīls Krams, otrajā vietā atstājot savu tēvu Andi Kramu.
Foto: www.lnsf.lv
 
Maijā LNSF kopīgi ar Igaunijas Nedzirdīgo sporta federāciju organizē draudzības sacensības basketbolā un boulingā starp abu valstu izlasēm. Boulingā sacensības notiks 22. maijā pl.11 boulinga sporta centrā „Bowlero”,  Lielirbes ielā 27, Rīgā.
Skatīties basketbolu būs jābrauc pie kaimiņiem: sacensības notiks 29. maijā pl.14 Igaunijas pilsētā Tartu, Turu ielā 8.
Foto: www.erepublik.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Politiskie nemieri Āzijā un Āfrikā spiež šo valstu iedzīvotājus doties bēgļu gaitās un meklēt palīdzību ES valstīs. Bēgļi lielā skaitā ierodas Itālijā un Francijā, bet šīs valstis grib, lai bēgļus uzņem arī citas ES valstis.
Eiropas Komisija līdz 24. maijam sagatavos priekšlikumus, kā risināt šo migrantu krīzi.  Latvija jau pasteidzās paziņot, ka uzņems bēgļus no Ziemeļāfrikas, ja būs tāda nepieciešamība.
Šogad Latvijā patvērumu jau pieprasījusi 61 persona. Latvija nav populāra bēgļu vidū, jo šeit ir niecīgi pabalsti.
Pašlaik Latvija savu dalību krīzes novēršanā īstenošot, nosūtot uz Itāliju papildspēkus – helikopteru un 20 darbiniekus, kuri palīdzēs apstrādāt patvēruma meklētāju iesniegtos dokumentus. Līdz šim gada garumā uz ES robežas Itālijā bēgļu plūsmu regulēt jau palīdzējuši 149 Latvijas robežsargi ar piecām videonovērošanas vienībām un vairākiem kuteriem.
Foto: www.delfi.lv

Labklājības ministrija iesniedza Saeimā likuma grozījumus, kuri vairs neļaus invalīdam bezdarbniekam vienlaicīgi saņemt gan bezdarbnieku pabalstu, gan invaliditātes pensiju.
Iecerēts, ka varēs  izvēlēties saņemt tikai vienu no tiem. Taču ar šo lēmumu Labklājības Ministrija pārkāpusi ANO Konvenciju par invalīdu tiesībām. Tās nosaka, ka pirms šādu normu ieviešanas valstij  obligāti jākonsultējas ar invalīdu organizācijām.
Foto: www.lm.gov.lv

 „Nordea” Rīgas maratons, kas norisināsies 22.maijā, būs līdz šim tehnoloģiski inovatīvākais.
Lattelecom piedāvās iespēju līdzjutējiem ar video sveicienu atbalstīt savus maratonistus. Šādu iespēju saviem dalībniekiem piedāvā arī slavenais Ņujorkas maratons.
Speciāli izveidotajā interneta mājaslapā www.uzmundrini.lv visi līdzjutēji varēs savam maratona skrējējam pievienot uzmundrinājuma sveicienu video, foto vai teksta formātā. Skrējējs tos redzēs uz lieliem ekrāniem, kuri būs izvietoti trasē.
Otrs tehnoloģisks jaunums ir tas, ka šajā maratonā pirmoreiz būs iespēja saņemt izdruku ar savu vēlamo skrējiena laika sadalījumu pa posmiem, datorā ievadot izvēlēto distanci un finišēšanas laiku. Izdruka jāpiestiprina pie aproces. Tā ļaus prognozēt savu skriešanas tempu un padarīs skrējienu interesantāku. Ja dalībnieks redzēs, ka kavējas, viņš varēs  kāpināt tempu.
Šogad ''Nordea'' Rīgas maratona skrējienam jau pieteikušies vairāk nekā 14 tūkstoši dalībnieku.
Visa informācija mājas lapā: http://www.nordearigasmaratons.lv/lv/
Foto: www.nordearigasmaratons.lv

 
Ārzemju ziņas

Dānija tuvākajās 2-3 nedēļās atjaunos robežkontroli ar divām citām Šengenas līguma valstīm – Vāciju un Zviedriju.
 Iemesls ir lielā migrantu  plūsma,  jo starp viņiem ir arī daudz noziedznieku. Eiropas Savienības (ES) valstu iekšlietu ministri vienojās, ka Šengenas līguma valstīs drīkstēs atjaunot robežkontroli lielu migrācijas plūsmu gadījumā. Tomēr Kiprai, Beļģijai, Spānijai un Maltai ir iebildumi un galīgo lēmumu ES pieņems samitā 24. jūnijā. Šengenas līguma dalībvalstis ir 22 no ES valstīm, kā arī Īslande, Norvēģija un Šveice.
Foto: www.d-fakti.lv

Pasaules čempionātā hokejā Slovākijā zelta medaļas izcīnīja Somijas izlase.
 Ļoti aizraujošā spēlē ar Zviedriju somiem izrādījās vairāk cīņasspara, meistarības un arī veiksmes, kas palīdzēja spēli uzvarēt ar rezultātu 6:1. Somijas hokeja vēsturē tas bija otrais pasaules čempionu tituls. Sudraba medaļas Zviedrijai. Par bronzas medaļām sīvi cīnījās Čehijas un Krievijas komandas. Ar 7:4 uzvarēja Čehija.
Nākamgad pasaules čempionāts notiks Somijā un Zviedrijā, un tajā būs citāda spēļu kārtība. Visas komandas sadalīs 2 grupās, katrā pa 8. Grupā katra komanda spēlēs pret visām savas grupas komandām, tātad 7 spēles. Katras grupas 4 labākās komandas turpinās cīņu, bet pārējām čempionāts būs beidzies.
Foto: www.rekurzeme.lv

Sestdien ASV policija  aizturēja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektoru Dominiku Štrausu-Kānu  aizdomās par mēģinājumu izvarot viesnīcas istabeni.
Pēc tiesas lēmuma Štrauss-Kāns paliks apcietinājumā vismaz līdz nākamajam viņa lietas izskatīšanas datumam –  20. maijam.
 Saskaņā ar Ņujorkas štata likumdošanu par seksuālu uzmākšanos Štrausam-Kānam draud 15 – 20 gadi cietumā un vēl tikpat par izvarošanas mēģinājumu.
Foto: www.tvnet.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas