Search form

08.06.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.95


Nedzirdīgo ziņas
 
Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolā 4. jūnijā notika absolventu izlaidums. Šogad skolu absolvēja 17 skolēni. Apsveicēju vidū bija LNS prezidents Arnolds Pavlins un LNSF pārstāvji Liene Kleina-Brūvere un Kaspars Unte. Vairākums absolventu grib tālāk mācīties Raiņa skolā, Alsviķu profesionālajā un Barkavas arodvidusskolā.
Foto: Dzintars Stepāns
 
Pagājušā nedēļa bagāta ar dažādiem pasākumiem bija Rēzeknes biedrībai.
31. maijā tur notika Pasaules dienai bez tabakas veltīts pasākums. Dalībnieki sarēķināja, ka vidēji smēķētājs iztērē cigaretēm 25 latus mēnesī un gadā 300 Ls.
Trešajā jūnijā notika pasākums „Baltā bērnība”. Bija sagatavota prezentācija no pasākuma dalībnieku fotogrāfijām dažādos dzīves posmos. Radošā darbnīcā vecāki kopā ar bērniem veidoja savu sapņu kolāžas, un centās uzzīmēt savus sapņus.
Nākamajā dienā rēzeknieši devās pārgājienā uz zemnieku saimniecību – tūrisma objektu Untumiem.
Foto: Inese Geduša
 
Uzmanību! 18. jūnijā pl. 13 Liepājā, brīvdabas estrādē „Pūt, vējiņi” Peldu ielā 57 sāksies nedzirdīgo pašdarbības festivāls „Pilsēta, kurā piedzimst vējš”. Pašdarbnieku gājiens sāksies 12.30 no Rožu laukuma 5/6 līdz brīvdabas estrādei. Šogad piedalīsies apmēram 135 pašdarbnieki no visām LNS biedrībām un arī no Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas.
Foto: www.lns.lv
 
1. jūnijā Slovākijas Nedzirdīgo olimpiskās komitejas priekšsēdētājam Jaromiram Rudam piesprieda 13 gadu cietumsodu. Viņš ir notiesāts par sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu, piesavinoties 1, 6 miljonus eiro, kas bija paredzēti 17. Nedzirdīgo ziemas olimpisko spēļu organizēšanai Slovākijā.
Ruda naudu piesavinājās sadarbībā ar notāru Staņislavu Furdu, kuram piespriests 14 gadu cietumsods.
Spriedums nav galīgs. Abu cilvēku advokāti joprojām apgalvo, ka viņu klienti ir nevainīgi, un tiks iesniegta apelācijas sūdzība pret tiesas spriedumu. Ruda un Furda pašlaik atrodas apcietinājumā.
Foto: www.sme.sk
 
 
Latvijas ziņas
 
Otrajā jūnijā Saeima vēlēja jauno prezidentu. Bija tikai divi kandidāti: līdzšinējais prezidents Valdis Zatlers un Saeimas deputāts no ZZS Andris Bērziņš. Pirmajā kārtā pret abiem kandidātiem nobalsoja pieci deputāti, par Zatleru nobalsoja 43, bet par Bērziņu 50 deputāti. Lai ievēlētu prezidentu, vajadzīga vismaz 51 balss, tāpēc tika rīkota balsošanas otrā kārta. Tajā par Zatleru nobalsoja 43 deputāti, bet par Bērziņu 53, līdz ar to viņš tika ievēlēts. Diemžēl par jauno Latvijas prezidentu nav sajūsmā nedz tauta, nedz mūsu kaimiņi igauņi un lietuvieši.
Foto: www.apollo.lv
 
Uzmanību! Nodarbinātības valsts aģentūra ( NVA) piedāvā nedzirdīgiem bezdarbniekiem apmeklēt profesionālo apmācību ar tulku.
Grupā jābūt vismaz 3 cilvēkiem. Lai pieteiktos mācībām, bezdarbniekiem jāgriežas savā NVA filiālē, un tur jāsaņem mācību kuponi. NVA aicina pieteikties arī tos nedzirdīgos bezdarbniekus, kuri jau agrāk pierakstījās uz kursiem, bet tie nav notikuši.
Uz vietas NVA saņemot kuponu, bezdarbnieks izvēlas izglītības programmu un pēc tam 10 darba dienu laikā izvēlas arī izglītības iestādi no NVA mājas lapā ievietotā piedāvājumu saraksta. Bezdarbnieks var arī piedāvāt savu izvēlēto mācību iestādi ārpus šī saraksta.
Pēc tam bezdarbniekam ar kuponu jādodas uz izvēlēto izglītības iestādi, kur izglītības iestāde aizpilda kupona otru pusi. Aizpildītais kupons bezdarbniekam desmit darba dienu laikā jāiesniedz NVA filiālē.
Profesionālās un neformālās apmācības laikā bezdarbnieks katru mēnesi saņems stipendiju 70 latus. Pabeidzot profesionālo apmācību, bezdarbnieks saņems profesionālās kvalifikācijas vai profesionālās pilnveides izglītības apliecību.
Foto: www.nva.lv
 
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) uz mēnesi pagarināja bezmaksas velosipēdu reģistrāciju.
Šādu pakalpojumu var saņemt, izmantojot CSDD piedāvātos e-pakalpojumus (e.csdd.lv). Turklāt reģistrāciju var veikt arī direkcijas nodaļās visā Latvijā. No 1. jūlija reģistrācija būs par maksu – 1. 24 Ls.
Vienotā velosipēdu reģistra veidošanas nolūks ir aizsargāt velosipēdu īpašniekus no zādzībām. Ar CSDD gādību izveidota vienota datu bāze, kura ērti lietojama kā velosipēdu īpašniekiem, tā arī tiesībsargājošo institūciju pārstāvjiem.
Velo īpašnieks ātri var piereģistrēt savu divriteni, bet gadījumā, ja tas tiks nozagts un atrasts, policija var noskaidrot velosipēda likumīgo īpašnieku.
Lai reģistrētu velosipēdu, jānorāda tā marka, modelis un rāmja numurs, bet, lai vieglāk būtu to atpazīt, CSDD iesaka pievienot arī velosipēda un rāmja numura foto. Velosipēda reģistrāciju var veikt pilngadīga persona, bet bērnu riteņus reģistrē vecāki.
Foto: www.cesis24.lv
  
 
Ārzemju ziņas
 
Eiropā izplatās bīstama baktērija. No zarnu infekcijas EHEC Eiropā miruši jau 23 cilvēki, bet jau ir saslimuši gandrīz 3000 cilvēku Vācijā un vēl 11 valstīs, arī ASV.
Visi saslimušie bija apmeklējuši Vācijas ziemeļus. Vācijas slimnīcas ir pārpildītas un Hamburgā vien ar infekciju slimo ap 1700 cilvēku, no kuriem apmēram 570 ir smagā, dzīvībai bīstamā stāvoklī.
Joprojām nav precīzi zināms infekcijas avots. Sākotnēji uzskatīja, ka epidēmijas avots ir gurķi, kas ievesti no Spānijas, tad tika vainoti pupiņu dīgsti, ko audzē kāda ekoloģiskā saimniecība Vācijas ziemeļos. Bet pupiņu dīgstu pārbaudēs nekonstatēja bīstamo baktēriju un tagad aizdomās tur ne tikai dārzeņus, bet arī gaļu. Čehijā sākta uz Vāciju eksportējamās liellopu gaļas un cūkgaļas ekspertīze.
Foto: www.citadapasaule.lv
 
Bijušās Padomju Savienības valstu izveidotā Eirāzijas Ekonomiskā kopiena, kurā ietilpst Baltkrievija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Krievija un Tadžikistāna, piešķīrusi Baltkrievijai aizdevumu trīs miljardus dolāru.
Nauda tiks izmaksāta pa daļām triju gadu posmā, bet aizdevuma atmaksas termiņš ir desmit gadi.
Tomēr Baltkrievijai ar to nepietiks un tā lūgs vēl trīs līdz astoņu miljardu ASV dolāru aizdevumu arī Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF).
Foto: www.financenet.lv
 
Agrākā latviešu viesstrādnieku sapņu zeme Īrija smagi cieta finanšu krīzē, un pagājušā gada beigās bija spiesta prasīt Starptautiskajam Valūtas fondam un Eiropas Savienībai 85 miljardu eiro (aptuveni 60 miljardu latu) aizdevumu savas ekonomikas glābšanai no bankrota.
 Īrijā joprojām pieaug bezdarbnieku skaits, maijā tas bija 440 tūkstoši un bezdarba līmenis tur ir 14,8%.
Laika posmā no 2004. līdz 2009.gadam oficiāli Īrijā strādāja aptuveni miljons ārvalstu pilsoņu, taču divas trešdaļas Īriju pameta jau līdz 2010.gada sākumam.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas