Search form

10.08.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.100


Nedzirdīgo ziņas
 
Valmieras biedri organizēja pārgājienu un nometni Tūjā 5. – 7. augustā.
 Pasākumā piedalījās 29 cilvēki. Visiem nācās izturēt diezgan lielu slodzi, jo divu dzirdīgo sporta instruktoru vadībā vajadzēja aktīvi darboties no rīta līdz vakaram.
 Programmā bija nūjošana, pārgājiens, dažādas stafetes. Visi īpaši bija sajūsmā par ūdenspolo jūrā lietus laikā. Jūrā no laivas varēja arī makšķerēt.
Foto: Iveta Lāce - Miezīte un Dace Lāce
 
ASV pilsētas Portlendas iedzīvotāja Kerija Brīvere izstrādājusi īpašu pazīšanās zīmi nedzirdīgiem velosipēdistiem.
Viņa ne tikai izdomāja zīmes dizainu, bet arī nodibinājusi uzņēmumu, kas nodarbojas ar šādu zīmju tirdzniecību. Zīmes ir vairākas. Uz vienas uzraksts Deaf Cyclist (Nedzirdīgs riteņbraucējs), uz citas – DEAF (Nedzirdīgs) un starptautiski pazīstamā velosipēdista zīme.
Pazīšanās zīmju paraugus var apskatīt Kerijas Brīveres mājaslapā: DeafBikeSigns.com
Arī Latvijā vajadzētu šādu pazīšanas zīmi, jo nedzirdīgam velosipēdistam ir ļoti bīstami braukt, nedzirdot, kas notiek aizmugurē; savukārt aizmugurē braucošie nezina, ka viņš neko nedzird.
Foto: www.DeafBikeSigns.com
 
ASV Kolumbijas universitātē jau pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados zinātnieki   uzsāka unikālu eksperimentu – viņi mācīja šimpanzei amerikāņu zīmju valodu.
Mērķis bija pierādīt, ka šimpanzes spēj sarunāties. Tomēr pēc piecu gadu mācībām zinātnieki nolēma, ka eksperiments nav izdevies. Iespējams, tika lietota nepareiza apmācības metodika. Neraugoties uz to, šimpanze apguva 150 zīmes.
Foto: www.britannica.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Komunālo pakalpojumu uzņēmumi sākuši īstu karu ar nemaksātājiem. Tiem, kuriem  lieli parādi, atslēdz ūdeni, apkuri, kanalizāciju.
 Piemēram, jūnijā Ķekavas novada Baložos atslēdza kanalizāciju dzīvokļos, kuriem  parāds par komunālajiem pakalpojumiem, bet uzņēmums "Jelgavas ūdens" par 3000 latu lielu parādu Jelgavā, Māras ielā 1, atslēdza auksto ūdeni visai ēkai. Maltā bez karstā ūdens bija atstātas visas mājas, jo iedzīvotāju kopējais parāds sasniedza 50 000 latu. Tāpēc ieteicams nokārtot parādus un painteresēties, vai visa māja, kurā dzīvojat, nav parādā.
Foto: www.jelgavasvestnesis.lv
 
Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Rīgas dome arī šogad rīdziniekiem mācību līdzekļu iegādei maksās pabalstu – 25 latus katram skolēnam no mazāk turīgām ģimenēm.
Tiesības saņemt pabalstu ir ģimenēm, kuras deklarējušas savu pamata dzīvesvietu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā ne mazāk kā gadu pirms pabalsta pieprasīšanas un kuru ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 135 latus katram ģimenes loceklim.
Lai saņemtu pabalstu, bērna likumiskajam pārstāvim vai pašam bērnam, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, līdz 31. oktobrim jāiesniedz rakstisks iesniegums un jāaizpilda iztikas līdzekļu deklarācija Rīgas Sociālajā dienestā atbilstoši deklarētajai pamata dzīvesvietai
Foto: www.ventspilnieki.lv
 
Aitkopības nozare Latvijā kļūst par ienesīgu nodarbi, jo Eiropā strauji pieaug pieprasījums gan pēc jēra gaļas, gan vaislas dzīvniekiem.
 Pirms desmit gadiem Latvijā bija tikai 28 000 aitu, patlaban jau 80 000. Šī nozare ir viena no visstraujāk  augošajām pēdējo desmit gadu laikā. Iesākumā var iegādāties apmēram 40 – 50 aitu. Ieguldītā nauda sāk atmaksāties pēc diviem gadiem.
Cūkgaļu Eiropā pietiekami saražo Dānijas zemnieki, bet jēra gaļas trūkst, un tā ir pilnīgi brīva tirgus niša.
Foto: www.ec.europa.eu
 
Līdz vēlēšanām palikušas 38 dienas, un sākušās priekšvēlēšanu cīņas.
Jūlijā partijām ziedoti ap 120 tūkstoši latu. Visvairāk ziedojumu bijis "Vienotībai". Partijas arī sāk pārveidot nosaukumus un tīrīt savas rindas.
Nupat nodibinātā Zatlera Reformu partija (ZRP) ļoti stingri vērtē cilvēkus, kas grib iestāties šajā partijā. Tās valde nolēma izslēgt no partijas Artūru Zvejsalnieku par to, ka viņš piedāvāja partijai aizdomīgas izcelsmes ziedojumu. Tāpat ZRP nolēma neuzņemt savās rindās policistu arodbiedrības līderi Aigaru Sūnu un Andreju Požarnovu viņu iepriekšējās politiskās darbības dēļ.
Savukārt LPP/LC piektdien kongresā pieņēma lēmumu mainīt partijas nosaukumu un gaidāmajās Saeimas vēlēšanās piedalīties ar nosaukumu Šlesera Reformu partija LPP/LC.
Foto: www.citakekava.lv
 
Pēdējās divās nedēļās smagus barības vada apdegumus guvuši seši bērni, iedzerot etiķa esenci vai sadzīves ķīmiju.
Bieži traumas bērniem izraisa arī degmaisījumi, kālija permanganāts, acetons, briljantzaļā spirta šķīdums. Lai gan kopš 2010.gada 1.janvāra etiķa esence pārtikas veikalos vairs nav pieejama, cilvēki turpina to iegādāties ārpus Latvijas vai izmanto agrākos  krājumus.
 Mediķi  aicina sadzīves ķīmiju, etiķa esenci, medikamentus novietot drošā un bērniem nepieejamā vietā. Bērnus nedrīkst arī atstāt bez uzraudzības.
Foto: www.maminuklubs.lv
 
  
Ārzemju ziņas
 
Vairākos Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas rajonos turpinās nekārtības.
Nemieri izplatās arī Birmingemā, Liverpūlē un Bristolē. Izklīdinot nekārtību dalībniekus, Londonas policija trīs dienu laikā aizturējusi apmēram 500  cilvēkus. 36 cilvēkiem izvirzītas apsūdzības. Ievainoti arī 44 policisti. Policija palielinās kārtības sargu skaitu pilsētā  par 1700 policistiem.
Nemieri sākās sestdienas vakarā, kad pie policijas iecirkņa sapulcējās ap 500 cilvēku, kas izteica neapmierinātību pret 29 gadus vecā Marka Dagansa nošaušanu, kas notika ceturtdien, kad policisti apturēja viņa automašīnu pārbaudei. Lai izteiktu protestu policijai, protestanti sāka demolēt un dedzināt ēkas un transportlīdzekļus, izlaupīt veikalus.
Nemieru dēļ atcelti vairāki izklaides un sporta pasākumi.
Foto: www.nekur.lv
 
Ukrainā arestēta valdības agrākā vadītāja, partijas "Tēvzeme" līdere Jūlija Timošenko.
Viņa tiek apsūdzēta par neizdevīga gāzes piegādes līguma parakstīšanu ar Krieviju 2009. gadā, kas valsts budžetam izmaksājis liekus 1,5 miljardus grivnu (93 miljonus latu). Šo lietu izmeklē jau divus gadus.
Timošenko visas apsūdzības noraida un apgalvo, ka tā ir pašreizējā Ukrainas prezidenta Janukoviča politiska atriebība. Viņas atbalstītāji sākuši protesta akcijas, brīdinot, ka var atkārtoties Oranžā revolūcija. Par šo arestu satraukumu izteica arī Eiropas Savienība, bet Zviedrijas ārlietu ministrs  paziņoja, ka uzsāktā prāva esot "apkaunojošs teātris".
Foto: www.delfi.lv
 
Eiropas Savienība paplašināja sankcijas pret Sīriju, nosakot ceļošanas ierobežojumus un līdzekļu iesaldēšanu piecām amatpersonām, kuras vaino vardarbīgajā protestu apspiešanā.
Vairāk nekā 150 cilvēki nogalināti, Sīrijas armijai uzbrūkot protestu pārņemtajai Hamas pilsētai.
ANO Drošības padome nosodīja Sīrija valdības brutālo vēršanos pret protestētājiem un lika saukt pie atbildības vainīgos par vardarbību.
Trīs arābu valstis –  Saūda Arābija, Kuveita un Bahreina atsauca savus vēstniekus no Sīrijas, nosodot  valsts prezidenta Bašara al Asada režīmam par demonstrantu asiņaino apspiešanu. Pagājušajā nedēļā savu vēstnieku atsauca arī Itālija, iesakot arī citām Eiropas Savienības valstīm rīkoties tāpat.
Sīrijā protesti notiek kopš marta vidus, pieprasot lielāku demokrātiju. Tajos gājis bojā vairāk nekā 2000 cilvēku, no kuriem 390 bija drošības spēku pārstāvji, bet pārējie civiliedzīvotāji.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas