Search form

02.11.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.112


Nedzirdīgo ziņas
 
LNS projekta „Klusuma pasaule” vadības grupa sagatavojusi atskaiti par paveikto darbu III ceturksnī.
Kā jaunumu var minēt, ka ir r uzsākta 5 asistentu personām ar dzirdes traucējumiem apmācība SIVA Jūrmalas Profesionālajā vidusskolā. Viņi apgūst zināšanas, kas nepieciešamas, lai pēc mācību beigšanas pavasarī sniegtu sociālās palīdzības pakalpojumus nedzirdīgiem cilvēkiem, strādājot LNS sistēmā.
Jaunumus gatavo arī Zīmju valodas attīstības darba grupa. Tā devusies uz Tukumu, Jelgavu, Valmieru, lai iepazītos ar vietējām  zīmēm un turpinātu darbu vārdnīcas par tēmu „Lauksaimniecība”  sagatavošanā. Vārdnīca būs skatāmas Zīmju valodas centra mājaslapā jau decembrī . Varēs arī saņemt diska formātā uz vietas Zīmju valodas centrā.
Datorapmācības vasaras mēnešos apguva 15 cilvēki Rīgā un 13 Rēzeknē, bet sociālās rehabilitācijas programmu Jūrmalā apguva 20 nedzirdīgo.
Foto: www.lns.lv
 
Nedēļas beigās trijās biedrībās notika Helovīna pasākumi. Pirmo reizi to organizēja liepājnieki. Masku konkursā uzvarēja „velnene” Arita Dirnēna, skaistākie ķirbji bija Gromovu ģimenei, bet Helovīna krustvārdu mīklu visveiksmīgāk atminēja Kārlis Valdmanis.
Rēzeknes Helovīns piedāvāja šausmukopšanas salonu, kas nogrimēja apmeklētājus pēc labākajām mošķu (rēgu, spoku) tradīcijām. Mistiskākās raganas bija Vadims Kuprijanovs un Jolanta Tutina. Simpātiju balvu saņēma Līga Pauniņa.
Rīgā Helovīna jampadracī uzvarēja „zirnekliene” Natālija Intsone, bet Helovīnus svinēja arī Kuldīgā, bet par tiem varat uzzināt Jaunumos.
Foto: biedrību arhīva
 
Kvīnslendas štata valdība Austrālijā piešķīrusi 100 tūkst. Austrālijas dolāru štata sporta klubiem un organizācijām surdotulkojuma nodrošināšanai nedzirdīgajiem sportistiem.
 Kvīnslendas Nedzirdīgo sporta un atpūtas apvienība (KNSAA) 2012. gadā saņems 25 tūkst. dolāru, lai nodrošinātu nepieciešamāko tulkošanas servisu. Vēl 15 citas sporta un atpūtas organizācijas varēs saņemt 5 tūkst. dolāru katra, lai izveidotu surdotulku servisu. Valsts finansē arī organizāciju aktivitātes, piemēram, līdz 2013. gadam nedzirdīgie sportisti saņems 261 tūkst dolāru, lai varētu attīstīt un paplašināt savu darbību un uzsākt jaunus projektus.
Foto: www.deafsports.org.au
 
 
Latvijas ziņas
 
Komerctelevīzijas LNT un TV3 pēc tikšanās ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju piekrita nogaidīt ar gala lēmumu par maksas televīzijas ieviešanu.
Izrādās, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums paredz piešķirt speciālus līdzekļus komerctelevīzijām sabiedriskā pasūtījuma izpildei. Tomēr normas izpildei nepieciešamo finansējumu Finanšu ministrija nepiešķir. Tātad tieši valdība ir vainojama pie tā, ka LNT un TV3 grib ieviest maksu.
 Rodas iespaids, ka no Latvijas iedzīvotājiem naudu cenšas izdabūt visos iespējamos veidos. Piemēram, Tiesībsargs pēc Latvijas Valsts prezidenta lūguma pārbaudīja, cik pamatoti ir paaugstinātie elektroenerģijas tarifi, kas darbojas no 1. aprīļa. Tiesībsargs secināja, ka paaugstinātu «Latvenergo» tarifu akceptēšana bija nepamatota.
Foto: www.delfi.lv
 
11. un 12. novembrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 3. nodarbinātības un profesionālās izaugsmes izstāde "Darbs un karjeras iespējas 2011".
Šogad galvenā tēma būs jauniešu iespējas iekļauties darba tirgū un uzņēmējdarbībā.  Izstādē vienkopus varēs iegūt informāciju par jaunākajiem nodarbinātības veicināšanas pasākumiem, profesionālās apmācības un pārkvalifikācijas iespējām. Izstādē būs plaša informācija par komercdarbības uzsākšanu, biznesa ideju realizācijai pieejamo atbalstu, darbiekārtošanās jautājumiem, darba tiesībām Latvijā un ārzemēs. Varēs saņemt informāciju arī par reāliem darba piedāvājumiem. Izstādē piedalīsies arī Nodarbinātības valsts aģentūra.
Vairāk informācijas: www.bt1.lv/dki
Foto: www.riga24.lv
 
Aizsardzības ministrija jau ceturto gadu aicina visus Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti skaitļa 11 formā.
 Lentīte atgādinās par 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā cīņa pret Bermonta karaspēku. 4.novembrī Latvijas Kara muzejā no pl. 11 līdz 16.30 notiks sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākums. Iepirkti 3000 metri sarkanbaltsarkanās lentes, kuru 4.novembrī salocīs mazākās lentītēs.
 Ministrija aicina arī uzņēmējus un iedzīvotājus atbalstīt šo pasākumu, lai 11.novembrī pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju būtu iespēja nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, godinot tos Latvijas karavīrus, kas atdeva savas dzīvības par brīvu Latviju.
Foto: www.sargs.lv
 
Jaunais izglītības un zinātnes ministrs no Zatlera reformu partijas Roberts Ķīlis grib likvidēt valsts apmaksātās studijas.
 Viņš nodomājis izveidot īpašu kreditēšanas fondu, kur studenti varētu aizņemties naudu, ar ko samaksāt par mācībām. Pēc studiju beigām šo naudu vajadzētu atmaksāt. Pret šādām reformām iebilst Latvijas Universitātes un Latvijas mākslas augstskolu studenti. Studenti nosūtījuši vēstules Valsts prezidentam Bērziņam, premjeram Dombrovskim un Saeimas spīkerei Āboltiņai. Viņi norāda, ka reformām jāceļ augstskolu konkurētspēja, jāuzlabo izglītības kvalitāte un jāattīsta bezmaksas izglītības iegūšanas sistēma, bet nevis tā jālikvidē.
Foto: www.bnn.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Bet kaimiņvalsts Igaunijā visi sekmīgie studenti, kas studēs igauņu valodā, varēs mācīties bez maksas.
 Ne tikai paši igauņi, bet pat ārzemnieki, kas spējīgi studēt igauniski, mācīsies par brīvu. Ja students būs nesekmīgs, izglītības iestāde varēs prasīt, lai viņš atmaksā daļu no studiju izmaksām. Atmaksājamās summas griestus noteiks valdība. Augstskola gan drīkstēs neatprasīt studiju maksu, ja students studiju plānu neizpildīs attaisnojošu iemeslu dēļ.
Šis Igaunijas valdības lēmums attiecas tikai uz pilna laika studentiem.
Foto: www.bnn.lv
 
Lielbritānijas parlaments noraidīja priekšlikumu rīkot referendumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
Priekšlikumu organizēt referendumu bija parakstījuši 100 tūkstoši Lielbritānijas iedzīvotāju. Parlamentā pirms balsojuma notika 5 stundas ilgas debates. Par referendumu bija 111, bet pret 483 parlamentārieši. Britu politiķi vienojās, ka var diskutēt par jomām, kurās lēmumus uzspiež ES, un tas jādara tad, kad būs novērsta ES finanšu krīze.
Foto: www.diena.lv
 
23. oktobra zemestrīcē Turcijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 596 cilvēkiem, bet ievainoto –  līdz 4150 cilvēkiem.
 No gruvešiem  izglābts 231 izdzīvojušais. Pašlaik lielākā problēma ir telšu, silta apģērba un sildītāju trūkums tiem, kuru mājas zemestrīcē sagruva,  jo gaisa temperatūra naktīs nokrīt zem nulles.
Foto: www.tvnet.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas