Search form

23.11.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.115


Nedzirdīgo ziņas
 
Eiropas Nedzirdīgo savienība (EUD) ar prieku paziņo, ka 17. novembrī Eiropas Parlaments pieņēmis Rakstisko deklarāciju par nepieciešamību pēc 112 ārkārtas dienesta pakalpojuma pieejamības nedzirdīgajiem.
Eiropas valstīs 112 izmanto, lai izsauktu, piemēram, ātro palīdzību, ugunsdzēsējus un policiju.
EUD prezidente Berglinda Stefánsdóttira  sacīja: "Pārāk ilgi nedzirdīgie cilvēki ir bijuši izslēgti no iespējas piekļūt dzīvības glābšanas pakalpojumiem. Eiropas Parlaments atbalsta nediskriminējošu Eiropu, kur 112 neatliekamās palīdzības dienestiem ir jābūt pilnībā pieejamiem. Tagad arī citām Eiropas iestādēm un valstu parlamentiem jāseko Eiropas Parlamenta piemēram. "
Kāpēc bija vajadzīga rakstiska deklarācija? Tā liek Eiropas Parlamenta deputātiem sākt debates par konkrētu jautājumu. Deklarācija ir jāparaksta vismaz pusei no deputātiem trīs mēnešu laikā. Šajā gadījumā to parakstīja rekordliels skaits – 480 deputāti!
Foto: www.eud.eu
 
Rīgas sporta klubs „Nedzirdīgo sports” atgādina, ka 27.novembrī sāksies Rīgas Nedzirdīgo kausa izcīņa basketbolā, kas ilgs līdz pat 11.decembrim.
Spēles notiks katru svētdienu pl. 13 Rīgas 51. vidusskolā Rīgā, Maskavas ielā 262. Komandā 5 spēlētāji, spēles ilgums 2 x 15 minūtes, pieteikšanās uz vietas 27. novembrī. Dalības maksa no viena spēlētāja, ja tas ir „Nedzirdīgo sporta” biedrs vai jaunietis līdz 16 gadiem – 1 Ls, bet visiem pārējiem – 5 Ls.
Foto: www.lns.lv
 
Līdz noteiktajam termiņam – 20. novembrim uz LNS skaistumkonkursu nepieteicās neviena dalībniece.  
LNS viceprezidente Sandra Gerenovska informē, ka sakarā ar to skaistumkonkursa organizēšana pārcelta uz nākamā gada rudeni, kad tiks izsludināta jauna pieteikšanās.
Jācer, ka tad tomēr atradīsies jaunas, skaistas, drosmīgas un talantīgas jaunietes, kas vēlēsies pārstāvēt ne tikai LNS, bet arī Latvijas godu starptautiskā mērogā.
Foto: www.lns.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Portālā www.latvija.lv pieejami trīs jauni Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) elektroniskie pakalpojumi.
Tur tagad pieejama informācija par izmaksātajiem pabalstiem, pensijām, atlīdzību un ieturēto ienākuma nodokli. Pieejama arī informācija par valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieka reģistrāciju un ieguldījuma plāna izvēli, kā arī šīs shēmas dalībnieka konta izraksts. Jaunie e-pakalpojumi papildina līdz šim pieejamos deviņus e-pakalpojumus, un tagad to ir jau 12.
Portāla pakalpojumi ir pieejami e-paraksta īpašniekiem vai internetbanku klientiem.
Foto: www.vraa.gov.lv
 
Pēc rekonstrukcijas atklāta Brīvības pieminekļa Goda telpa.
 Tās centrā novietots travertīna akmens galds, uz kura atrodas īpaša viesu grāmata, kur  apmeklētāji varēs ierakstīt savu novēlējumu Latvijai.
Aiz priekštelpas izveidota viena mazāka telpa, kurā izvietotas dažādu valstu karogu lentes, kuras pieminekļa pakājē nolikušas nozīmīgas amatpersonas vai viesi.
 Šīs telpas agrāk bija paredzētas tikai tehniskām vajadzībām. Dažas reizes gadā arī rīdziniekiem tiks dota iespēja paviesoties Goda telpā, tomēr ikdienā tā apmeklētājiem būs slēgta.
Šogad paiet 80 gadi, kopš ielikts pamatakmens Brīvības piemineklim, bet 18. novembrī piemineklim apritēja 76. gadskārta.
Jau astoto gadu apdrošināšanas AS (akciju sabiedrība) "BTA" atjauno  Brīvības pieminekļa apdrošināšanas polisi, un arī šoreiz valsts simbols apdrošināts par vienu miljonu latu. Polise ir dāvana no BTA Latvijai svētkos.
Foto: www.tvnet.lv
 
Pirmdien, 21. novembrī, Rīgas reģionā sāka darboties 15 pārvietojamie fotoradari.
 2012. gadā sāks darboties arī pārējie un tad kopā būs 160 visā Latvijā. Taču 30 no tiem būs tikai maketi (tukša kaste). Valsts policijas mājaslapā sadaļā "Ceļu satiksme" ir pieejama šo radaru karte.Jaunie radari vienlaicīgi varēs kontrolēt blakus vai vienu aiz otras braucošas automašīnas, tāpat tie varēs fotografēt arī naktī, izmantojot zibspuldzi, kas neapžilbina vadītāju.
Radars noteiks un atzīmēs transportlīdzekļa braukšanas ātrumu, valsts reģistrācijas numuru un laiku, kad noticis pārkāpums. Tiem auto, kurus radars pieķers par ātruma pārsniegšanu, pārbaudīs arī tehniskās apskates un obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) esamību. Par pārkāpumiem, kas noteikti ar fotoradariem, soda punktus nepiešķirs, bet vadītājam būs jāmaksā paredzētais minimālais naudassods.
Foto: www.db.lv
 
Lietuvas valdība apturēja bankas " Snoras " darbību. Bankai "Snoras" Latvijā pieder 67,9% Latvijas Krājbankas akciju.
Lietuvas Ģenerālprokuratūra sākusi izmeklēšanu par bankas bijušās vadības pieļautajiem pārkāpumiem. Bankā trūkst apmēram 200 milj. latu.
Naktī no šīs pirmdienas uz otrdienu apturēta arī Latvijas Krājbankas visu finanšu pakalpojumu sniegšana, jo bankā konstatēts līdzekļu iztrūkums. Pašlaik bankas klientiem pakalpojumi nav pieejami, nedarbojas ne pati banka, ne internetbanka, ne arī tās bankomāti.
Būs paziņojums, kā rīkoties bankas klientiem, kuriem uz banku pārskaita algu, pensiju un kuriem šajā bankā ir naudas noguldījumi. Jebkurā gadījumā šo klientu nauda nepazudīs, jo Noguldījumu garantiju fonds nodrošina atlīdzības izmaksu par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā līdz 100 000 eiro apmērā (ap 70 000 latu).
Daudzi pensionāri savas pensijas saņem Latvijas Krājbankas  kontos. Lai decembra mēnesī ar pensijas saņemšanu nebūtu nepatīkamu atgadījumu  un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra var operatīvi paspēt apstrādāt datus, lūgums klientiem paziņot savu jauno konta numuru līdz šīs nedēļas beigām.
Iesniegumu pensijas/ pabalsta/ atlīdzības ieskaitīšanai kontā var iesniegt jebkurā VSAA nodaļā.  Var nosūtīt arī pa pastu. Ja sūtat pa e-pastu vai faksu, obligāti jānosūta arī oriģināls deklarētās dzīvesvietas VSAA nodaļai. Iesniegumu klātienē var aizpildīt arī notariāli pilnvarota persona (jāuzrāda pilnvara).
Foto: www.delfi.lv
 
 
Ārzemju ziņa
 
Eiropā nenodzēsta cigarete ir viens no biežākajiem ugunsgrēka iemesliem.
Pierādījumi liecina, ka nāves gadījumu skaitu var samazināt par vairāk nekā 40 %, ja tiktu ieviestas cigaretes ar samazinātu aizdegšanās iespēju. Šāda veida nenodzēstas cigaretes pašas apdziest un retāk izraisa ugunsgrēku.
Tāpēc Eiropas Komisija pieņēma lēmumu, ka turpmāk visām Eiropā pārdotajām cigaretēm jābūt ar samazinātas aizdegšanās iespēju. Tas nozīmē, ka cigaretei, kad to nesmēķē, drīz jānodziest pašai, nevis jāturpina gruzdēt.
Šīs jaunās ugunsdrošības prasības piemērošana būs arī Latvijas iestāžu pienākums.
Foto: www.bnn.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas