Search form

28.03.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.134


Nedzirdīgo ziņas
 
Sestdien, 31. martā pl. 14 KC Rītausma atkal varēsim vērot talantu šova „Krāsaini sapņi – 2” ceturto kārtu.
Piedalīsies 9 pāri ar dažādiem humoristiskiem priekšnesumiem, jo šovs notiks 1. aprīļa – Joku dienas noskaņās un saucas „Es smejos par sevi, es smejos par tevi”. Žūrijā būs arī daži jauni dalībnieki, bet šovu atklās rokenrola kluba „Jamp” dejotāji. Ieejas maksa 50 santīmu.
Nebrīnieties, ka šoreiz šovu fotografēs daudz mūsējo, jo to kā praktisko nodarbību izmantos projekta „Klusuma pasaule” radošā foto darbnīca.
Pēc šova varēs palikt uz Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas(LNJO) rīkoto pasākumu „Joku diena”, kas risināsies no pl. 18 līdz 21. Ieeja uz šo pasākumu LNJO biedriem 50 santīmu, bet pārējiem 1 lats.
Foto: www.lns.lv
 
Latvijas nedzirdīgo basketbola čempioni RSK „Nedzirdīgo sports”/Kurzeme nākamajā nedēļā brauks uz Vāciju.
Turienes  Bīlefeldes nedzirdīgo klubs atzīmēs savu 100 gadu jubileju ar plašām sacensībām dažādos sporta veidos. Basketbola turnīrā piedalīsies 10 vīriešu komandas no Vācijas, Anglijas, Nīderlandes, Ukrainas un Latvijas. Sacensības notiks 6. – 8.aprīlī.
Foto: www.sportapex.com
 
Informācija bez barjerām nedzirdīgiem cilvēkiem
Heiko Māss (Heiko Maas) ir vācu politiķis un SPD (Vācu sociāldemokrātu partijas) kandidātu saraksta līderis. Iepriekšējā svētdienā Zārā (federālā zeme) notika Landtāga (federālās zemes parlaments) vēlēšanas. Māsam radās ideja savā mājaslapā publicēt SPD vēlēšanu programmas video versiju ar zīmju valodas tulku.
Video paziņojumā zīmju valodā teikts: „Mums ir noteikta vīzija. Mēs vēlamies vienu sabiedrību visiem ar visiem, iekļaujošu sabiedrību (..) Sabiedrības uzdevums ir ņemt vērā visu cilvēku vajadzības. Tas attiecas uz mums pirms un pēc vēlēšanām: mums patiktu, ka visi cilvēki būtu informēti (..)”
Foto: www.deaf-bw.de
 
ASV prezidents Baraks Obama ir apguvis zīmju valodas pamatus.
Šobrīd ASV sākusies prezidenta vēlēšanu kampaņa. Piedalās arī ASV pašreizējais prezidents Obama.
Vienā pasākumā piedalījās kāds nedzirdīgs students. Viņš bija priekšējā rindā, kad viņiem garām gāja prezidents, lai katram paspiestu roku. Kad prezidents bija nedzirdīgā studenta tuvumā, students viņam zīmju valodā pateica: „Es lepojos ar jums!” Par pārsteigumu, Obama atbildēja zīmju valodā, sakot: „Paldies!”
Tā nebija pirmā reize, kad Obama izmanto zīmju valodu. 2008. gadā viņš apguva zīmju valodas pamatus un sarunājies zīmju valodā ar nedzirdīgajiem. Arī prezidenta sieva Mišela Obama zina amerikāņu zīmju valodu (ASL).
Foto: www.deaf-bw.de
 
 
Latvijas ziņas
 
Visā Latvijā svētdien dievkalpojumos un piemiņas pasākumos pieminēja 1949. gada deportāciju un komunistiskā genocīda upurus.
Pirms 63 gadiem no Latvijas uz Sibīriju tika izsūtīti ap 42 tūkstoši cilvēku. Trešā daļa no viņiem bija bērni. Šī bija jau otrā izsūtīšana. Pirmajā izsūtīšanā 1941. gadā izsūtīja ap 15 tūkstošus cilvēku, galvenokārt inteliģenci, turīgākos pilsoņus, bet 1949. gada izsūtīšanā visvairāk cieta lauku iedzīvotāji –turīgākie, aktīvākie un prasmīgākie saimnieki.
Foto: www.latvietis.com
 
No otrā aprīļa varēs sākt izņemt personas elektronisko identifikācijas karti (eID karte).
Latvija ievieš šo karti tāpēc, ka to pieprasa Eiropas Savienība. Latvijā ID karte ir apvienota arī ar e-parakstu. Šī karte būs personu apliecinošs dokuments gan Latvijā, gan ES. Tomēr ar šo dokumentu pagaidām nevarēs piedalīties ne vēlēšanās, ne referendumos, ne parakstu vākšanā, jo Latvijā nepastāv vēlētāju elektroniskais reģistrs un šajā kartē nevar atzīmēt par dalību vēlēšanās, kā to var izdarīt pasē.
Pase joprojām būs vajadzīga, lai ceļotu ārpus ES valstīm. Personām, kas vecākas par 20 gadiem, pasi izsniedz ar derīguma termiņu uz desmit gadiem, bet eID karte tiks izsniegta tikai uz pieciem gadiem.
To varēs saņemt Pilsonības un imigrācijas lietu departamenta filiālēs visā Latvijā. Valsts nodeva par eID kartes izsniegšanu būs desmit lati, bet jauniešiem, pensionāriem un invalīdiem  –  pieci lati.
Kāds labums no ID kartes?
Karti varēs izmantot bankā, pastā, pie ārsta, ceļojot pa Šengenas, Eiropas Savienības valstīs, kā arī citos gadījumos. Pase līdzi nebūs jāņem.
Karti saņemt var tie, kas to vēlas, tas nav obligāti.
ID kartes elektronisko parakstu varēs izmantot, nosūtot iesniegumus, atskaites, pieprasījumus utt. Šajā gadījumā to varēs izmantot tikai tad, ja būsiet iegādājušies karšu lasītāju – tā cena, sākot no 7 Ls.
Foto: www.ir.lv
 
Rīgas Dome mainīs noteikumus, lai pasažieri varētu bez ierobežojumiem un bez maksas pārvadāt velosipēdus Rīgas sabiedriskajā transportā.
Šobrīd velosipēdus sabiedriskajā transportā atļauts pārvadāt tikai iepakotā veidā. Ar izmaiņām noteikumos šis ierobežojums tiks atcelts.
Foto: www.veloriga.lv
 
Latvijas iedzīvotāji degvielas un citu akcīzes preču ievešanai sākuši izmantot Krievijas – Igaunijas robežpunktus.
Tur gan pastāv tie paši preču apjoma ierobežojumi kas Latvijā, bet braucienu skaits netiek ierobežots. Ja persona vienā reizē vēlas ievest vairāk par atļauto degvielas bāku, alkohola litru vai divas paciņas cigarešu, to drīkst darīt, bet tikai nomaksājot nodokļus. Taču ievest degvielu, arī nomaksājot nodokļus, ir izdevīgi, jo dīzeļdegvielas cena tad sanāk 80 santīmi par litru, benzīna – 87 santīmu. Cigaretes un alkoholu ar nodokli gan ievest nav izdevīgi.
Foto: www.ir.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Lietuvas Seimā iesniegts likumprojekts, kas paredz reizē ar kārtējām Seima vēlēšanām izsludināt referendumu par jaunas atomelektrostacijas (AES) celtniecību.
Ceļot AES, Lietuvai būs jāaizņemas desmitiem miljardu litu, tās būs lielas finansiālās saistības visai tautai uz daudziem gadiem. Tāpēc par šādu lēmumu arī jāspriež visai tautai. Paredzēts izvērtēt arī AES drošības garantijas.
 Lietuvas likumi nosaka, ka referendums var tikt ierosināts, ja šādu iniciatīvu atbalsta 36 Seima deputāti. Lietuvas parlamentā pavisam ir 141 deputāts.
Foto: www.ir.lv
 
Aptuveni 2000 Baltkrievijas opozīcijas atbalstītāju svētdien Minskā pulcējušies uz pirmo sankcionēto mītiņu kopš protestu apspiešanas 2010. gada nogalē.
Taču šoreiz varas iestādes negaidīti atļāva opozīcijai pulcēties uz mītiņu pilsētas nomalē stingrā drošības spēku uzraudzībā.
Eiropas Savienība (ES) sanāksmē Briselē noteikusi papildu sankcijas (sodu) pret 12 personām un 29 uzņēmumiem no Baltkrievijas, lai sodītu prezidenta Lukašenko režīmu par represijām pret opozīciju. Latvijai šīs sankcijas būtu ļoti neizdevīgas, jo mums ir sadarbība ar daudziem Baltkrievijas uzņēmumiem. Tomēr, par laimi, ar Latviju saistītie baltkrievu uzņēmumi sarakstā nav iekļauti,  izņemot uzņēmumu "Triple".
ES deputāts Ivars Godmanis 1.martā plānoja doties uz Baltkrieviju, lai tiktos ne tikai ar opozīcijas pārstāvjiem, bet arī valdošo varu. Baltkrievi viņam vīzu atteica.
Foto: www.tvnet.lv
 
Itālijas romantiskā kanālu pilsēta Venēcija turpina grimt, kaut arī ļoti lēni – par diviem milimetriem gadā.
Turklāt par aptuveni diviem milimetriem gadā ceļas ūdens līmenis Venēcijas lagūnā(līcī), līdz ar to pilsēta zem ūdens pazūd ar ātrumu 4 mm gadā.
Turpinās zemūdens aizsargdambja būvēšana, kas pasargātu Venēciju no plūdiem. Dambi, kas izmaksās vismaz 4,5 miljardus eiro (3,2 miljardus latu), paredzēts pabeigt līdz 2014. gadam.  
Foto: www.kasjauns.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas