Search form

09.05.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.140


Nedzirdīgo ziņas
 
Pieci  jauni nedzirdīgo sociālie asistenti uzsākuši darbu LNS sistēmā.
Viņi šim darbam tika sagatavoti projekta „Klusuma pasaule” apmācību kursa ietvaros.  Darbavietas izveidotas  Rīgā, kur strādās AndaTīdemane un Genovefa Ņevjadomska; Daugavpilī – Regīna Radkeviča; Liepājā – Laima Karlštrēma un Valmierā Liene Kirre. Asistenti palīdzēs tādu problēmu risināšanā kā iekārtošanās darbā, saziņa ar darba kolēģiem, sociālie pabalsti, dzīvokļa apsaimniekošana un tamlīdzīgi.
Diemžēl  transporta izdevumiem vienam asistentam mēnesī vidēji paredzēti tikai 12 lati, tāpēc bieži izbraukumi ārpus darbavietas nebūs un asistenti pārsvarā apkalpos pilsētā dzīvojošos klientus. Arī pilna laika darba slodze asistentiem nav paredzēta, tā ir vidēji 88 darba stundas mēnesī.
Foto: Edgars Vorslovs
 
Kultūras centrā Rītausma 29. aprīlī risinājās Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa šahā.
 Vīriešiem 5 dalībnieku  konkurencē pirmo vietu un balvu izcīnīja Jānis Kopmanis.. Sievietēm starp 4 dalībniecēm  1. vietu un balvu ieguva Māra Plaude
Foto: Iveta Kraze
 
Teātra šovam „Krāsaini sapņi – 2” tuvojas fināls.
 Tas notiks jau šosestdien, 12. maijā pl. 12 Rītausmā. Ieejas biļetes,  pērkot  līdz 11.maijam, – 2 Ls, bet šova dienā uz vietas – 3 Ls. Šoreiz katrs pāris sniegs savu labāko priekšnesumu no iepriekšējām kārtām, kas būs papildināts un uzlabots. To būs vērts redzēt!
Foto: www.lns.lv
 
No 30. aprīļa līdz 6.maijam Jaunzēlandē atzīmēja Zīmju valodas nedēļu. Invalīdu lietu ministre Turia bija apmierināta ar šo pasākumu, jo zīmju valoda Jaunzēlandē ir oficiāli atzīta un to lieto ap 24 tūkstoši jaunzēlandiešu.
Invalīdu lietu ministre aicināja šajā nedēļā iemācīties un pielietot praksē dažas zīmes, vērot un iegaumēt tās.
Nedzirdīgo organizācija katru gadu organizē zīmju valodas nedēļu, lai popularizētu valodu un veicinātu sabiedrības izpratni par Jaunzēlandes nedzirdīgo kopienu un problēmām, ar kurām nedzirdīgie cilvēki saskaras ikdienā.
37. Arābu nedzirdīgo nedēļu aprīlī atzīmēja arī Bahreinas Nedzirdīgo organizācija. Notika izglītojošas lekcijas un tikšanās ar dažādu valsts iestāžu pārstāvjiem par nedzirdīgo cilvēku īpašo vajadzību ievērošanu.
Foto: www.deaf.org.nz
 
 
Latvijas ziņas
 
 4.maijā Latvijā un ārpus tās robežām svinēja Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 22. gadadienu.
 Notika Saeimas svinīgā sēde, deputātu kopīgā fotografēšanās un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa kopā ar tautu.
Rēzeknē  pie Latgales Atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" notika militārā parāde. Tajā piedalījās 2.Zemessardzes novada un Valsts robežsardzes vienības. Ar šo parādi Rēzeknē aizsākta jauna tradīcija – arī turpmāk Aizsardzības valsts Neatkarības atjaunošanas dienā kādā no Latvijas novadiem organizēs Bruņoto spēku dienu.
Foto: www.diena.lv
 
Jaunākā iedzīvotāju aptauja parādīja, ka pašlaik tikai 15 % valsts iedzīvotāju atbalsta eiro ieviešanu.
 Vairāk nekā puse iedzīvotāju jeb 57% pāreju no latiem uz eiro neatbalsta. Eiro ieviešanu atbalsta pārsvarā gados jauni cilvēki. Pirmo reizi tik daudz cilvēku nostājas pret eiro ieviešanu. Vislielākais atbalsts pārejai uz eiro bija 2005.gadā, kad eiro ieviešanu atbalstīja 35% Latvijas iedzīvotāju. Tomēr arī toreiz pretinieku bija vairāk - 37%.
Foto: www.delfi.lv
 
Zviedrijā un Somijā sācies Pasaules čempionāts hokejā.
 Latvijas izlase pirmajā spēlē zaudēja Krievijai ar 5:2, lai gan pirmo periodu uzvarēja ar 1:0.
Otrajā spēlē pretī stājās Vācija, kuru Latvija nespēja uzvarēt beidzamos 14 gadus. Beidzot tas notika! Mūsu komanda, kurā četriem spēlētājiem ir tikai 21 gads, grūtā cīņā uzvarēja Vācijas komandu ar 3:2.
 Abās spēlēs pirmos vārtus Latvijas labā guva 21 gadu vecais Miks Indrašis, kuram šī bija debija čempionātā. Spēlē pret Vāciju vārtus vēl guva Miķelis Rēdlihs un Aleksejs Širokovs.  Indrašis pagaidām ir lielākais pārsteigums čempionātā.
Vakar mūsējie ar 5:0 pārspēja Itāliju. Rīt Latvijas izlasei cīņa ar Čehiju.
Foto: www.spoki.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Francijā svētdien notika prezidenta vēlēšanu otrā kārta, un tajās uzvarēja Sociālistiskās partijas kandidāts Fransuā Olands.
Viņš savu sāncensi, iepriekšējo Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī pārspēja par 4% balsu. Šobrīd Francijas sabiedrību visvairāk satrauc  ekonomika, valstī augošais bezdarbs, nedrošība par nākotni, sociālā nestabilitāte un pārmērīgā imigrācija.
Mūsu Valsts prezidents apsveicis jaunievēlēto Francijas prezidentu un uzaicinājis viņu apmeklēt Latviju, lai attīstītu Latvijas un Francijas sadarbību politikā un ekonomikā.
Jauns prezidents ir arī Krievijā. Septītajā maijā Maskavā notika bijušā valdības vadītāja Vladimira Putina inaugurācija prezidenta amatā. Viņš būs prezidents nākamos 6 gadus.
Foto: www.apollo.lv
 
Dienvidkorejas elektronikas uzņēmums Samsung apsteidzis Somijas Nokia.
Tas  kļuvis par pasaulē lielāko mobilo telefonu ražotāju. Samsung ir arī pasaulē lielākais televizoru un plakano ekrānu ražotājs.
Nokia pārņēma šo statusu 1998.gadā no ASV kompānijas Motorola, taču šā gada pirmajā ceturksnī to zaudēja.
Foto: www.cellphonebeat.com
 
Vācijā atkal izcēlušās sadursmes starp Pilsoņu kustību par Vāciju un radikālajiem islāmistiem
Islāmisti sāka ar akmeņiem apmētāt policistus. Divus policistus sadūra, bet vieglākus ievainojumus guvuši vēl 27 policisti. Uzbrucēji ir arestēti. Policija aizturējusi aptuveni 100 cilvēku.
Foto: www.diena.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas