Search form

30.05.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.143


Nedzirdīgo ziņas
 
Projekta „Klusuma pasaule” ietvaros 26. un 27. maijā četras LNS biedrības ieradās Liepājā pieredzes apmaiņas pasākumā.
 Liepājā ieradās 20 daugavpilieši, 25 valmierieši un 15 ventspilnieki. Biedrības vadītāja Gundega Paņko izrādīja viesiem Liepāju, pastāstīja par pilsētas vēsturi. Pēc tam jaunajā Rehabilitācijas centrā risinājās diskusija, kurā tika pārrunāta biedrību pieredze, darba organizēšanas problēmas un to risinājumi. Notika arī kopīgs koncerts ar visu ieradušos biedrību pašdarbnieku piedalīšanos.
Foto: Dace Lāce
 
Pagājušās nedēļas nogalē,  no 25. Līdz 27. maijam Rīgā risinājās starptautiskās sacensības telpu futbolā.
Pirmo vietu ieguva Azerbaidžānas komanda, otrā vieta Latvijai. Trešā palika Lietuva, bet igauņi  zaudēja visās spēlēs.
 Rezultatīvākā spēlētāja balvu saņēma lietuvietis ar 8 gūtajiem vārtiem. Otrajā vietā azerbaidžānis  ar 7 gūtiem vārtiem. Trešo vietu dalīja mūsu Artūrs Beitiks un Edgars Ružello ar 6  vārtiem.
Foto: Zigmārs Ungurs
 
Austrālijas Nacionālais fermeru veselības centrs ir satraukts par lielo skaitu fermeru, kas zaudējuši dzirdi.
 Centrs organizē pārbaudes fermās, lai kontrolētu skaļuma līmeni, ko rada aitu vilnas cirpšanasun govju slaukšanas iekārtas, kā arī transports. Ziņojumos minēts, ka līdz pat 60% fermeru cieš no dzirdes traucējumiem.
Aitkopis Padijs Fentons, kurš arī piedalījies skaļuma pārbaudēs, viņa darbavietā atzīst, ka diemžēl nav daudz iespēju samazināt skaļuma līmeni un katram pašam individuāli jārisina šī problēma, piemēram, lietojot ausu aizbāžņus.
Foto: www.beefcentral.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Veselības inspekcija aicina solāriju apmeklētājus ievērot piesardzības pasākumus, lai mazinātu starojuma kaitīgo iedarbību.
Pārmērīgs saņemtais ultravioletais (UV) starojums var izraisīt melanomu – ādas vēzi. Pagājušajā gadā Latvijā šī ādas vēža forma atklāta 191 cilvēkam un no tās miruši 68 cilvēki. Vairākos gadījumos starojuma līmenis solārijos pārsniedz normu un apdraud klientu veselību un arī apkalpojošā personāla zināšanas ir nepietiekamas. Personas, kas vēl nav sasniegušas 18 gadu vecumu, solārija pakalpojumu var saņemt, vienīgi uzrādot ģimenes ārsta vai dermatologa izziņu.
Veselības inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv var aizpildīt anketu par solārija apmeklēšanu.   
Foto: www.apollo.lv
 
Valsts kanceleja aicina iedzīvotājus ziņot par garām rindām, sarežģītām procedūrām un citām birokrātijas izpausmēm.
 Iedzīvotāji var arī piedāvāt savus ieteikumus birokrātijas mazināšanai, aizpildot anketu Ministru kabineta mājaslapas sadaļā „Mazinām slogu kopā!”- www.mk.gov.lv/aktuali/mazinamslogukopa
Iedzīvotāju sniegtā informācija tiks analizēta un gatavoti problēmu risināšanai priekšlikumi izmaiņām normatīvajos aktos.
Foto: www.lvportals.lv
 
No 1. jūlija līdz 31. decembrim "Rīgas Namu pārvaldnieks" komunālo maksājumu parādniekiem piedāvās noslēgt mierizlīgumu.
Parādniekiem būs iespēju 24 mēnešu laikā atmaksāt parādu bez  soda procentiem. Tā ir ļoti laba iespēja, un parādniekiem vajadzētu pasteigties to izmantot. Pašlaik rīdzinieki par dažādiem komunālajiem pakalpojumiem pašvaldībai parādā ir 24 miljonus latu, un soda naudu summa ir septiņi miljoni latu. Pašvaldībai kopumā parādā ir 64 000 klientu.
Foto: www.db.lv
 
Ģimenes ārsti nevar nodrošināt visiem saviem pacientiem valsts apmaksātas profilaktiskas C hepatīta pārbaudes analīzes.
Analīzēm ir  noteiktas kvotas ( zināms daudzums).  Ja ģimenes ārsts šīs kvotas pārsniedz,  viņš saņem  55 latu naudassodu. Tātad iznāk, ka ārsta rūpes par pacientiem tiek sodītas!
Gandrīz visās Eiropas Savienības valstīs C hepatīta ārstēšanu valsts kompensē 100% apmērā. Trīs ES valstīs valsts sniedz daļēju kompensāciju –  Grieķijā tie ir 98% no ārstēšanās izmaksām, Šveicē 90%, bet Latvijā vismazāk – 75%.
 Tikai 50% no C hepatīta slimniekiem izārstējas pilnībā.
Foto: www.apollo.lv
 
Sociālajos aprūpes centros pašlaik nodrošinātā medicīniskā aprūpe nav pietiekama.
Šobrīd aprūpes centru darbiniekiem bieži nav nepieciešamās medicīniskās izglītības. Arī tur strādājošām medicīnas māsām nav pietiekamas kvalifikācijas. Šo centru pienākums ir izsaukt ģimenes ārstu, ja cilvēkam  nepieciešama palīdzība, tomēr lielākā daļa centru darbinieku nav spējīgi noteikt, kad tas būtu jādara.
Foto: www.jurmalasnedela.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Grieķijai līdz jūnija beigām var aptrūkt nauda, ja tā nesaņems starptautiskās palīdzības maksājumu.
 Grieķija 2010. gadā apņēmās īstenot lielu reformu programmu apmaiņā pret ES un Starptautiskā Valūtas fonda aizdevumu vairāku simtu  miljardu eiro apmērā.
Taču tagad šo reformu īstenošana ir apdraudēta,  jo  17. jūnijā valstī  notiks jau otrās ārkārtas vēlēšanas. Iemesls ir grieķu nemiera protesti pret taupības pasākumiem.
Foto: www.treideri.lv
 
Lielbritānijas Iekšlietu ministrija gatavo ārkārtējās situācijas plānus gadījumam, ja Grieķiju izslēgtu no eirozonas un strauji pieaugtu imigrantu skaits no tās.
Ja Eiropas Savienības (ES) vienotā eiro valūta sabruktu, Lielbritānija kļūtu par pievilcīgu galamērķi citu Eiropas valstu pilsoņiem, jo viņiem ir tiesības brīvi ieceļot un meklēt darbu visā ES teritorijā. Tāpēc Lielbritānija plāno likumu grozījumus, lai liegtu nelegālajiem imigrantiem darba iespējas, mājokļu izmantošanu, sociālos pakalpojumus un pat tiesības atvērt bankas kontus.
Foto: www.apollo.lv
 
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) šīs sezonas čempionu Maskavas Dinamo galvenais treneris Oļegs Znaroks un viņa palīgs Harijs Vītoliņš ar Krievijas prezidenta rīkojumu apbalvoti ar Draudzības ordeni.
Aprīļa beigās Latvijas hokeja speciālistu vadītais Dinamo klubs pirmo reizi ieguva KHL galveno balvu – Gagarina kausu. Septiņu spēļu sērijā Maskavas komanda triumfēja ar 4:3.
Šis ordenis ir viens no augstākajiem apbalvojumiem, kurus piešķir Krievijas prezidents. To piešķir par īpašiem nopelniem miera, draudzības, sadarbības un sapratnes veicināšanā starp tautām.
Foto: www.sportacentrs.com

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas