Search form

06.06.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.144


Nedzirdīgo ziņas
 
Jaunie projekta „Klusuma pasaule” dalībnieki  – 14 klienti no Alūksnes grupas jau šosestdien uzsāks mācības datorlietošanā.
Tie sadalīti 3 grupās. Apmācības notiks sestdienās, pirmajai un otrajai grupai no 9. jūnija līdz 25. augustam. Pirmā grupa mācīsies no rīta, bet otra – pēcpusdienā. Trešā grupa mācības uzsāks tikai 1. septembrī, jo tajā ir trīs skolēni no Alsviķiem un citā laikā viņiem nav iespējams mācīties. Apmācības vadīs Smiltenes biedrības surdotulks Aiva Šilinska.
Foto: Iveta Kraze
 
3. jūnijā Siguldas novada Laurenčos notika Latvijas Nedzirdīgo čempionāts orientēšanās sportā garajā distancē.
Piedalījās 8 sievietes un 5 vīrieši.Sievietēm 4,3 km garajā distancē uzvarēja Māra Kursīte. Vīriešiem distances garums bija 5,9 km, un to visātrāk pieveica Raitis Ozols.
Foto: www.easyget.lv
 
Tradicionālajā Rīgas velomaratonā piedalījās arī mūsu spēcīgākais riteņbraucējs Emīls Krams.
Viņš startēja 87 km distancē, un no šīs distances 463 braucējiem bija 194. vietā, bet savā vecuma grupā no 33 dalībniekiem 28. vietā. Velomaratonā piedalījās gandrīz 4000 dalībnieku.
Foto: no Emīla Krama personiskā arhīva
 
Starptautiskās Nedzirdīgo sporta komitejas (ICSD) Valdes prezidents Kreigs Krovlijs 1. jūnijā paziņojis par 2013. gada Nedzirdīgo olimpisko spēļu rīkošanu Bulgārijā.
Komiteja atgādina, ka 2007. gadā bija nolemts Olimpiskās spēles 2013. gadā rīkot Grieķijā. Tā kā netika saņemts šīs valsts valdības atbalsts, pagājušajā gadā tās atcēla. Pēc tam plānoja rīkot Olimpiskās spēles Ungārijā, bet tur valdība piedāvāja finansiālu atbalstu tikai 50 % apmērā.
Tagad Olimpiskās spēles savā galvaspilsētā Sofijā piedāvā organizēt Bulgārija. Sporta komiteja atbalsta šo piedāvājumu, jo Bulgārijai ir laba pieredze nedzirdīgo sporta sacensību organizēšanā. Tur notika arī Nedzirdīgo olimpiskās spēles 1993. gadā. Ir vēl daudz ko darīt un palicis maz laika. Tuvākajos mēnešos sporta komiteja sagatavos grafiku un veiks organizatorisko darbu viesnīcu rezervēšanā.
Foto: www.h3.tv
 
 
Latvijas ziņas
 
Latvijā notika Latvijas Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) kopīgi organizēta konference.
Tajā piedalījās arī SVF izpilddirektore Kristīne Lagarda un finansu speciālisti no citām valstīm.  Lagarda uzskata, ka Latvijas veiksmīgi īstenotā starptautiskā aizdevuma programma var kalpot par paraugu arī citām valstīm, taču valdībai ir jāvirzās uz programmas gala mērķi – eiro ieviešanu.
Latvijā tomēr daudzi uzskata, ka jāpatur mūsu valūta – lats. Piemēram, SIA "Skonto būve" vadītājs Guntis Rāvis domā, ka vajag par katru cenu paturēt latu kā rezerves variantu, ja notiek kādas lielas izmaiņas Eiropā un pasaulē. Arī Anglija, Norvēģija un Zviedrija saglabājušas savu nacionālo naudu.
Foto: www.ir.lv
 
Skolēniem sākas vasaras brīvlaiks.
Daudzi grib ne tikai atpūsties, bet arī pastrādāt un nopelnīt. Taču pašlaik nav paredzēts atjaunot valsts apmaksāto nodarbinātības programmu skolēniem, jo pārāk liels ir bezdarbs pat pieaugušo vidū.
Rīga tomēr darbu piedāvā 500 saviem skolēniem. Bērni ļoti grib strādāt. Piemēram, Rīgas Piena kombinātā uz 30 saldējuma pārdevēju vietām pieteicās 354 skolēni. Ar bērniem slēdz darba līgumu. Apmēram 100 latu lielo mēnešalgu viņiem pārskaitīs uz kontu.
Daudzas pašvaldības, piemēram, Rēzekne, Valmiera, uzsver, ka bez valsts atbalsta tām trūkst līdzekļu skolēnu nodarbinātībai. Tomēr ir arī citādi, piemēram, Kocēnu novads skolēnu nodarbināšanai atvēlējis 4000 latus.
Foto: www.ceturtdiena.lv
 
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) no augusta līdz gada beigām vairs neveiks pilnībā valsts apmaksātas endoprotezēšanas operācijas.
Varēs palīdzēt tikai tiem pacientiem, kuri pusi no operācijas izmaksām segs paši,  un tie būs 800 lati.
Pilnībā valsts apmaksātas šīs operācijas TOS atsāks nākamajā gadā. Patlaban valstī rindā uz tām ir  22 tūkstoši pacientu. Lai rindu likvidētu, operējot ar pilnu slodzi, paietu četri līdz pieci gadi.
Foto: www.diena.lv
 
Jūrmalā sestdien un svētdien notiks 4. starptautiskais iluzionistu festivāls „Abrakadabra”.
Tajā piedalīsies pazīstami burvju mākslinieki no visas pasaules. 9. jūnijā festivāls noritēs „Hotel Jūrmala SPA”, bet 10. jūnijā – Dzintaru koncertzālē. Neredzētus brīnumus rādīs burvju māksliniece no Vācijas ar  „sešām rokām”,  kāds cits demonstrēs trikus ar kāju pirkstiem, bet vēl kādam sava trika izpildei uz Latviju līdzi jāved zārks...
Foto: www.cherry.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Trīs dienu vizītē Latvijā šonedēļ ar vilcienu ierodas Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess ar kundzi.
Ceļojot ar vilcienu, Igaunijas prezidents grib uzsvērt īpašās Igaunijas un Latvijas kaimiņattiecības, kā arī "Rail Baltic" dzelzceļa maršruta nozīmi. Plānots, ka nākotnē "Rail Baltic" dzelzceļš vedīs no Helsinkiem cauri Baltijas valstīm un Polijai uz Berlīni.
Foto: www.president.lv
 
Lielbritānijā sākušās svinības par godu karalienes Elizabetes II 60.valdīšanas gadadienai.
Viņa ir otrā Lielbritānijas karaliene  ar 60 gadu valdīšanas stāžu. 1897.gadā tas izdevās arī karalienei Viktorijai. Visā Londonā notika dažādi krāšņi pasākumi, bet lielā 1100 kuģu un laivu parāde iekļuvusi pat Ginesa rekordu grāmatā kā pasaulē lielākā laivu flotes parāde. Tā ilga sešas stundas, to vēroja 1,2 miljoni skatītāju.
86 gadus vecā Elizabete II ir kaislīga jāšanas sporta līdzjutēja un joprojām arī pati sēžas zirga mugurā.
Foto: www.delfi.lv
 

Problēmas ar iedzīvotāju skaita pieaugumu ir ne tikai Latvijā, bet arī Ķīnā.
Taču ir liela atšķirība – mums pieaugums ir par mazu, bet ķīniešiem par lielu.Tāpēc tur jau no 1980. gada valsts atbalsta tikai viena bērna piedzimšanu ģimenē un par vairāk bērniem ķīnieši tiek sodīti.
 Nupat rekordliels naudas sods: 205 tūkstoši dolāru ( 115 tūkstoši latu) uzlikts kādai ģimenei par to, ka viņiem piedzimis otrs bērns. Naudas soda lielums ir atkarīgs no ģimenes turības – bagātākie maksā vairāk. Par spīti lielajiem sodiem, daudziem bagātiem pāriem tomēr  ir divi bērni.
Foto: www.db.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas