Search form

11.01.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.172


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
Sveiks, Jaunais gads!
Liepājnieki laikam šoreiz bija pirmie, kas pasteidzās sarīkot Jaungada pasākumu  „Sveiks, Jaunais gads!”.  Tas sākās ar biedrības vadītājas Gundegas Paņko uzrunu, kurā viņa pastāstīja par jaunā gada sagaidīšanas tradīcijām Latvijā un pasaulē.
 Pēc tam uzstājās sporta kluba Liepava vadītājs Omaris Jaunzemis un tika sveikti labākie biedrības sportisti 2012. gadā.
 Bet savas biedrības Gada cilvēku liepājnieki pēc tradīcijas vēlēs tikai martā, kad tiks svinēta arī Liepājas pilsētas jubileja.
Foto: Ieva Vilciņa
 
Foto un video nodarbības dod rezultātus
Projektā „Klusuma pasaule” sācies pēdējais īstenošanas gads, turpinās daudzveidīgas aktivitātes. Šoreiz par vienu no tām –  foto un video prasmju apgūšanas nodarbībām.
Vairāki no šīs aktivitātes dalībniekiem jau pilnveidojuši savas fotoprasmes tik labi, ka piedalās dažādos fotokonkursos. Piemēram, Jānis Janbergs pieteicis savu fotogrāfiju laikraksta Diena un portāla Diena.lv rīkotajā 2012. gada  konkursā "Dienas balva fotogrāfijā 2012". Viņa foto var apskatīt un arī novērtēt šeit: http://www.diena.lv/foto/konkursi/dienas-balva-fotografija-2012-cilveks-13976434?image=458#gallery
Konkursam iesniegti 2218 fotodarbi, un  100 veiksmīgākie no tiem  tiks eksponēti īpašā izstādē Rīgas Mākslas telpā Kungu ielā 3. Izstādi ar uzvarētāju apbalvošanas ceremoniju atklās 2013. gada 18. janvārī, un tā būs apskatāma vairākus mēnešus.
Foto: Jānis Janbergs
 
Neaizmirstiet pieteikties surdotulka pakalpojumam!
Šogad katrs nedzirdīgais cilvēks varēs saņemt surdotulka pakalpojumus līdz pat 120 stundām gadā. Pašlaik straujā tempā turpinās pieteikšanās uz šo pakalpojumu saņemšanu 2013. gadā.
Dokumentus līdz 9. janvārim jau iesnieguši 411 klienti, un tiek gatavoti lēmumi par  surdotulka pakalpojumu piešķiršanu viņiem. Atgādinām:  lai saņemtu šo pakalpojumu, LNS jāiesniedz:
1) iesniegums ar lūgumu sniegt surdotulka pakalpojumu, norādot:
a) vārdu, uzvārdu, personas kodu, tālruņa numuru vai e-pasta adresi;
b) informāciju par to, vai atbildi sūtīt elektroniski (ja personai ir e-pasta adrese);
2) ārstējošā ārsta izziņa, kas apliecina, ka personai ir dzirdes traucējumi, ko nevar kompensēt ar tehniskajiem palīglīdzekļiem, un nepieciešams surdotulka pakalpojums;
3) Invaliditātes apliecības kopija.
Foto: Valdis Krauklis
 
Lielbritānijā iznācis komikss nedzirdīgajiem
„Zīmes un Balsis” ("Signs & Voices”) ir jaunās angļu komiksa sērijas nosaukums, ziņo Austrijas Nedzirdīgo ziņu portāls.
1. janvārī iznāca tā pirmais izdevums. Komiksā attēlots totalitārais režīms „Dzirdīgo fronte” un revolucionārā kustība „Nedzirdīgo kopiena”. Tēmas skar visus cilvēkus, tāpēc tas interesants gan nedzirdīgajiem, gan dzirdīgajiem.
Dažu dienu laikā šis izdevums kļuvis par ļoti pieprasītu internetveikalā „Amazon”. Komiksa elektroniskā versija maksā 1,75 Ls, bet drukātais variants – 2,55 Ls.
Komiksu radījusi nedzirdīgo un dzirdīgo profesionāļu komanda. Tā sižeta pamatā ir bruņota cīņa starp nedzirdīgajiem un dzirdīgajiem, un uzvarētāju tajā varēs uzzināt, tikai iepazīstot visas 12 daļas. Interesanti, ka komikss veidots divās versijās – gan parastajā, gan „vieglajā” angļu valodā.
Nelielu ieskatu var gūt „Amazon” mājaslapas (http://www.amazon.co.uk/Signs-Voices-Prophecy-Episode-Mainstream/dp/1909478148/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1356314816&sr=1-1) kreisajā augšējā stūrī, uzspiežot uz – „žurnāls”.
Foto: www.amazon.co.uk
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
Valsts apmaksā dzirdes implantu arī pieaugušajiem
No šā gada 1. janvāra valsts apmaksātu  dzirdes implantu varēs saņemt arī iedzīvotāji darbspējas vecumā. Turklāt ne tikai  personas, kurām draud invaliditāte saistībā ar dzirdes problēmām, bet arī  cilvēki, kurus šī problēma nomoka jau ilgāku laiku.
Veselības ministrija prognozē, ka šo iespēju tomēr izmantos maz – gadā aptuveni 5 cilvēki.  Implants vienam cilvēkam izmaksā valstij aptuveni16 tūkstoši latu.
Lai pieteiktos uz implantu, vispirms sava vēlme jāizsaka ģimenes ārstam, kurš nosūtīs pie speciālista. Viņš veiks izmeklēšanu un izlems, vai operāciju vajag vai ne.
Foto: www.article.wn.com
 
Iespēja tiem, kuriem atkarība traucē sākt strādāt
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno atbalsta pasākumu ilgstošajiem bezdarbniekiem ar atkarības problēmām. Viņiem, lai atsāktu strādāt, vispirms  nepieciešams atbrīvoties no alkohola, narkotiku, psihotropo vielu vai azartspēļu atkarības.     Tāpēc šajā NVA programmā viņiem nodrošina valsts apmaksātu ārstēšanos. 
Lai pieteiktos, jāsazinās ar savu NVA filiāli un jāpaziņo par vēlmi piedalīties  minētajā programmā.
Pasākumā var piedalīties bezdarbnieki no 18 gadu vecuma, kuri NVA  reģistrēti ilgāk nekā gadu un kuriem narkologs izsniedzis atzinumu par atkarību no alkohola, narkotikām, psihotropām vielām vai azartspēlēm.
Ārstēšanās notiek stacionārā pēc Minesotas programmas metodes un ilgst 28 dienas. Ja šim pakalpojumam piesakās nedzirdīgais, kuram vajadzīgs  surdotulks, tad tas jānodrošina viņam pašam.
 NVA kontaktpersona par šo atbalsta pasākumu ir Una Igaune, tālrunis: 67021821
Foto: www.nva.gov.lv
 
Var saņemt bezmaksas juridisko konsultāciju
Rīgas klientu apkalpošanas centrā, Brīvības ielā 49/53 no šī gada 7. janvāra var saņemt bezmaksas juridisko konsultāciju  par Rīgas pilsētas pašvaldības kompetencē esošajiem jautājumiem. Surdotulks jānodrošina pašam klientam.
 Konsultācijas notiek: pirmdienās no pl. 9 līdz 17. 30 un piektdienās no pl. 9 līdz 16.45 ( pusdienas pārtraukums no pl.12 līdz 12.45).
Rīgas klientu centrs  sniedz ap 50 dažādus pakalpojumus, un tajā atrodas arī SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”, „Rīgas satiksme”, „Rīgas ūdens”,  „Rīgas siltums”.
Foto: www.riga.lv
 
Sāk izsniegt jauna parauga autovadītāja apliecību
No 1. janvāra Ceļu satiksmes drošības departaments (CSDD) Latvijā izsniedz jauna parauga transportlīdzekļu vadītāja apliecību un braukšanas mācību atļauju.
Jauno apliecību izgatavošanā izmantotas jaunākās tehnoloģijas un iestrādāti pretviltošanas elementi. Tādu pašu apliecības pakāpeniski ieviesīs visas Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.
Jauno apliecību saņems transportlīdzekļu vadītāji, kuri šajā gadā sekmīgi nokārtojuši vadītāja eksāmenu. To izsniegs arī tiem autovadītājiem, kuru apliecībai beidzies derīguma termiņš vai kuriem tā pazaudēta vai nozagta.
Maksa par šo pakalpojumu paliek nemainīga – 15. 50 Ls.
Pašlaik esošā apliecība ir derīga līdz tajās norādītajam termiņam. Bet veco apliecību pret jaunu priekšlaicīgi var apmainīt jebkurš autovadītājs, kurš to vēlas.
Lai to izdarītu, nepieciešams uzrādīt veco apliecību un derīgu medicīnisko uzziņu (medicīniskā uzziņa jāuzrāda tad, ja par to reģistrā nav informācijas. Par to var pārliecināties CSDD e-pakalpojumos vai zvanot uz CSDD maksas informācijas tālruni 90004099).
Foto: www.lvportals.lv  

 
VIDEOLOGS
KC „Rītausmā” 5. janvārī norisinājās jautrs bērnu eglītes pasākums. Tajā piedalījās mūsu biedri ar saviem bērniem ne tikai no Rīgas, bet arī no citām biedrībām. Pasākumu organizēja Māra Lasmane. Skatieties video, viņa pati jums visu pastāstīs.
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas