Search form

18.01.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.173


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Projekts „Attīstības vektors” realizācijā
Jau decembrī sākusies LNS projekta „Attīstības vektors” konkrēto aktivitāšu īstenošana.
Kā pirmā darbu uzsākusi grupa, kas gatavo palīglīdzekli – videomateriālu zīmju valodā par finanšu piesaistīšanu no Eiropas Savienības fondiem un citiem finanšu avotiem, sagatavojot projektus konkursiem, kā arī pēc tam tos realizējot.
Pašlaik tiek vāktas un apkopotas galvenās tēmas, kas jāatspoguļo šajā metodiskajā materiālā. Grupas vadītāja Lilita Janševska atzīst, ka grupai šis ir atbildīgs uzdevums, jauns izaicinājums, jo projektos lietotā terminoloģija ir sarežģīta, jāapgūst daudz jaunu vārdu un tiem jāveido piemērotas zīmes.
Palīgmateriāls zīmju valodā tiks sagatavots līdz 31. martam DVD formātā (ierakstīts diskā), un to ievietos arī internetā.
Grupā strādā darbinieki ar lielu pieredzi dažādu materiālu zīmju valodā veidošanā: Lilita Janševska – vadītāja; Ilona Liniņa un Agita Intsone – modeles; Kristīne Janševska – konsultante; Juris Grundulis – tehniskais speciālists.
Beigusies arī pieteikšanās uz apmācību praktikumu finansu piesaistē, projektu gatavošanā un to vadīšanā. No februāra līdz aprīlim 10 dalībniekiem notiks regulāras nodarbības – kopā 72 stundu apmērā.
Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds (92.4 %). Tā kopējās izmaksas ir 25 tūkstoši latu.
Foto: www.lns.lv
 
Kongresu gaidot
Turpinās grupu pārvēlēšanu sapulces. Tās jau notikušas Gulbenē, Līvānos, Jaunpiebalgā, Alūksnē, Cēsīs, Limbažos, Valmierā, Pļaviņās. Pēc grupu sapulcēm notiks biedrību konferences, kurās ievēlēs jaunus vadītājus un izvirzīs delegātus uz LNS kongresu.
 Esiet uzmanīgi, balsojiet par gudriem un spējīgiem cilvēkiem, kas varētu sekmīgi strādāt LNS nākotnes labā. Šis kongresa gads visai LNS būs ļoti nozīmīgs.
Foto: www.lns.lv
 
Visi uz boulingu!
RSK „Nedzirdīgo sports” organizē Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes boulingā. Tās notiks 24. janvārī pl. 18 TOSS boulinga hallē Rīgā, Ķengaraga ielā 6. Dalībnieku reģistrācija sacensībām sāksies 24. janvārī pl. 17.
Dalības maksa ir  6 Ls. Pieteikties un piedalīties var tikai RSK „Nedzirdīgo sports” biedri, kuri samaksājuši biedru naudu 3 Ls par 2013. gadu. Tie, kuri nav samaksājuši, un tie, kuri nav kluba biedri, var iestāties klubā, samaksājot tikai biedru naudu 3 Ls par 2013. gadu. Pieteikties un biedru naudu var maksāt Vladimiram Mostovam, SMS 25938940.
Foto: www.viss.lv
 
Vācu partijas programma zīmju valodā
Vācijas federālajā zemē Lejassaksijā 20. janvārī būs Landtāga (reģionālā parlamenta) vēlēšanas. Zaļās partijas programmas galvenie punkti (temati) ir piedāvāti arī zīmju valodā. Video ar to redzams internetā: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PbfSLx_9woM un Zaļo partijas mājaslapā: www.gruene-niedersachsen.de.
Zaļā partija iestājas par politiku, kurā piedalās visi cilvēki neatkarīgi no vecuma vai izcelsmes. Tās programmā ir tādas prasības kā drošas darbavietas, godīga uzņēmējdarbība, sabiedriskā transporta darbības uzlabošana u.c.
Foto: www.youtube.com
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Labklājības ministrijā gatavos programmu nākotnei
Labklājības Ministrija ir noteikusi svarīgākos  darba virzienus 2013. gadā.
Uzmanības centrā būs nodarbinātība, invalīdi un bērni. Ministrija izstrādās programmu sociālo pakalpojumu attīstībai  no 2014. – 2020. gadam.
Ministrija izvērtēs Latvijas Nedzirdīgo savienības un Latvijas Neredzīgo biedrības sniegtos rehabilitācijas pakalpojumus ar mērķi tos pilnveidot. Tiks pārņemta šo organizāciju īstenoto ESF projektu labā prakse. Tas nozīmē, ka ministrija iespējams ņems vērā arī mūsu lielā projekta „Klusuma pasaule” ietvaros sniegtos daudzveidīgos pakalpojumus un daļu no tiem iekļaus savā programmā.
Foto: www.lm.gov.lv
 
Kas sagaida autovadītājus 2013. gadā
Atgādinām autobraucējiem, ka no 2013. gada 1. janvāra ir paaugstināts naudas sods par nereģistrēta transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, līdzšinējo 20 latu vietā paredzot sodu no 40 līdz 100 latiem.
Agrāk par braukšanu ar transportlīdzekli, kam ir nepietiekams riepu protektora dziļums, sodīja tikai tādus transportlīdzekļus, ko izmantoja komercpārvadājumos un pašpārvadājumos. Tagad sodu piemēros arī privātajiem auto: vadītājam izteiks brīdinājumu vai uzliks sodu no 10 līdz 40 latiem; par transportlīdzekļa ekspluatāciju atbildīgajai personai – no 40 līdz 100 latiem; juridiskajai personai – no 50 līdz 500 latiem. Atgādinām, ka ziemā minimālais riepu protektora dziļums noteikts – 4 mm.
Vēl kādas nozīmīgas izmaiņas. Ja vadītājam ir tiesības vadīt auto tikai ar automātisko ātrumkārbu, tad sods par auto vadīšanu, kuram ir manuālā ( ar rokas vadību) ātrumkārba, noteikts no 30 līdz 200 latiem.
Par braukšanu bez obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) mopēdu vadītājiem tagad būs sods no 20 līdz 40 latiem. Citu transportlīdzekļu vadītājiem sods paliek nemainīgs – no 60 līdz 80 latiem.
Foto: www.tvnet.lv, www.travelnews.lv, www.autodroms.lv, www.db.lv
 
Sargies no gripas!
Šogad pārsvarā sastopams gripas vīruss A H1N1,  ko mēdz dēvēt par cūku gripu. Cilvēkiem, kas nav vakcinēti vai to pārslimojuši, nav vēl izveidojusies imunitāte. Tāpēc iespējams, ka šogad vairāk cilvēku gripu izslimos smagā formā.
 Epidēmija varētu sākties pēc mēneša. Tiem, kas nav saņēmuši vakcīnu
pret A H1N1 vīrusu, vajag potēties. Vajag ēst ķiplokus un ar C vitamīnu stiprināt organisma  aizsargspējas.  
Uzmanību! Remantadīns uz šo vīrusu neiedarbojas, tādēļ to lietot nav jēgas. Pasargāt var vienīgi recepšu medikamenti, kas palīdzēs tikai pirmajās divās slimības dienās.
Augstas temperatūras mazināšanai nedrīkst lietot arī aspirīnu, jo no tā vīrusu ietekmē veidojas kaitīgi savienojumi, kas var izraisa smagus aknu, smadzeņu un nervu sistēmas bojājumus.
Šīs gripas simptomi ir apgrūtināta elpošana, elpas trūkums, akūta sirds mazspēja, liels nespēks, asinsizplūdumi ādā un gļotādās. Nekavējoties jāsauc ātrā palīdzība.
Pirms trim gadiem no šīs gripas komplikācijām Latvijā nomira 16 cilvēki.
Foto: www.maminukluba.lv
 
 
VIDEOLOGS
Atkal atgriezusies ziema ar dziļiem sniegiem un slideniem ceļiem. Aicinājām mūsu pazīstamo autolietu speciālistu Raiti Ozolu pastāstīt, kā pareizi braukt pa sniegotiem ceļiem un kā izvairīties no dažādām nepatikšanām ziemā.
Video: Zigmārs Ungurs
 
Informācijas centrs izsaka pateicību Raitim Ozolam par atbalstu videosižeta veidošanā.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas