Search form

20.09.2013

Drukāt

Rīgas ubagiem jauns triks: izmanto savu kurlumu

Photo

Ziedot piecus, desmit vai vairāk latu centra izveidei nedzirdīgiem bērniem uz ielas Vecrīgā aicina divi tumšmataini, simpātiski puiši. “Tā ir krāpšana,” skaidro Rīgas nedzirdīgo bērnu internātskolas direktore Kristiāna Pauniņa ziņu portālam Kasjauns.lv.


Smaidīgie, labi ģērbušies jaunieši reizē raisa simpātijas un arī žēlumu par viņu vājo spēju sazināties. Planšetes ar parakstu lapām rada iespaidu, ka viņi vāc rakstisku atbalstu nedzirdīgo bērnu centra izveidei, taču pēdējā ailītē jāieraksta, cik latu ziedots.
 
Kasjauns.lv novēroja, ka par iecerēto centru lūdzēji nekādu informāciju nespēj sniegt ne mutiski, ne rakstiski. Salīdzinot ar citiem nedzirdīgajiem jauniešiem, kas skolā ir apmācīti runāt, pat nedzirdot savu balsi, šie pat nemēģina sazināties šādā veidā. Internetā nav atrodamas ziņas par šādu ieceri, toties ir daudz informācijas par atbalstu nedzirdīgiem bērniem un viņu ģimenēm, ko sniedz gan valsts, gan Eiropas Savienība, gan sponsori.
 
“Man šķiet, ka es zinu, kuri ir šie ubagotāji, bet viņi sen nav mūsu skolas audzēkņi,” Kasjauns.lv atklāj Rīgas speciālās internātpamatskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem direktore Kristiāna Pauniņa. Šiem puišiem daudz labāk par mācībām patikusi klaiņošana un zagšana, skolu viņi pametuši, tā arī neizmantojot dotās iespējas.
 
Vairāk lasiet šeit: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/130293/rigas-ubagiem-jauns-triks-izmanto-savu-kurlumu
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas