Search form

26.02.2014

Drukāt

Tolerances stunda

Photo

…Kā mēs sabiedrībā reaģējam uz cilvēku ar īpašām vajadzībām? Vai protam būt neuzbāzīgi vai – gluži pretēji – palīdzēt, kad tas ir nepieciešams? Vai izprotam viņa vajadzības, un vai arī pats invalīds izprot, kā dzīvot tālāk?


Cilvēkiem šķiet pašsaprotami, ka invalīdu vajag pažēlot, un arī viņš pats sevi cenšas žēlot, taču mēs viņam sakām: Ej un strādā! Citādi tev būs grūtības iekļauties sabiedrībā,” saka „SUSTENTO” vadītāja Gunta Anča. „Arī sabiedrībai grūti integrēt invalīdu, kuru cenšas žēlot.
 
 Vēl – nereti, ieraugot cilvēku ratiņkrēslā, vecāki savam bērnam saka: Neskaties! Taču normāli būtu kopā ar bērnu pienākt, sasveicināties un parunāties, lai tādējādi jau bērnībā veidotu izpratni par cilvēkiem ar invaliditāti.
 
Gunta Anča stāsta, ka sabiedrība mēdz arī izdarīt priekšlaicīgus pieņēmumus par to, ko cilvēks ar īpašām vajadzībām var un ko nevar izdarīt, minot piemēru par kādu nedzirdīgu sievieti, kurai Rīgas Centrāltirgū pieder apavu kiosks. Viņa pati tur strādā, tirgojot apavus, pati brauc uz Poliju tos iepirkt, kārto muitas dokumentus utt., pilnībā apgāžot pieņēmumu, ka dzirdes invalīds ar to nevarētu tikt galā.
 
… jaunā iestāde tapusi, lai cilvēkiem, kas savā ikdienā vai profesijā saskaras ar personām ar īpašām vajadzībām, palīdzētu gūt izpratni un informāciju, kā vislabāk viņiem palīdzēt – kā ērtāk komunicēt, kā izveidot labāku kontaktu un atrast veiksmīgāko atbalsta veidu.
 
Pilns teksts – šeit.
 
 
Ieskatu publikācijā sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas