Search form

01.12.2014

Drukāt

Žūrijas vērtējums par festivāla "Rīga spēlē teātri" izrādēm: Teicami!

Photo

Interneta portālā "Kroders.lv"  rakstā par festivālu "Rīga spēlē teātri" žūrija slavē mūsu režisoru un nedzirdīgo aktieru veikumu. Šeit teksta izvilkumi tieši par mūsu aktieru sniegumu festivālā parādītajās izrādēs –„ Persefone”, „Balerīnas" un „Dzīves skola Nr.1".


„Kuras festivālā redzētās izrādes varat nosaukt kā savus subjektīvos favorītus?

Valdis Lūriņš:  Viens no spēcīgākajiem iespaidiem festivālā bija kolektīva "Teātris azotē" izrāde "Persefone", ko iestudējusi starptautiska komanda: scenogrāfiju veidojusi čehu māksliniece Eva Krāsenska, bet režiju  Marika Antonova,  Aija Treimane un Jolanta Znotiņa. Tas uz kopējā festivāla fona bija visrūpīgāk nostrādātais darbs, it īpaši ņemot vērā to, ka izrāde veidota divos līmeņos – izmantojot gan žestus, gan verbālo valodu.

Anna Jansone: Arī mans favorīts bija "Persefone" –  bija izvēlēta ļoti precīza spēles valoda, atrastas smalkas nianses(..).

Valdis Lūriņš: Man ļoti simpātisks likās Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras nama "Rītausma" kolektīvs, kurš iestudējis izrādes "Balerīnas" un "Dzīves skola Nr.1". Viņi veiksmīgi pēta cilvēka plastiskās iespējas un sasniedz to ideālo pakāpi, ka visu spēlē ar ķermeni, nevis visu atrāda ar ķermeni, bet tiešām spēlē.

 Mani festivālā  īpaši iepriecināja tas, kā strādā režisore Marika Antonova –  gan tas, kā viņa bija iestudējusi izrādes "Balerīnas" un "Persefone", gan tas, cik profesionāli viņa strādā ar bērniem.”

 

Piezīme: Plašāk par minētajām izrādēm festivālā, skatītāju vērtējumu un iegūto atzinību lasiet laikraksta „Kopsolī” 11. numurā (jau iznācis).

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa
Foto: no portāla "Kroders.lv"


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas