Search form

30.08.2012

Drukāt

Nedzirdīgo izstāde Jūrmalā

Photo


LTV 1 ziņās „Šodien Latvijā un pasaulē” 29.08.2012
Žurnāliste: Tas ir neatklāto talantu sākums, tā par savām audzēknēm saka radošo darbnīcu vadītāja. Gleznošanai, apgleznošanai un veidošanai vājdzirdība nav šķērslis, vajag tikai uzdrīkstēšanos. Trīs mēnešos paveiktais apskatāms Jūrmalas muzejā izstādē „Sākums”
Jau trīs mēnešus Jūrmalas muzejs vairāk līdzinās mākslinieku darbnīcai, kurā radošo darbnīcu dalībnieki, šoreiz nav jaunieši, bet gan kundzes cienījamā vecumā.
 
Helēna Klapote: Mēs ļoti lūdzām, lai ir kādas nodarbības pensionāriem, un beidzot tikām uzklausīti.
 
Žurnāliste: Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem nav viegli iekļauties dzirdīgo sarunās, tomēr māksla spēj pārkāpt visas robežas. Dalībnieki ir ar dažādām saziņas spējām un tautību.
 
Dzirdīgā dalībniece: Mēs atrodam kopīgu valodu. Saprotam un cienām viens otru. Bez vārdiem var ļoti labi saprasties.
Žurnāliste: Trīs mēnešu laikā roka ievingrināt 7 dažādos mākslas veidos.
 
Darbnīcu vadītāja Aleksandra  Zommere: Ir cilvēki, kas baidās atraisīties gleznojot, jo viņi to iepriekš nav darījuši un iekšēji sev novilkuši kaut kādas robežas. Sākot strādāt, viņi atraisās un pēc tam pašiem ir prieks par padarīto.
 
Rasma Kurēna: Skolas gados kādreiz esmu to darījusi, tas bija ļoti sen. Nodarbībās cenšos cik ir manos spēkos.
 
Žurnāliste: Dekupāžas tehnikā izgleznotas vāzītes ar rozītēm, ziedu blociņi, zīmējumi, trauki utt. Dalībniekiem mazliet skumji, jo laiks ir paskrējis ļoti ātri. Jūrmalas muzeja kafejnīcā izstāde apmeklētājus priecēs visu septembri, bet projekta dalībnieki cer, ka būs vēl kāda iespēja radoši izpausties.

 
Sagatavoja: Gunta Birnīte

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas