Search form

Pasaulē

13.04.2011

Arī dzirdīgiem var būt dzirdes problēmas

Dzirdīgie studenti parasti ir pārliecināti, ka viņiem nav dzirdes problēmu un ir nevainojama dzirde. Taču nesen veiktais pētījums Floridas universitātē (ASV) pierāda pretējo: vienai ceturtdaļai studentu tika atklātas dzirdes problēmas.

14.03.2011

Uzmanību! Ir gadījums, kad dzirdes aparātu nevajag lietot !

Halehas Resnikas dēlam Aleksam (ASV) tika noteikta nepareiza diagnoze, ka viņš cieš no dzirdes zuduma, lai gan patiesībā viņam bija dzirdes neiropātija - tas ir gadījums, kad cilvēks ar šo slimību skaņas dzird, taču tās ir izkropļotas.

26.01.2011

Vīruss, kas izraisa dzirdes zudumu

Jaunākais pētījums atklājis, ka bērni jau embrija stadijā tiek pakļauti citomegalovīrusa (CMV) iedarbībai, kas rada neatgriezenisku dzirdes zudumu bērnam vēl pirms nākšanas pasaulē.

19.01.2011

Nedzirdīgi pieaugušie redz labāk nekā dzirdīgi

Šefīldas universitātesjaunākais pētījums atklāj, ka pieaugušie, kuri jau piedzimuši nedzirdīgi, ātrāk reaģē uz objektiem, kas ir to redzeslaukā, nekā dzirdīgie.

18.01.2011

Nedzirdīgs uz paša vēlēšanos jeb kā jūtas nedzirdīgais mūsdienu pasaulē

Kādas ir sajūtas, ja esi nedzirdīgs vai vājdzirdīgs? Kā jūtas nedzirdīgais mūsdienu pasaulē? Uz šādiem jautājumiem mēģināja atbildēt britu žurnālists, uz vienu dienu kļūdams nedzirdīgs.

11.01.2011

Dažu sugu jūras delfīni ir nedzirdīgi

ASV pētnieki konstatējuši, ka dažu sugu delfīni, kas uzturas netālu no krasta, ir nedzirdīgi.

16.12.2010

Dzirdes spēju kontrolē prāts – apgalvo dzirdes problēmu pētnieki Anglijā

Dažādu skaņas atšķirt spējīgo jeb selektīvo dzirdi kontrolē cilvēka prāts, tas ir, smadzeņu darbība. Šāds ir angļu dzirdes problēmu pētnieku atzinums, kas varētu palīdzēt attīstīt mūsdienīgākus tehniskos palīglīdzekļus nedzirdīgajiem.

09.11.2010

Nedzirdīgie spēj attīstīt „superredzi”

Nedzirdīgajiem kopš dzimšanas piemīt īpaša spēja attīstīt ļoti labu redzi, kas varētu viņiem daļēji kompensēt dzirdes zudumu. Galvas smadzeņu centrs, kas parasti atbild par skaņas uztveri un apstrādi var tikt izmantots redzes pilnveidošanai.

19.05.2010

Regulāra pretsāpju līdzekļu lietošana vīriešiem palielina dzirdes zudumu

„American Journal of Medicine” ( „Amerikas veselības žurnāls”) 2010. gadā marta izdevumā publicējis pētījumu, kas pierāda, ka regulāra aspirīna, acetaminofēna un pretiekaisuma līdzekļu lietošana vīriešiem palielina dzirdes zudumu, jo īpaši jaunu vīriešu vidū, vecumā zem 60.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas