Search form

30.06.2021

Drukāt

Aktuālās ziņas zīmju valodā Nr. 3: Liepājā notiks izzinoša Jūras svētku pastaiga “Pietauvots Liepājā”

Photo


Ņemot vērā Latvijā esošo epidemioloģisko situāciju un valstī noteiktos ierobežojumus, šogad Liepājā jūras svētki notiks savādāk no iepriekšējiem gadiem, piedāvājot liepājniekiem un viesiem izzinošu Jūras svētku pastaigu “Pietauvots Liepājā”.

Trīs dienu garumā no 9. līdz 11. jūlijam ikvienam būs iespēja doties Jūras svētkiem veltītā ekspozīcijas maršrutā. Maršruts būs stāsts, kā Liepāja vēsturiski no mazapdzīvotas vietas jūras krastā laika gaitā kļuvusi par attīstītu ostas pilsētu.

Pilsētvides ekspozīciju plānots ierīkot dažādās vietās - kanālmalā, pludmalē un dažās pilsētas vietās. Pastaigas maršrutā varēs aplūkot gan jūrasbraucēju kuršu vikingu liellaivas, gan senas koka laivas, gan mūsdienu ūdens transportlīdzekļus. Tā kā nozīmīga loma Liepājas kultūras tūrismā vasaras sezonā pēdējos gados ir koncertiem uz ūdens, pastaigas laikā būs skatāma arī uz plostiem īpaši ierīkota Liepājas ezera mūziķu aleja. Šogad svētku laikā tiks īpaši izcelts Liepājas ostas Loču tornis, kas ir viena no vecākajām celtnēm mūsu pilsētā. Tas būvēts 1821. gadā, un šogad tornim aprit 200 gadi. Kopumā plānoti vairāk nekā 10 apskates objekti.

Ekspozīcija būs apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00.

Pastaigas maršruta karte tuvākajā laikā tiks publicēta Liepājas pilsētas tīmekļvietnē un notikumu kalendārā kalendars.liepaja.lv https://kalendars.liepaja.lv/lv/page:1,date_from:2021-06-30,date_until:2021-07-28,a:f

Jūras svētku pastaigu organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi.

Video ziņas tika sagatavotas Liepājas pilsētas pašvaldības un SIA ''LNS Rehabilitācijas centrs'' finansētā LNS projekta ''Informācijas izpratne un līdzdalība sabiedriskajā dzīvē” ietvaros.


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas