Search form

30.12.2014

Drukāt

Pasaule ir kā vējdzirnavas – griežas bez mitas

Laiks skrien nemanāmi ātri. 2014. gads liepājniekiem bija ne tikai ražīgs, bet arī saulains, jo Liepājas reģionālajā biedrībā tika realizēts projekts „Saules raksti Liepājā”.


Projekta īstenošanas periods ilga 8 mēnešus – laikā no 2014. gada 6. maija līdz 2014. gada 31. decembrim. Projekta ietvaros 40 LNS Liepājas reģionālās biedrības biedri, t.sk. liepājnieki, guva iespēju kvalitatīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, nostiprināja komunikāciju savā biedrībā un kopienā, ieguva ikdienas dzīvei noderīgas iemaņas, kopumā paaugstinot savu dzīves kvalitāti. Pateicoties projektam, sekmēta nedzirdīgo cilvēku socializācija un integrācija sabiedrībā, sniegts ieguldījums nedzirdīgo cilvēku saliedētības veidošanā.

Atskatoties uz paveikto, var secināt, ka 40 projekta dalībnieki – Liepājas reģionālās biedrības biedri projektā darbojās studijā „Saules raksti Liepājā”, apmeklējot rokdarbu pulciņu, dažādu tautu deju un ritmikas nodarbības, kā arī teātra un melodeklamācijas studiju.

Rokdarbu pulciņā dalībnieki pilnveidoja savas prasmes un veidoja darba iemaņas, strādājot ar nepieciešamiem materiāliem, instrumentiem, piederumiem; attīstīja un izkopa savu radošo iztēli un spējas, iegūstot zināšanas par krāsu un kompozīcijas pamatiem, tādā veidā mācoties izmantot savu radošo potenciālu un vēlmi patstāvīgi realizēt savas idejas un atklāt dažādus izteiksmes līdzekļus. Gala rezultātā tika izveidots liels kopdarbs – kolāža par saules rakstiem visiem tik mīļajā Liepājā.

Nav robežu sevis pilnveidošanā un attīstīšanā, jo – mūžu dzīvo, mūžu mācies. Vēl Viljams Šekspīrs teica: „Ir milzu teātris šī pasaule, un visi ļaudis tanī aktieri.” Projekts deva mūsu cilvēkiem iespēju saprast šo Šekspīra domu – iespēju darboties teātra un melodeklamāciju studijā. Studijas pastāvēšanas laikā tika organizētas 6 nodarbības, kuras vadīja Aldis Ādamsons. Nodarbību laikā klienti padziļināja savas zināšanas par melodeklamāciju kā žanru, kurš palīdz radoši attīstīties, izpaust savas emocijas un, kas svarīgi, ir daļa no nedzirdīgo kultūras dzīves. Dalībnieki iepazinās ar teātra veidiem un mācījās strādāt gan grupā, gan individuāli, mācījās plastiski pārvaldīt savu ķermeni, rosināt iztēli ar ritma un kustību palīdzību. Nodarbību laikā tika iestudēti dziesmu „Es gribu kā bērns vēl just”, „Mūsu mīlestība”, „Vēl ir laiks”, „Ko tu domā?”, „Mana dziesma” teatrāli priekšnesumi. Studijas dalībnieku darbs tika vainagots ar aplausiem, jo viņi iemācīto varēja parādīt 2014. gada 15. novembrī LNS Liepājas RB organizētajā pasākumā „Atvasara” un 2014. gada 16. decembrī Latviešu biedrības namā Ziemassvētku koncertā „Ziemassvētku brīnumu gaidot”.

Projekta vadītāja Gundega Paņko ir lepna par sasniegto: „Mūs pat pieminēja laikrakstā „Kurzemes vārds” (17.12.2014.)!”. Gundega atzīst, ka projektam bija liela nozīme biedrības darbā, jo cilvēki „atdzīvojās” un bija iespēja piesaistīt lielāku biedru skaitu dažādos pasākumos. Veidojās arī interesantāks, pozitīvāks kopības gars.

Runājot par rezultātiem, projekta vadītāja asistente Karīna Pavlova uzsver pašu galveno – projekts noteikti palīdzēja cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem uzlabot un paaugstināt dzīves kvalitāti, cilvēkiem bija lieliska iespēja būt kopā, radošiem, mācīties, atpūsties un dalīties pieredzē.

„Deja ir laime, deja ir mīlestība… Deja nav tikai soļu un ritmikas izjūtu apgūšana, jo deja ir kas vairāk nekā skaists kustību salikums – deja dziedē cilvēkus! Deja palīdz cilvēkam izziedēt kā ziedam, atverot šajā pasaulē ko skaistu, brīnumainu. Deja ir kā liels raksts,” – tā dejas mākslu raksturo Aldis Ādamsons, kurš projektā pasniedza dažādu tautu deju un ritmikas nodarbības.

Liepājniekiem paveicās būt daļai no šī raksta, ieguldīt kripatiņu no sevis un „ierakstīt” dejā savas emocijas un pārdzīvojumus. Deju nodarbības apmeklēja 12 biedrības biedri, kuriem projektā iegūto bija iespēja prezentēt radošās pieredzes apmaiņas braucienos LNS Rīgas un Tukuma reģionālajās biedrībā, kā arī plašā Ziemassvētku koncertā gada izskaņā LNS pasākumā. Gribētos, lai dažādu tautu dejas un ritmikas nodarbības varētu turpināties, jo katra novadīta nodarbība – tas ir mazs solis prieka rakstu veidošanā.

Savukārt projekta 3.aktivitātes „Radošie pieredzes apmaiņas braucieni” ietvaros tika organizēti pieredzes apmaiņas braucieni uz LNS Tukuma un Rīgas reģionālajām biedrībām. Pasākums bija radošs un noteikti izzinošs, jo deva iespēju 34 nedzirdīgiem cilvēkiem paplašināt komunikācijas loku, dalīties domās un iespaidos, gūt pieredzi, kā lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Šīs aktivitātes vadītājs Ainārs Ostvalds uzsver, ka šie braucieni saliedēja un bija prieks prezentēt citās biedrībās projektā apgūto. Šos braucienus var salīdzināt ar durvīm, kas pašas atvērās jauniem iespaidiem un jaunām iespējām.

Projekta ietvaros deklarētais mērķis – pilnveidot Liepājā dzīvojošo 40 nedzirdīgo, t.sk. dzirdes invalīdu, dzīves kvalitāti, pilnveidojot un dažādojot to brīvā laika pavadīšanas iespējas biedrības ietvaros, – ir sasniegts. Paldies visiem un prieks būt kopā!

Biedrība „Latvijas Nedzirdīgo savienība”, projekta „Saules raksti Liepājā” īstenošanas personāls un tā dalībnieki izsaka pateicību par piešķirto finansējumu Liepājas pilsētas domei (1000 EUR (64,94%)) un SIA „LNS Rehabilitācijas centrs” (540 EUR (35,06%)) projekta realizācijai!

 

LNS Iepirkumu un projektu nodaļa
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas