Search form

20.11.2019

Drukāt

Ilze pirmo reizi vada projektu

Photo

Šogad Liepājas biedrība realizē Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansēto projektu “Roku rokā kopā varam!”. Projekta ietvaros liepājnieki mācās izgatavot ziepes un apgūst melodekla-māciju. Projektu vada Liepājas RB priekšsēdētāja Ilze Jaunzeme. Par to arī šī saruna ar viņu.


Vai tev tā ir pirmā pieredze projektu vadīšanā?

Jā, šī ir mana pirmā pieredze šādu projektu vadīšanā.

Kādi ir tavi pirmie iespaidi par šo konkrēto projektu, par projekta komandu, par visiem tajā paveiktajiem un vēl veicamajiem darbiem?

Pirmie iespaidi par šo projektu ir tādi, ka ir laba atsaucība uz ziepju gatavošanas nodarbībām, cilvēkiem patīk tas, ko darām kopā šajās nodarbībās – tas viņus priecē un dod pozitīvu enerģiju darboties tālāk. Bet par melodeklamācijas nodarbībām… rodas daudz pārdomu, jautājumu, par kuriem ir jāizrunājas ar projekta komandas biedriem – par to, kāpēc ir tik maza interese.

Projekta komanda ir stipra. Jo, kad rakstījām projektu, domājām arī par cilvēkiem, kurus iekļaut projekta darbā, jo tas ir svarīgi, lai vieglāk strādāt un sadarboties. Ar maniem šī projekta komandas biedriem ir viegli sastrādāties, diskutējam savā starpā, kas būtu jāuzlabo turpmāk, ja kaut kas nav sanācis.

Kā veicas projekta realizācija?

Projekta aktivitātes paredzētas gan nedzirdīgajiem, gan dzirdīgajiem cilvēkiem. Kāda ir cilvēku atsaucība? Jā, šogad pamēģinājām pirmo reizi šādu projektu realizēt, lai būtu plašākai sabiedrībai pieejams, ne tikai mums - nedzirdīgiem, kā tas bija citus gadus. Bija doma, ka, iesaistot dzirdīgos, viņi varēs iepazīties ar nedzirdīgiem tuvāk, izprast viņu kultūru, saziņas veidu un varbūt kādam dzirdīgajam gribēsies apgūt nedzirdīgo zīmju valodu. Tomēr uz projekta nodarbībām nāk pašu nedzirdīgo/vājdzirdīgo vecāku dzirdīgie bērni.

Lai gan no citiem dzirdīgiem cilvēkiem atsaucība ir maza, mēs nenolaižam rokas, bet ceram, varbūt tomēr kādam interese radīsies, jo projekts vēl nav beidzies.

Vai šo jauno darbu mūsu projektā izjūti kā nozīmīgu pavērsienu savā dzīvē? Ko šis projekts nozīmē tev personiski?

Vienmēr dzīvē ir jāmācās kaut kas jauns, bet, ja gadās kļūdīties, vienalga mācies un nākamreiz zināsi, kā labāk. Tā kā šoreiz pirmo reizi esmu projekta vadītāja, tas dod man iespēju iepazīt šāda veida projekta realizācijas gaitu.

Kas tev patīk šajā projektā visvairāk?

Visvairāk man patīk redzēt atsaucīgus cilvēkus, kuri apmeklē šī projekta aktivitātes. Patīkami vērot cilvēku darbīgo rosīšanos, komunikāciju savā starpā, pieredzes, padomu apmaiņu un patīkamu gandarījuma smaidu cilvēku sejās pēc paveiktā!

Kā tu pati raksturotu savu darbu projektā?

Projektā strādāju brīvprātīgi, bet ļoti daudz komunicēju ar Karīnu Pavlovu par dažādiem jautājumiem un iepirkumiem. Jo, pateicoties Karīnai, kura pēc mūsu ieteikumiem un lūguma uzrakstīja šo Liepājas NVO projektu “Roku rokā kopā varam!”, mēs tagad varam aktīvi darboties. Karīna, liels paldies par visu, ko tu mūsu labā dari!

Kādas būtu tavas vēlēšanās vai sapņi nākamajā gadā?

Sapņot un vēlēties var daudz, bet, lai ķertos pie nākamā projekta rakstīšanas un realizācijas, ir jāpadomā, kas patiktu mūsu mīļajiem liepājniekiem, kādas aktivitātes viņi vēlētos turpmāk. Personīgi man gribētos vairāk izglītojošu lekciju ar dažādiem lektoriem, sportiskas aktivitātes, pieredzes apmaiņas, rokdarbus, kas noderīgi dzīvei, piemēram, dekupāža u.tml., bet tas viss ir jāsaskaņo ar Liepājas domi, vai viņi šādas ieceres atbalstītu. Jo dome nevar to atbalstīt, ka NVO iesniedz vienādas projektu īstenošanas idejas. Tāpēc es ļoti vēlētos dzirdēt no cilvēkiem atsauksmes, ierosinājumus un ieteikumus, ko mums labāk iekļaut turpmākajos projektos. Jo tikai tā manī vairojas entuziasms, ja redzu, ka biedriem ir gandarījums un prieks par paveikto. Tikai kopā mēs varam vairot abpusējo gandarījumu!

 

Karīna Pavlova
Foto no Liepājas RB arhīva
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas