Search form

22.06.2012

Drukāt

Pie ārsta varēs pierakstīties elektroniski

Photo

Konferencē «Veselības aprūpe 2012 – esošais un gaidāmais»  (20.06.2012)  veselības ministres padomniece informācijas tehnoloģiju jautājumos Dita Gabaliņa informēja, ka patlaban tiek īstenots e-veselības projekts un drīzumā iedzīvotājiem būs vairākas līdz šim nebijušas iespējas:  elektroniski pierakstīties pie ģimenes ārsta, atvērt darba nespējas lapu, saņemt elektronisku recepti  un atgādinājumus veikt profilaktiskas pārbaudes, piekļūt saviem medicīnas ierakstiem un veikt citas darbības.


Jau šā gada augustā sāksies pilotprojekts, kurā piedalīsies līdz 300 cilvēkiem, savukārt jau no nākamā gada varētu veikt  projekta ieviešana arī iestādēs.
 
Pacientiem, vēršoties pie citiem speciālistiem,  nebūs viņiem jāstāsta par līdzšinējo ārstēšanos un lietotām zālēm, jo speciālisti ar visu nepieciešamo varēs iepazīties paši elektroniski. Visi šie dati būs nodrošināti pret piekļūšanu svešām personām un cilvēks varēs  arī redzēt, kura persona viņa dokumentus aplūkojusi.
 
Paredzēts izveidot arī portālu, kurā iedzīvotāji varēs iepazīties ar aktualitātēm veselības aprūpē un speciālistu viedokļiem.
 
Projekts tiks ieviests divās kārtās. Pirmās kārtas izmaksas ir aptuveni pieci miljoni latu, un otra kārta izmaksās aptuveni tikpat. Lielākā daļa izdevumu tiek segta no Eiropas fondiem.
 
Tie ir jauni izaicinājumi, lai veselības aprūpi padarītu efektīvāku.

 
No interneta materiāliem sagatavoja:  laikraksts „Kopsolī”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas