Search form

01.10.2012

Drukāt

Jaunais stetoskops palīdzēs ārstiem ar dzirdes traucējumiem

Photo

Pilnvērtīgai diagnozes uzstādīšanai pacientam, izmantojot stetoskopu (instruments, ar ko izklausa sirdi un plaušas – red. piez.), nepieciešama laba dzirde, lai sadzirdētu trokšņus sirdī un atšķirtu tos no normālām sirds skaņām.


Bet ne visi ārsti un medmāsas labi dzird, tādējādi rodas sarežģījumi pacientu izklausīšanā, un tas nopietni apgrūtina ārstu iespēju veikt pamata pārbaudi.
 
Jaunais stetoskops „The Cardionics ViScope piedāvā pastiprinātu skaņas (audio) signālu un ekrānu, kurā  attēlota fonokardiogramma vai fonopneimogramma (attiecīgi sirdsdarbības un elpošanas kustību radītu skaņu grafisks attēlojums – red. piez.). Ierīce ir savienota gan ar iekšauss, gan ar aizauss dzirdes aparātiem, piedāvājot pastiprinātu signālu 30 reizes vairāk nekā parastam stetoskopam.
 
Vizualizācija palīdz ārstam, kurš klausās, noteikt dažādo trokšņu – klikšķu, klauvējienu, krakšķu un citu – atrašanās vietu sirdsdarbības ciklā. Sirds vai elpošanas darbības trokšņi, kas norāda uz tādām problēmām kā plaušu hipertensija vai sirds vārstuļu bojājums, šādā veidā ir skaidri un vienkārši nosakāmi.
 
Jaunais stetoskops darbojas vienkārši: tas jānovieto uz krūtīm, un, līdzko tas reaģē uz skaņām, uz ekrāna parādās fonokardiogramma ar sirdsdarbības skaņu attēlojumu. Skaņas var tikt ielādētas no iekārtas speciālā programmatūrā, lai tās saglabātu un varētu atkārtot. Šī programmatūra atļauj sekot skaņām uz ekrāna ar 1024x768 pikseļu izšķirtspēju, kas nodrošina to labāku redzamību.
 
Ar stetoskopu var veikt arī citus mērījumus, lai diagnosticētu dažādas sirds slimības.
 
 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas