Search form

WFD un EUD ziņas

03.10.2016

Starptautiskās tulkotāju dienas moto aicina apvienot pasauli

No Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) saņemta ziņa, ka Starptautiskā tulkotāju federācija (FIT) ar lepnumu paziņo par pasākumiem, atzīmējot Starptautisko tulkotāju dienu (30. 09) . Tai izvēlētā tēma 2016. gadam ir “Pasaules apvienošana” – "Connecting Worlds".

01.07.2016

EUD aicina stažēties Eiropas institūcijās (video)

Eiropas Nedzirdīgo savienība sadarbībā ar Eiropas Parlamentu, Eiropas Komisiju un Eiropas padomi organizē stažēšanās programmu no 2016. gada 12. septembra līdz 16. decembrim Briselē, Beļģijā, dažādās Eiropas institūcijās.

17.06.2016

EUD ģenerālajā asamblejā

Maijā Ševeningenā, Nīderlandē notika Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) ģenerālā asambleja (GA), kurā no LNS piedalījās LNS prezidents. Informē EDGARS VORSLOVS.

15.06.2016

Pirmoreiz! ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām (CRPD) Komitejā ievēlēts nedzirdīgs pārstāvis

No 14. līdz16. jūnijam Ņujorkā (ASV) notiek ANO Konvencijas par invalīdu tiesībām dalībvalstu konferences 9. sesija. 2016. gada 31. decembrī beidzas pilnvaru termiņš Konvencijas par invalīdu tiesībām 9 uzraudzības Komitejas locekļiem.

27.05.2016

Par LNS prezidenta pieredzēto EUD

Kā zināms, no 19. līdz 22. maijam LNS prezidents Edgars Vorslovs piedalījās Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) rīkotajā seminārā „Inovācijas un labā prakse” un Ģenerālajā Asamblejā. Lūk, viņa iespaidi par pieredzēto.

19.05.2016

LNS prezidents pārstāv Latviju EUD Ģenerālajā asamblejā

No 19. līdz 22. maijam LNS prezidents Edgars Vorslovs piedalās Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) rīkotajā pasākumā Nīderlandē (Holandē).

06.05.2016

Pasaules nedzirdīgo federācija aicina piedalīties aptaujā – termiņš 13. maijs

No Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) saņemts aicinājums ikvienam piedalīties aptaujā, kuru rīko WFD sadarbībā ar Starptautisko vājdzirdīgo federāciju (IFHOH) sakarā ar jaunu projektu – uzsākto globālo pētījumu par esošo situāciju un iespējamiem nepieciešamiem uzlabojumiem “dzīvo notikumu“ tiešā tulkošanā uz vietas – piemēram, tādos lielākos saietos kā kongresi, konferences, sapulces, forumi, kā arī mācības, semināri, dažādas ceremonijas utt. Tostarp tas attiecas uz šādiem notikumiem arī Apvienoto nāciju organizācijā.

02.05.2016

Var pieteikties uz apmācībām Šveicē

LNS saņēmusi vēstuli no Pasaules nedzirdīgo federācijas ar aicinājumu mūsu biedriem pieteikties apmācībām ANO Minoritāšu sadraudzības programmā (MFP) mazākumtautību cilvēktiesību aizsardzības jomā. Tās notiks šī gada 7. – 25. novembrī Ženēvā, Šveicē.

07.03.2016

Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) prezidents Kolins Allens vadīs Starptautisko invalīdu aliansi (IDA)

Kolins Allens ir WFD prezidents kopš 2011. gada, bet šī gada 5. martā viņš ievēlēts arī par Starptautiskās invalīdu alianses (IDA) priekšsēdētāju. Tas notika Bangkokā, Taizemē, IDA sarīkotajā ikgadējā Ģenerālajā asamblejā. Viņa divu gadu pilnvaru termiņš šajā amatā sāksies šogad 1. jūlijā, un tas turpināsies līdz 2018. gada 30. jūnijam.

14.01.2016

Pasaules nedzirdīgo federācijas un Zīmju valodas lingvistikas biedrības kopīgais paziņojums

Pasaules nedzirdīgo federācija (WFD) un Zīmju valodas lingvistikas biedrība (SLLS) šī gada 5. janvārī Melburnā, Austrālijā noslēgušas vienošanos par kopīgu sadarbību nākotnē nedzirdīgo zīmju valodas pētniecības jomā.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas