Search form

07.03.2016

Drukāt

Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) prezidents Kolins Allens vadīs Starptautisko invalīdu aliansi (IDA)

Photo

Kolins Allens ir WFD prezidents kopš 2011. gada, bet šī gada 5. martā viņš ievēlēts arī par Starptautiskās invalīdu alianses (IDA) priekšsēdētāju. Tas notika Bangkokā, Taizemē, IDA sarīkotajā ikgadējā Ģenerālajā asamblejā. Viņa divu gadu pilnvaru termiņš šajā amatā sāksies šogad 1. jūlijā, un tas turpināsies līdz 2018. gada 30. jūnijam.


Globālā organizācija IDA dibināta 1999. gadā, lai pārstāvētu apmēram vienu miljardu cilvēku ar invaliditāti tiesību aizsardzību visā pasaulē.  Arī WDF ir IDA dalīborganizācija. Šī ir otrā reize, kad IDA vadība tiek uzticēta nedzirdīgam cilvēkam, jo tās pati pirmā priekšsēdētāja   arī bija no  Pasaules nedzirdīgo federācijas –  prezidente Lisa Kaupinena. 

"Jūtos pagodināts, ka tagad  man  dota iespēja tiešā veidā  vadīt IDA darbu sadarbībā ar kolēģiem, kvalificētiem darbiniekiem no citām globālām invalīdu organizācijām , kā arī reģionāliem sekretariātiem. Ļoti priecājos, ka  man būs iespēja savā –  zīmju valodā izteikt savu  redzējumu un izvirzīt jaunus mērķus jaunajā darbā, pasteidzinot vēl pastāvošo barjeru atcelšanu sapratnei ar citiem cilvēkiem pasaulē, tādējādi īstenojot  ANO Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām un tās ilgtspējīgas attīstības mērķus," tā savu ievēlēšanu komentē WFD  prezidents Kolins Allens.

No: www.wfdeaf.org

 

 

Sagatavoja: Ilze Kopmane


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas