Search form

06.05.2016

Drukāt

Pasaules nedzirdīgo federācija aicina piedalīties aptaujā – termiņš 13. maijs

No Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) saņemts aicinājums ikvienam piedalīties aptaujā, kuru rīko WFD sadarbībā ar Starptautisko vājdzirdīgo federāciju (IFHOH) sakarā ar jaunu projektu – uzsākto globālo pētījumu par esošo situāciju un iespējamiem nepieciešamiem uzlabojumiem “dzīvo notikumu“ tiešā tulkošanā uz vietas – piemēram, tādos lielākos saietos kā kongresi, konferences, sapulces, forumi, kā arī mācības, semināri, dažādas ceremonijas utt. Tostarp tas attiecas uz šādiem notikumiem arī Apvienoto nāciju organizācijā.


No runas uz tekstu (angļu val. – speech-to-text) – tā varētu nosaukt šo procesu līdz brīdim, kad cilvēka runātais sanāksmes vietā nonāk līdz tekstam uz liela monitora pie sienas, nodrošinot tiešu komunikāciju un sapratni sanākušo starpā. WFD projektu vērtē kā pozitīvu ieguldījumu nedzirdīgo interešu aizstāvības un iekļaušanas jomā ar galīgo mērķi – uzlabot nedzirdīgo dzīves kvalitāti.

Par šīs aptaujas svarīgumu liecina arī fakts, ka katru no 30 atbildamiem aptaujas jautājumiem zīmju valodā saprotami izskaidro pats WFD prezidents Kolins Allens.

Lai piekļūtu aptaujas video,  klikšķiniet šeit: https://www.surveymonkey.com/r/captioning_survey

Lūgums: aizpildīt aptauju līdz piektdienai – 2016. gada 13. maijam.

Piezīme: Kā tieši darbojas komunicēšana “dzīvā notikuma” ietvaros ( angļu val. – captioning), piemērus skatiet šeit:

 

Sagatavoja: Ilze Kopmane


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas