Search form

28.01.2013

Drukāt

Izraēla: pieprasa valdībai saglabāt valsts finansējumu (video)

Tūkstošiem nedzirdīgo izraēliešu pagājušā gada decembra beigās bija sapulcējušies Telavivā pie valdības ēkas, lai protestētu pret Izraēlas valdības lēmumu samazināt izdevumus surdotulku apmaksai no valsts budžeta. 
Nedzirdīgo kopienas biedri un viņu atbalstītāji aicina valdību saglabāt līdzšinējo finansējumu valsts apmaksātam surdotulku dienestam, ko valdība ir nolēmusi samazināt, sākot ar š.g. 1. janvāri. Viena no protestētājiem, kas strādā par muzeja menedžeri, stāsta, ka surdotulkošana ļauj viņai nodrošināt nepārtrauktu komunikāciju un saikni ar apkārtējo pasauli un bez šī speciālā atbalsta viņa nevarētu piedalīties savas darbavietas sanāksmēs un apspriedēs.
 
Protestētāji ļoti asi iebilda pret Finansu ministrijas lēmumu samazināt finansējumu. Jaunais valdības lēmums paredz vairāk nekā divas reizes samazināt bezmaksas surdotulka pakalpojumus, kas līdz šim katram nedzirdīgajam bija 45 stundas gadā. Mītiņa dalībnieki  zīmju valodā jautāja: „Vai mūs vispār kāds dzird?”.
 
Kneseta deputāte no  leiboristu partijas Stava Šafira aicināja ieinteresētos cilvēkus turpināt protestus, lai valdība neapstiprinātu šo lēmumu.
Viņa to uzskata par „aklu”, jo tas var ietekmēt nedzirdīgo cilvēku dzīves kvalitāti. Piemēram, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem būs jādodas pie ārsta, uz banku vai jātiekas ar sava bērna skolotāju bez līdz šim pieejamā tulka, kas palīdz labāk saprasties un pozitīvi ietekmē jebkuru kontaktu rezultātus. Vai arī – turpmāk nedzirdīgajiem, lai viņus saprastu, nāksies apmaksāt šos pakalpojumus no savas kabatas. Deputāte uzsvēra, ka stipra  ir tikai tā sabiedrība, kas  vienlīdz rūpējas par visiem saviem pilsoņiem.
 
Protesta organizētājs Golans Zino teica, ka bez surdotulku atbalsta daudzi nedzirdīgie tiks izstumti no darba tirgus un kļūs par bezdarbniekiem un tas galu galā var negatīvi ietekmēt valsts budžetu.
 
Izraēlas Labklājības un sociālās aizsardzības ministrija, reaģējot uz protestētāju prasībām, atkārtoti iesniedza valdībā prasību saglabāt finansējumu nedzirdīgo un vājdzirdīgo atbalstam līdzšinējā līmenī.
 
Budžeta finansējums aptver vairākus pakalpojumu veidus – surdotulkošanu, aktuālās informācijas skaidrošanu, izplatīšanu un citus.
 
 
Sagatavoja: Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas