Search form

Interesanti fakti

Photo

Rīgā koncertēja nedzirdīgā perkusioniste Evelīna Glennija (video)

27.05.2016

26. maijā Rīgā simfoniskās mūzikas cienītāji varēja baudīt “Sinfonietta Riga” 10 gadu jubilejas koncertu ar pasaulslavenās perkusionistes Evelīnas Glennijas (50) līdzdalību. Par to Latvijas masu medijos parādījās pietiekami daudz informācijas, tostarp arī raksti par viņas sasniegumiem perkusijas mākslas žanrā, taču nevienā no tiem nebija minēts, ka šī mūziķe ir pilnīgi nedzirdīga.

Photo

ASV: Nedzirdīgā topmodeļa Nila DiMarco spožā uzvara (video)

26.05.2016

Pārliecinošu uzvaru ABC telekompānijas šovā “Dejo ar zvaigzni” ( Dancing With The Star) guvis nu jau slavenais un ne tikai nedzirdīgo sabiedrībā pazīstamais amerikāņu topmodelis Nils DiMarco ( Nyle diMarco), kurš piedalījās šī populārā šova 22. sezonas 10 kārtās. Izpildot ar savu partneri (dzirdīgu dejotāju) 11 dažādas dejas , 23. maijā viņš tika godināts kā izcilākais šīs sezonas dejotājs – šova zvaigzne.

Photo

Slavenais nedzirdīgais topmodelis īsfilmā “Beyond Inclusion” (video)

22.04.2016

Tas bija 2015. gada decembrī, kad ASV televīzijas kompānija MTV ar pēdējo –   22. sēriju noslēdza  šova/konkursa “American Next Top Model” (ANTM)  ilgo programmu – pirmoreiz tajā startēja un arī uzvarēja nedzirdīgais dalībnieks  Nāgans Dimarco (skatuves vārds – Nils DiMarco), saņemot arī CSD balvu  – 100 tūkstošus vērtu līgumu sadarbībai ar šo telekomunikāciju kompāniju.

Photo

Lielbritānija: Facebook kļūst arvien svarīgāks nedzirdīgo komunikācijas līdzeklis

01.02.2016

Zīmju valodas lietotāju galvenā satikšanās un komunikācijas vieta pirms sociālo tīklu izveidošanās bija nedzirdīgo klubi, kur cilvēki ieradās dalīties savos viedokļos, vienkārši parunāties, saņemt konsultācijas, gūt pieredzi sev interesējošā jautājumā.

Photo

ASV: nedzirdīga meitene – karsējkomandā (video)

26.01.2015

Davnijas pilsētas (Ilinoisas štats) skolu karsējmeiteņu konkursā ievērību izpelnījusies 15 gadu jaunā nedzirdīgā skolniece Iliana Delgado.

Photo

Slovēnija : Nedzirdīgais basketbolists Miha Zupans iekļauts savas valsts basketbola izlasē (video)

29.08.2014

Slovēnijas Nedzirdīgo sporta asociācija ziņo sabiedrībai par sava nedzirdīgā biedra izcilā profesionālā basketbolista Miha Zupana ievērojamo panākumu.

Photo

ASV: Romāns, kas paver logu uz nedzirdīga bērna pasauli

12.05.2014

Amerikāņu rakstnieces Patrīcijas Averbahas pirmais romāns „Gleznojot tiltus” tapis, balstoties uz kādu daudz senāk sarakstītu nepublicētu stāstu.

Photo

Pirmais nedzirdīgo kultūras multimediju festivāls Lielbritānijā

11.04.2014

Austrumlondonā notika pirmais nedzirdīgo kultūras multimediju festivāls Lielbritānijā „Incloodu Nedzirdīgo mākslu festivāls”.

Photo

Kanāda: Nedzirdīga medicīnas rezidentūras studente – izcila ārste

02.04.2014

Pēc medicīnas augstskolas pabeigšanas visi topošie ārsti turpina studijas rezidentūrā, kuras laikā papildina savas teorētiskās zināšanas un pieredzējuša augsti kvalificēta ārsta vadībā apgūst praktiskās iemaņas. Džesika Dunklija pašlaik mācās rezidentūrā un vēlas kļūt par pirmo nedzirdīgo medicīnas zinātņu doktori Kanādas vēsturē.

Photo

ASV: Katru gadu tūkstošiem suņu nogalina tikai tāpēc, ka viņi nedzird

13.03.2014

Jau vairāk nekā 15 gadus darbojas fonds „Nedzirdīgo suņu apmācība”, kura mērķis ir nodrošināt nedzirdīgo suņu dzīvības glābšanu, viņu apmācīšanu un dzīves apstākļu uzlabošanu.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas