Search form

06.03.2013

Drukāt

Protestam „Nedzirdīgu prezidentu tagad!” 25. gadadiena

Photo

Par godu šiem vēsturiskajiem notikumiem interneta tiešraidē notiks paneļdiskusija ar protesta organizatoriem.


Tieši pirms 25 gadiem – 1988.gada 6. martā Galaudeta universitātes studenti uzsāka masveida protesta akciju, lai par nedzirdīgo universitātes prezidentu ieceltu nedzirdīgu cilvēku.
 
 Akcija vēsturē iegājusi ar nosaukumu „Deaf Prezident Now” (saīsināti – DPN) („Nedzirdīgu prezidentu tagad!”). Slaveno Amerikas nedzirdīgo universitāti, kas ar īpašu ASV Senāta lēmumu dibināta 1864.gadā, lai palīdzētu nedzirdīgajiem iegūt augstāko izglītību, līdz tam vienmēr bija vadījis dzirdīgs prezidents. Protesti sākās 1988. gada martā, kad Universitātes Uzraudzības padome paziņoja, ka par septīto prezidentu atkal tiek iecelts dzirdīgs cilvēks.
 
Galaudeta studenti, kurus atbalstīja daudzi  nedzirdīgie augstskolas absolventi, universitātes darbinieki un vairāku fakultāšu vadība, uzsāka plašus protestus un bloķēja ieejas studentu nometnē. Protestētāji aizbarikādēja vārtus, aizdedzināja uzrakstus un sniedza intervijas presei, kurās izteica savas prasības Padomei.
 
Studentu nemieri beidzās 1988. gada 13. martā, kad par Universitātes prezidentu tika ievēlēts nedzirdīgais Kings Džordans. Protams,  ne jau tikai šis fakts noteica turpmākos Galaudeta universitātes panākumus, bet tas izraisīja būtiskas izmaiņas augstskolas darbā un radīja plašus uzlabojumus visā nedzirdīgo kopienā.
 
Tagad Galaudeta universitāte par godu šiem svarīgajiem notikumiem rīko paneļdiskusiju  ar DPN protestu organizatoriem, kas būs skatāma interneta tiešraidē.
 
Ar skatītājiem  internetā sarunāsies četri bijušie DPN protestu līderi – Bridžeta Borna-Ferla, Džerijs Kouvels, Gregs Hilbloks un Tims Rouers.
 
Šī diskusija notiks sestdien, 9. martā, pl. 14 pēc Vašingtonas laika (21 pēc Latvijas laika). Lai skatītos interneta tiešraidi, skatīties šeit: http://webcast.gallaudet.edu/?id=125.
 
Vēl atgādinājums – interneta tiešraides laikā ir paredzētas 20 minūtes skatītāju jautājumiem un atbildēm (tas būs diskusijas noslēgumā). Ja jums ir kādi jautājumi protestu organizatoriem, jūs varat sūtīt savus jautājumus uz adresi – alumni [email protected]. Ja jautājums šķitīs interesants, tas tiks uzdots diskusijas dalībniekiem.
 
Diskusija notiks amerikāņu zīmju valodā (ASL)  ar angļu subtitriem.
 
 
Sagatavoja: Informācijas centrs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas