Search form

16.05.2013

Drukāt

Eirovīzijā piemin zviedru zīmju valodas atzīšanas faktu (video)

Photo

 2013. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmo pusfinālu atklāja 2012. gada Eirovīzijas uzvarētāja Lorīna ar dziesmu Euphoria. Viņa to izpildīja kopā ar nedzirdīgiem skolēniem, izmantojot zīmju valodu.


Eirovīizijas konkursa, kas risinās Zviedrijas pilsētā Malmē, 1. pusfināls notika 14. maijā, tieši tajā dienā, kad Zviedrijā tiek atzīmēta Zīmju valodas diena.
 
Eirovīzijas konkurss tiek pārraidīts vairāk nekā 40 valstīs, un apmēram 100 miljoniem skatītāju Eiropā, vērojot konkursa sākumu, uzzināja, ka „tieši šodien ,14. maijā, Zviedrija atzīmē Zīmju valodas dienu. Katru gadu Zviedrijas pilsētās notiek pasākumi, kuros tiek atzīmēta zīmju valodas atzīšana par pamatvalodu nedzirdīgo cilvēku saziņai. 1981. gada 14. maijā tā kļuva par oficiālu valodu. Zviedrija ir pirmā valsts pasaulē, kur zīmju valodai piešķirts oficiāls statuss.
 
Kā pastāstīja mūsu tautiete Alīna Bergmane – Liksele, šoreiz kopā ar Lorīnu uzstājās skolēni no Ostervanga skolas, kas atrodas Zviedrijas pilsētā Lundā (netālu no Malmes). Dziesmu zīmju valodā viņiem palīdzēja iestudēt nedzirdīgā drāmas skolotāja Debbie Zascko no Manilas nedzirdīgo skolas (atrodas Stokholmā).
 
Pirms tam, 9. martā, Zviedrijas TV Melodifestivalen (Melodiju festivāls) dziesmu Euphoria zīmju valodā izpildīja nedzirdīgie skolēni no Manilas (nedzirdīgo) skolas.
 
Video skatieties šeit: 

 

 
Teksts: Inese Immure
Foto: www.spyhollywood.com 

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas