Search form

12.06.2013

Drukāt

Londonā atvērts bārs nedzirdīgajiem

Photo

Londonā Septiņu māsu rajonā atvērts bārs nedzirdīgajiem, kurā viss personāls apmācīts zīmju valodā. Tas ir pirmais tāda veida bārs Anglijā, kas nodrošina tikšanās vietu nedzirdīgajiem  kluba veida vidē. Lai gan bārs „The Deaf Lounge” („Nedzirdīgo atpūtas vieta” – angļu val.) paredzēts nedzirdīgo ērtībām un atpūtai,  tur laipni gaidīs arī dzirdīgus apmeklētājus.


Nedzirdīgais kopš dzimšanas Pols Kripss (31) ir bāra līdzīpašnieks kopā ar dzirdīgo bāra pārvaldnieci  Domani Pīru. Šī ideja viņam radusies pēc vairāku gadu ilgas negatīvas pieredzes citos bāros un klubos. Viņš skaidro:  „Man vairakkārt bāros bija problēmas pasūtīt dzērienus, tērzēt ar citiem kluba apmeklētājiem un dažreiz pat tikt iekšā klubos. „The Deaf Lounge” ir atvērts gan nedzirdīgo, gan dzirdīgo sabiedrībai – man  svarīgi, ka šī vieta iedrošinās nedzirdīgos kontaktēties ar plašāku sabiedrības daļu. Tāpēc bārā spēlēs mūzika, kas varētu piesaistīt arī dzirdīgos klientus.”
 
Nedzirdīgi cilvēki var baudīt mūziku caur vibrācijām, tāpēc īpašnieki organizēs apmeklētājiem salsas un zumbas deju un dīdžeju  kursus, kur tie mācītos sajust šo deju īpašo ritmu un spēlēt instrumentus.
 
Domane Pīra, kura atbildīga par bāra darbību, stāsta:  „Mēs vēlamies, lai šis bārs būtu  izklaidējošs un pievilcīgs, tātad liktu nedzirdīgajiem  justies dzīviem un piederīgiem sabiedrībai.”
 
Papildus darbiniekiem, kas apguvuši zīmju valodu, šeit ir arī citi nedzirdīgajiem draudzīga bāra elementi – spilgts apgaismojums, lai klienti varētu viegli sarunāties zīmju valodā;  pildspalvas un papīrs, lai sarakstītos. Tur strādā arī nedzirdīgs apsargs un vājdzirdīgs dīdžejs. Ugunsdzēsības trauksmei uzstādītas mirgojošas gaismas, lai brīdinātu nedzirdīgos klientus, bet tualetē paziņojumi ir arī zīmju valodā, kā arī angliski (rakstiski).
 
Atklāšanas ballīti apmeklēja britu TV aktrise Reičela Šentona, kura ir nedzirdīgo aktīviste, jo viņas tēvs ķīmijterapijas rezultātā zaudējis dzirdi. Tēva dēļ viņa iemācījusies zīmju valodu.
 
„Šis bārs ir tieši tas, kas ir vajadzīgs!” viņa slavē jaunatklāto nedzirdīgo saieta vietu.
 
 
 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”
Foto: www.deaflounge.com

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas