Search form

20.08.2013

Drukāt

ASV prezidents izvēlās nedzirdīgu juristi darbam Baltajā namā

Photo

ASV prezidenta  Obamas administrācija pieņēmusi jaunu darbinieci, lai pārraudzītu Baltā nama darbību jomā, kas skar cilvēku ar īpašām vajadzībām problēmas, raksta blogs Deaf News Today.


Melnādainā Klaudija Gordone pirms tam strādāja ASV Darba ministrijā, kur risināja problēmas saistībā ar  diskrimināciju no valsts pasūtījuma izpildītāju (uzņēmumu) puses. Tagad viņai jābūt jāveido saite starp prezidenta administrāciju un invalīdu kopienu. K. Gordones amats saucas  – Baltā nama Sabiedriskās saskarsmes  biroja nodaļas vadītāja.
 
Diskriminācija nedzirdības dēļ, ar kuru K. Gordone saskārās bērnībā, mudināja viņu kļūt par juristi. Viņa nāk no Jamaikas, bet viņas ģimene pārcēlās uz ASV, kad viņa vēl bija bērns. Viņa apmeklēja Ņujorkas Leksingtonas nedzirdīgo skolu, kur mācījās zīmju valodu un vēlāk kļuva par pirmo nedzirdīgo, kas absolvējusi Amerikas Universitātes Vašingtonas Tieslietu koledžu. Viņa  ieguvusi arī bakalaura grādu politikas zinātnēs Hovārda universitātē Vašingtonā. Pēc tam strādājusi Nacionālās Nedzirdīgo asociācijas Tieslietu un aizstāvības centrā un ASV Tēvzemes drošības departamentā kā padomdevēja cilvēktiesību jomā.
 
 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”
Foto: www.deafnewstoday.blogspot.com

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas