Search form

23.08.2013

Drukāt

Nedzirdīgais uzvar britu realitātes šovā

19. augustā ar nedzirdīgā Sema Evansa (23) uzvaru noslēdzās realitātes šova „Big Brother” (Lielais brālis – angļu val.) 14. sezona.


Tas ir realitātes šovs, kurā  dalībnieki vairākas nedēļas dzīvo no sabiedrības izolētā mājā un cenšas to darīt tā, lai netiktu no tās  izraidīti. Un tas nav viegli: viss laiks jāpavada kopā ar citiem, turklāt ēkā izvietots daudz mikrofonu un kameru, kas fiksē viņu darbības. Katru nedēļu mājas iemītnieki izvēlas divus izraidāmos no pašu vidus, kuri piedalās skatītāju telefonbalsojumā par palikšanu šovā. Šajā šovā kopumā notika 8 publiskas izbalsošanas.
 
Šovā, kas sākās 13. jūnijā „Channel 5” televīzijā un ilga 68 dienas, kopumā piedalījās 14 dalībnieki – mājas iemītnieki. 19. augustā, kad šovā vēl bija palikuši 5 dalībnieki, notika fināls, kurā dalībnieki skatītāju balsojuma rezultātā pakāpeniski tika izslēgti no tālākās dalības. Pēdējo divu palikušo mājas iemītnieku vidū bija Sems un puisis Deksters, ar kuru nedzirdīgajam nebija pašas labākās attiecības. Skatītāji noteica, ka uzvar tieši nedzirdīgais. Viņa uzvaru pirms tam paredzēja arī bukmeikeri ( rezultātu prognozētāji un derību organizatori). Jāpiebilst, ka šova 44. dienā Sems „pārdzīvoja” izbalsošanu, kam tika izvirzīts.
 
Sems kā „Big Brother” uzvarētājs balvā saņēma 100 000 mārciņu (ap 82 000 lati).Pēc rezultātu pasludināšanas Sems iznāca no mājas uguņošanas,  publikas un bijušo dalībnieku gaviļu pavadībā. Intervijā uzreiz pēc tam viņš savas izjūtas salīdzināja ar tuberkulozes vakcīnas saņemšanu un nenoģībšanu, atgādinot par saviem uzjautrinošajiem salīdzinājumiem visā šova garumā. Daudzi Semu iemīļoja tieši viņa asprātības dēļ.
 
Viņš atklāja, ka 25% savas naudas balvas plāno ziedot labdarībai, 25% – savai ģimenei un draugiem, bet atlikušos 50% – savai nākotnei. Jautāts, kāpēc, viņaprāt, viņš uzvarēja, Sems atbildēja: iespējams tāpēc, ka  palicis „viņš pats” un neļāvis citiem dalībnieku  viņu ietekmēt. Viņš nekad neiesaistījās lielos strīdos un palika pie sava, pat ja zināja, ka viņam nav taisnība. Sems paskaidroja, ka dažreiz esot palaidis garām šo strīdu būtību, tāpēc, nezinot visus faktus, nevarēja tajos piedalīties –  pretēji otram finālistam Deksteram, kurš „spēlēja spēli un nebija atklāts pret sevi”.
 
Sems pierādījis, ka vienmēr šova dalībniekam nav jābūt pretrunīgam, atriebīgam, nejaukam un manipulējošam pret citiem, bet vienkārši viņam pašam.
 
Puisis pašlaik dzīvo Laneli pilsētā, Velsā. Viņš piedzimis ar 70‑80 % dzirdes zudumu un lieto dzirdes aparātu abās ausīs,  mācījās skolā, kur izmantoja  orālo metodi, tāpēc  sazinās mutiski un lasot no lūpām.
 
Lai arī Sems ir nedzirdīgs, kas var radīt neērtības, īpaši esot dzirdīgo grupā, tomēr tādēļ viņam neko daudz nepalīdzēja. Tas galvenokārt izpaudās vien rakstisku uzdevumu instrukciju formā, ar ko viņš varēja iepazīties, kamēr citiem tās tika skaļi lasītas.
 
Cita veida atbalsts sekoja no divu dalībnieku – Kaluma un Dana – puses. Kādā šova sērijā Kalums lasīja puisim savu vecāku vēstuli, kur viņi saka, ka Sems ir labs paraugs citiem nedzirdīgajiem. Kalums arī uzskatāms par labu paraugu, kā palīdzēt nedzirdīgajam bez pārliekas aizgādniecības. Viņš vienmēr neuzbāzīgi pārliecinājās, vai Sems visu sapratis un var sekot notikumiem, – tas bija īsts atbalsts un patiess draudzības apliecinājums,  tā teikt, kaut katrs nedzirdīgais iegūtu vismaz vienu šādu draugu.
 
Šovā sākumā Sems vairāk turējies malā un draudzējies tikai ar dažiem. Pēdējās nedēļās viņš kļuva pamanāmāks –  skatītāji varēja vērtēt viņa asprātīgo rīcību un izteicienus. Šova veidotāji pat deva Semam uzdevumu uzstāties ar komēdijas numuru, un ar to viņam izdevās visus sasmīdināt, apzināti izliekoties nopietnam. Visā šovā laikā viņš sniedza daudz informācijas saviem  faniem par nedzirdības jautājumiem.
 
 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas