Search form

28.08.2013

Drukāt

Nedzirdīgs deputāta kandidāts Kanādā kampaņai izmanto ātrrakstītāju (video)

Stīvs Estijs ir Jauno demokrātu partijas kandidāts uz Kanādas provinces Jaunskotijas parlamenta deputāta vietu savā vēlēšanu apgabalā. Viņš kļuva nedzirdīgs 35 gadu vecumā, tāpēc nepārvalda zīmju valodu.


 
Kā vēsta televīzijas CBC mājaslapa, tā vietā Estijs izmanto asistenti – ātrrakstītāju, kura uzraksta Stīvam teikto, un kandidāts to var uzreiz izlasīt savā iPad vai iPhone. Tas tagad ir svarīgi, kad viņš uzrunā potenciālos balsotājus, apmeklējot viņus dzīvesvietās.
 
Stīvs, kuram ir arī kustību traucējumi, atzīst, ka nekad nebija redzējis kādu citu tik ātri rakstām. Viņš saka: „Pēc pāris minūtēm šī tehnoloģiju klātbūtne „izgaist”, un tad mēs esam vienkārši divi cilvēki, kas sarunājas.”
 
Ja viņš tiks ievēlēts, viņš kā deputāts sola veikt dažus uzlabojumus parlamentā. Pašlaik piedāvāti tikai titri  dažiem īpašiem notikumiem, piemēram, tādiem  kā budžeta pieņemšana utml. Titri vēl nav pieejami, piemēram, komiteju sēdēs.
 
 „Tas prasīs laiku, kamēr cilvēki pieradīs pie manis un mana saziņas veida, bet tas jau ir tieši tas skaistums – būt citādam, vai ne?” pārdomās par savu uzdrīkstēšanos dalās S. Estijs.
 
Viņš ir tam gatavs, ka viņam būs kāds cilvēks, kas atradīsies parlamenta skatītāju vietās,  rakstīs  un momentā sūtīs viņam uz vietas runāto.
Stīvs  Estijs vairāk nekā 20 gadus  darbojies invalīdu tiesību jomā, piemēram, piedalījies Kanādas delegācijā ANO Konvencijas cilvēku ar īpašām vajadzībām tiesībām izstrādē. Viņš atgādina, ka Konvencija aicina invalīdus  uz līdzdalību politikā, tāpēc nolēmis tajā iesaistīties pats.
 
 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas