Search form

11.04.2014

Drukāt

Pirmais nedzirdīgo kultūras multimediju festivāls Lielbritānijā

Photo

Austrumlondonā notika pirmais nedzirdīgo kultūras multimediju festivāls Lielbritānijā „Incloodu Nedzirdīgo mākslu festivāls”.


To organizēja nedzirdīgo un vājdzirdīgo kultūras organizācija „Incloodu”, lai veicinātu sabiedrības informētību par nedzirdīgajiem un aizsargātu kopienas kultūras daudzveidību. Festivāls bija ļoti izglītojošs gan nedzirdīgiem, gan dzirdīgiem jauniešiem un parādīja talantu daudzveidību, kāda tā ir nedzirdīgo kultūrā.
 
Festivālā tika izrādīta filmas, notika dažādi koncerti un teatrālie priekšnesumi, dejas, teātra un mākslas radošās darbnīcas un ballīte ar nedzirdīgiem māksliniekiem, komiķiem un dīdžejiem. Īpašas mākslas darbnīcas notika arī bērniem. Pasākumā piedalījās slaveni nedzirdīgie, ieskaitot perkusionisti Evelīnu Gleniju.
 
Viņa sacīja – nav jābūt nedzirdīgam, lai izbaudītu šo festivālu. To apliecināja arī režisors Teds Evanss, kurš veidojis filmu Londonas 2012. gada Paraolimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai. 3 stundu garumā tika izrādītas viņa filmas, tam sekoja diskusija ar režisoru.
 
Vietējie talantīgie nedzirdīgie veidoja programmu ar dzeju zīmju valodā, perkusiju priekšnesumu un jaunu nedzirdīgo skatuves mākslas žanru „VV”–stāstīšanu zīmju valodā, to īpaši papildinot ar ķermeņa valodu, īpašiem žestiem un mīmiku.
 
„Lieliski, ka nedzirdīgo kopienai ir šāds pasākums visa vecuma cilvēkiem”, sacīja nedzirdīgais dīdžejs Trojs Lī, kurš ir šo nedzirdīgo iniciatīvu aizsācējs. Šādi koncerti izceļas ar ļoti skaļiem basa (zemajiem) toņiem. Tāpēc interesanti, ka dzirdīgie un vājdzirdīgie  apmeklētāji tika aicināti lietot ausu aizbāžņus.
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas