Search form

01.04.2016

Drukāt

Mūsējie piedalās integratīvā pasākumā kopā ar dzirdīgajiem jauniešiem

30. martā Jauniešu studijā Bambuss notika interaktīva nodarbība “Es un Tu – starpkultūrā”. Tajā piedalījās arī 3 pārstāvji no mūsu Jauniešu centra.


 

Visu sanākušo starpā risinājās sarunas bez skaņu  valodas. Mūsējie centās  zīmju valodas vietā vairāk izmantot žestus, lai šajā reizē visi vieglāk saprastos. Sākām ar iepazīšanos, kam sekoja daudzas citas aktivitātes un uzdevumi. Pēc katra uzdevuma pārrunājām to, kā mēs varētu saprasties  bez skaņu valodas. Protams, ir jau arī kādas grūtības, it īpaši sākumā, bet  diezgan ātri bija skaidrs –  kopā varam atrast saprātīgu risinājumu: zīmējot, lietojot žestus, parādot mazu šovu, salokot papīra figūras utml.

 Ja vien abām pusēm ir vēlme, it kā nejauši uzrodas  dažādi veidi, kā saprasties un saprast tādu nodarbībā skartu samērā sarežģītu terminu nozīmi kā Minoritāte, Stereotipi, Diskriminācija, Sadarbība u. c. Tika parādīti mazi šovi, ko nozīmē attiecīgā tēma. Nodarbības gaitā  izveidotas divas komandas un katrai dots savs uzdevums – Labas sadarbība un Labas attiecības: visi zīmēja, grieza, līmēja komiksus – bez skaņu valodas lietošanas.

Gala vērtējums visiem bija pozitīvs:  bija interesanti un vērtīgi būt kopā. Cerams, vēl vairāk mūsu jauniešu piedalīsies šādās nodarbībās.

 

Teksts: Madara Indriksone
Foto: No Bambusa arhīva


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas